تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

تراکتور؛ همچنان در جستجوی تیم کهکشانی!

یک‌شنبه 01 دی 1398

پس از یک نیم فصل نه چندان خوشایند، انتظار می‌رود که تراکتوری‌ها زمستان شلوغی را داشته باشند و با جذب چند بازیکن،نیم فصل دوم را پر قدرت آغاز کنند.

تیم فوتبال تراکتور در نیم فصل اول لیگ نوزدهم به نتایج دلخواه خود نرسید. پس از کسب نتایج فوق العاده در 7 بازی نخست، آن‌ها مقابل صنعت نفت، استقلال، سپاهان و ماشین سازی شکست خوردند و برابر شاهین قعر جدولی متوقف شدند تا از کورس مدعیان دور شوند و حتی پایین تر از تیم همشهری قرار بگیرند. اما دو برد مهم در مقابل تیم‌های خوزستانی باعث شد تا تراکتور دوباره به لیگ بازگردد و حالا در صورت پیروزی مقابل شهر خودرو، آن‌ها به جمع چهار تیم بالای جدول بازخواهند گشت.

اما حتی نتایج اخیر نیز روی ضعف‌های تراکتور سرپوش نمی‌گذارد. تراکتور در 14 بازی نخست فصل تنها 13 گل زد و 10 گل هم خورد. این آمار به هیچ عنوان برای تیمی که عزم قهرمانی دارد، شایسته نیست. بنابراین هم در پست‌های دفاعی و هم هجومی، تیم سرخپوش تبریزی به تقویت احتیاج دارد و البته پیش از آن زنوزی باید تکلیف نیمکت مربیگری و صندلی مدیریت تیم خود را روشن کند.

* سرمربی جدید کِی می‌آید؟

نیمکت تی تی‌ها در سال‌های اخیر بسیار لرزان بوده است. ساکت الهامی، احد شیخ لاری، مصطفی دنیزلی، ژرژ لیکنز، محمد تقوی، جان توشاک و پیش از او ارطغرل ساغلام، یحیی گل محمدی، امیر قلعه نویی و تونی اولیویرا مربیانی هستند که در این چهار سال هدایت تراکتور را برعهده داشتند! با نگاهی به همین لیست، زنوزی باید دریابد که تیم او بیش از هرچیز به «ثبات» احتیاج دارد. ثباتی که شاید لازمه آن انتخاب یک مربی جوان، جسور و با انگیزه باشد که احتمالا از آنور آب، به تبریز خواهد آمد.

تراکتور روز دوشنبه آخرین بازی نیم فصل را برگزار خواهد کرد. این روزها حلقه مدیریتی تراکتور، وضعیت مربیان مختلف را بررسی می‌کند اما هنوز تصمیمی گرفته نشده. اگرچه نباید با عجله انتخاب کرد اما تراکتوری‌ها نیاز دارند تا هرچه سریع تر تکلیف خود را روشن کنند چرا که علاوه بر سرمربی، آن‌ها باید در نقل و انتقالات زمستانی، در چند پست بازیکنان مورد نیاز را بخرند.

* مربی تازه مدافع می‌خواهد؟

باتوجه به این که مشخص نیست چه کسی سکان هدایت تراکتور را برعهده خواهد گرفت، نمی‌توان با قطعیت درباره نقل و انتقالات این تیم صحبت کرد. اما مشخص است که این تیم باید دو مدافع خریداری کند. باتوجه به این که ایمان سلیمی و محمدرضا خانزاده تنها مدافعان میانی تراکتور هستند، جذب دفاع وسط باید در اولویت کار باشد. باتوجه به حضور مازولا، میمبلا و سوگیتا به عنوان بازیکنان خارجی، انتخاب تراکتور باید از میان ایرانی‌ها باشد. مگر این که مازولا راه جدایی را در پیش گیرد.

در ابتدای فصل مصطفی دنیزلی مهدی تیکدری ستاره جوان خود را در پست دفاع راست استفاده کرد و او نیز نمایش درخشانی را از خود نشان داد اما در بازی‌های اخیر این بازیکن به پست تخصصی خود رفته و احتمالا همان جا خواهد ماند. بنابراین تراکتوربه سراغ یک مدافع راست نیز خواهد رفت و تبریزی‌ها را هم باید به جمع مشتریان دانیال اسماعیلی فر اضافه کنیم.

* بهره برداری از بحران‌های نفتی!

در نیم فصل اول بسیاری از تیم‌های لیگ برتری مشکلات اقتصادی داشتند. پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان، نفت آبادان و… از جمله این تیم‌ها بودند که از پرداخت حقوق بازیکنان خود عاجز ماندند و به همین خاطر اعضای این تیم‌ها می‌توانند به راحتی با تیم خود فسخ کنند. این موضوع، شرایط ویژه‌ای را به وجود آورده و شاید باعث حضور آن‌ها در تبریز هم بشود.

عیسی آل کثیر شاید نامدارترین بازیکنی باشد که در رادار تیم‌های مدعی قرار گرفته است. تراکتور در نیم فصل اول وضعیت خوبی را در خط حمله تجربه نکرد و حالا شاید با جذب یکی دو بازیکن داخلی در این پست، به دنبال حل مشکلات خود باشد.

* فورچونه رفت؛ چه کسی می‌آید؟

کوین فورچونه راباید اولین جدا شده تراکتور در نیم فصل بدانیم. او که با عنوان «گران ترین بازیکن تاریخ لیگ» خریداری شد، هرگر نتوانست توانایی خود را نشان دهد و حالا در کشور خود فرانسه حضور دارد. احتمالا زنوزی به جای او، یک خارجی دیگر در خط حمله خواهد خریداما تراکتوری‌ها امیدوارند که خرید جدید این تیم، نه مثل فورستر، فورچونه، کنستانت و… که بلکه شبیه به میمبلا و استوکس باشد.

باتوجه به این که فورچونه سهمیه آسیایی تراکتور نبود، این تیم می‌تواند از هر کشور دیگری بازیکن بخرد. به هر حال چشم انداز تراکتور برای نیم فصل دوم، از پنجره زمستانی مشخص می‌شود و تی تی‌ها امیدوارند مالک متمولشان، سبد خرید کارآمدی را تهیه کند.

منبع: ورزش سه