تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

ترین‌های هفته نهم لیگ برتر؛ یکی به جای همه

چهارشنبه 20 آذر 1398

استراماچونی باز هم توانست در طول دوران مربی‌گری‌اش یک طلسم سخت را بشکند.

هفته نهم لیگ برتر یکی از کم‌گل‌ترین هفته‌های لیگ بود. هفته‌ای که بازی استقلال و تراکتور با تمام جذابیت‌هایش آن را نجات داد. تمام موقعیت‌ها و جذابیت‌های هفته نهم در یک بازی خلاصه شد و بازی آبی‌های تهران با قرمزهای تبریز بار تمام کمبودهای این هفته را به دوش کشید. به همین دلیل عجیب نیست که تقریبا تمامی بخش ترین‌های این هفته از این بازی انتخاب شده باشد.

تیم هفته: استقلال

7 سال نبردن در یادگار، طلسمی بود که استقلال‌های سرحال‌تر و آماده‌تر از استقلال استراما هم نتوانسته بودند آن را بشکنند اما سرمربی ایتالیایی، تراکتوری را که یکی از مدعیان قهرمانی است با نتیجه‌ای قاطعانه شکست داد. تیمی که عده‌ای اعتقاد داشتند بردهای چند هفته اخیرش به خاطر ضعف حریفان بوده است با شکست تراکتور جایی برای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشت.

مربی هفته: استراماچونی (استقلال)

3-5-2 استقلال حالا دیگر همانطور که سرمربی ایتالیایی می‌خواهد اجرا می‌شود. شلختگی‌های دفاعی و نابه‌سامانی‌های هجومی به کمترین حد خودش رسیده است. تراکتور دیوار سرسختی بود که به خوبی می‌توانست تیم استراما را محک بزند و این مربی از این آزمایش سربلند بیرون آمد. تیم او بازی به بازی بیشتر شکل می‌گیرد و بیشتر شبیه آن چیزی می‌شود که او می‌خواهد و بردهایش هم تمام و کمال به نام خودش است.

پاس گل هفته: مسعود شجاعی (تراکتور)

تراکتور برای دقایقی در بازی امیدوار به کامبک بود. دقیقه‌ای که مسعود شجاعی با یک پاس دقیق گل دوم تیمش را پایه‌‌گذاری کرد. استپ شجاعی و توپی که دقیقا روی سر ساسان انصاری مقابل دروازه فرود آمد، تراکتوری‌ها را برای دقایقی به بازگشت به بازی امیدوار کرد. در میان گل‌ها و پاس‌گل‌های متنوع و زیبای استقلالی‌ها شاید بتوان گفت پاس شجاعی از همه زیباتر بود.

گل هفته: علی کریمی (استقلال)

آن اتفاقی که باعث شد تراکتوری‌ها از بازگشت نتیجه ناامید شوند یک شوت سرکش و غیرقابل مهار بود. شوت از راه دور علی کریمی، رشید را برای آخرین بار تسلیم کرد. دومین شوت زیبای علی کریمی شاید گناه از دست دادن پنالتی او در دربی را بخشیده باشد. گل قیچی برگردان ارسلان مطهری هم یکی دیگر از گل‌های زیبای این هفته بود.

بازیکن هفته: شیخ دیاباته (استقلال)

بازی تراکتور شاید می‌توانست یک روند تکراری برای دیاباته داشته باشد. ضربه استوک او به رشید مظاهری که به نظر بعضی از کارشناسان باید با کارت قرمز جریمه می‌شد می‌توانست یک پایان ناکام دیگر برای مهاجم آبی‌ها باشد. دیاباته اما خوش‌‌شانس بود و در میدان ماند تا با سه گل زیبا و حیاتی از یک اخراجی ناکام به یک ستاره تبدیل شود.

موقعیت از دست رفته: محمدرضا آزادی (تراکتور)

زمانی که بازی یک-یک بود تراکتور می‌‌توانست با گل کردن موقعیتی که داشت ورق بازی را به نفع تیمش برگرداند. آزادی در دقیقه 53 از نزدیکی محوطه شش قدم، فرصتی عالی بدست آورد اما با شوتی محکم و کم دقت توپ را به تیرک دروازه زد. گل‌شدن این ضربه می‌توانست همه چیز را برای تراکتوری‌ها عوض کند اما تیر دروازه مانع از این اتفاق شد.

چهره ویژه: علی علیپور (پرسپولیس)

بازیکنان زیادی پنالتی از دست داده‌اند و بازیکنان زیادی هم چیپ زده‌اند. علیپور اما شاید عجیب‌ترین آنها باشد. بازیکنی که هم چیپ زد و هم آن را به بدترین شکل زد. آن هم در شرایطی که تیمش با این سه امتیاز می‌توانست سرنوشتش در جدول در هفته‌های آینده تغییر کند. بررسی ضررهایی که این پنالتی از دست رفته به پرسپولیس زد نشان می‌دهد که عصبانیت شدید هواداران و شعارهای آنها شاید خیلی هم عجیب نبوده است.

دروازه‌بان هفته: حامد لک (ماشین سازی## )

حامد لک که بیشتر با خوابیدن روی زمین و وقت‌تلف‌کردن چهره بازی‌های تیمش است در بازی مقابل پرسپولیس توانست با مهارهایش یکی از بهترین‌های میدان باشد. 6 شوت داخل چارچوب لک زده شد که 6 مهار را به نام دروازه‌بان ماشین سازی ثبت کرد. البته مهار پنالتی علیپور را شاید بتوان مهم‌ترین و البته ساده‌ترین مهار او در طول بازی دانست.

سیو هفته: رشید مظاهری (تراکتور)

اگر رشید مظاهری درون دروازه تراکتور نبود شاید استقلال می‌توانست به تعداد گل‌های بسیار بیشتر فکر کند. مظاهری با وجود این که چهار بار دروازه‌اش باز شد اما چند واکنش استثنایی داشت. یکی از این واکنش‌ها در دقیقه 80 مقابل ضربه دیاباته از فاصله بسیار نزدیک بود که مانع از پوکر بازیکن استقلال شد.

اشتباه داوری هفته: وحید کاظمی (نفت مسجدسلیمان-فولاد)

دو گل صحیح نفت مسجدسلیمان با تصمیمات وحید کاظمی مردود اعلام شد. کاظمی که در این چند هفته با اشتباهاتش حسابی سروصدا کرده و البته این اشتباهات کوچکترین مشکلی برسرراه قضاوتش در لیگ برتر ایجاد نکرده است. داور پرحاشیه بازی پرسپولیس و سپاهان، این بار در بازی کم‌حساسیت نفت مسجدسلیمان و فولاد با دو تصمیم عجیب حاشیه‌ساز شد.

منبع: وبسایت برنامه نود