تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

لیگ برتر و دومین سرمربی ایتالیایی؟

پنج‌شنبه 21 آذر 1398

بعد از سرمربی ایتالیایی استقلال حالا ممکن است در تیم فوتبال تراکتور شاهد یک سرمربی جوان ایتالیایی دیگر باشیم.

یکی از خبرنگاران ایتالیایی دقایقی پیش با انتشار توییتی در صفحه رسمی خود خبر از آمدن یک مربی دیگر ایتالیایی به ایران را داد.

این مربی 45 ساله “دیویس مانیا” نام دارد که مدت دوسال یعنی به عبارتی تا سال 2021 برای هدایت تیم فوتبال تراکتور در نظر گرفته شده است و این در حالی است که پیش از این “مانیا” در سال 2012-2013 هدایت تیم زیر 21 ساله‌های ایتالیا را بر عهده داشته است و پس از آن به ترتیب سابقه حضور در تیم‌های اسپیزیا، باری و اسکولی را هم تجربه کرده است اما در دو سال گذشته کارنامه دقیقی از او موجود نمی باشد.

به هرحال پس از فسخ قرارداد مصطفی دنیزلی مدیران این تیم به دنبال جذب جانشین او هستند و انچه که مسلم است تا مشخص شدن جانشین این مربی ترک تبار تراکتور، وظیفه امور فنی در دیدار فردا مقابل فولاد خوزستان به عهده احد شیخ لاری کایپتان سابق تراکتور سپرده شده است.

باید ظرف روزهای آینده مننظر بمانیم و ببینم چه کسی می‌تواند روی نیمکت داغ تیم فوتبال تراکتور تکیه بزند.

مانیا مربیگری را از سن 30 سالگی در تیم وارسه در لیگ دسته پنجم ایتالیا آغاز کرده است. او سابقه هدایت تیم‌هایی نظیر پالرمو و باری را هم در کارنامه داشته است. اخرین تجربه مربیگری او در تیم کرایووا در لیگ رومانی بود که با این تیم به قهرمانی جام حذفی در سال 2018 دست پیدا کرد اما در تابستان 2019 از این تیم رومانیایی جدا شد.

ایتالیا با مربیگری مانیا در جام ملت‌های اروپای 2013 در رده زیر 21 سال به فینال مسابقات رسید اما در فینال مقابل اسپانیا با نتیجه چهار بر دوظ شکست خورد و از کسب قهرمانی باز ماند.

منبع: ورزش سه