مردان سرنوشت ساز؛ تیمی با هدف بزرگ

https://static2.farakav.com/files/pictures/01466556.jpg

امید ایران با وجود همگروهی با دو تیم خوب یعنی کره جنوبی و ازبکستان به صعود به المپیک امیدوار است و قصد دارد جنگ تمام عیاری با حریفان خود داشته باشد.

تیم امید بنا به گفته حمید استیلی دراین دو بازی مهم با شیوه 1-3-2-4 به میدان می‌آید و قصد دارد با دوندگی بی امان فضاها را از تیم حریف بگیرد و به موقع با حملاتی که تدارک می‌بیند به گل برسد. در این مسیر چند بازیکن هستند که در ترکیب تیم امید نقش سرنوشت سازی دارند و اگر در انتقال توپ از خط دفاع به حمله موفق عمل کنند و قدر موقعیت‌ها را بدانند، نتیجه به دست خواهد آمد.

یکی از بازیکنان تاثیر گذار در ترکیب تیم امید مهدیخانی است که قرار است در پست‌هافبک دفاعی بازی کند. او در جلوی خط دفاعی بازیسازی را آغاز خواهد کرد و طبیعی است مهره کلیدی تیم امید در ضد حملات باشد. چرا که اولین توپ را لمس خواهد کرد و بعد از آن انتقال به موقع توپ از دفاع به حمله می‌تواند ضد حملات کلیدی را شکل بدهد. سرعت و حمل توپ مهدیخانی جالب توجه است وشاید به همین دلیل است که حمید استیلی قصد دارد از او به عنوان‌هافبک دفاعی استفاده کند. مهدیخانی در تیم شهر خودرو در پست بال راست و چپ بازی می‌کرده اما در تیم امید‌هافبک دفاعی است.

و بازیکن بعدی در چرخه حمله تیم امید رضا شکاری خواهد بود. پلی میکر تیم امید. او در تیم ملی جوانان و در جام ملت‌ها و جام جهانی یکی از بازیکنان تاثیر گذار بود و گل‌های زیادی در این بازی‌ها به ثمر رساند. به خصوص در دو بازی جام جهانی با تیم‌های زامبیا قهرمان آفریقا و پرتغال. جالب اینکه سازنده گل پیروزی تیم ملی جوانان در برابر کاستاریکا که توسط مهدیخانی به ثمر رسید رضا شکاری بود. از حسن‌های بازی رضا شکاری این است که توپ را به خوبی و حتی در شرایط سخت نگه می‌دارد و به خوبی موقعیت می‌سازد و از همه مهمتر میل به گلزنی دارد. کرانچار خیلی به رضا شکاری بها نمی داد اما حمید استیلی دیدگاه متفاوتی دارد و تصمیم گرفته از این بازیکن در پست پشت فوروارد و به عنوان پلی میکر استفاده کند.

و الهیار صیادمنش؛ تک مهاجم تیم امید در بازی‌های پیش رو. الهیار خوشبختانه و با وجود اینکه در رده سنی جوانان است به پختگی لازم در بازی رسیده است. او حتی برای تیم ملی بازی کرده و گل هم زده و به لطف حضور درترکیب تیم ترکیه‌ای پیشرفت خوبی در بازی داشته است. الهیار با فرصت طلبی می‌تواند آرزوی دیرینه امیدها یعنی صعود به المپیک را برآورده کند. امید با یک هدف بزرگ به تایلند رفته است و بطور حتم با باور صعود بازی کند نیمی از راه را طی کرده است. در فوتبال هیچ نتیجه‌ای از قبل به ثبت نمی رسد. این تلاش در زمین است که نتیجه را مشخص می‌کند.

منبع: ورزش سه

The Latest