تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

اوامر ملوکانه تاج و سوالات مربوط ما!

سه‌شنبه 19 شهریور 1398

من خبرنگار حق دارم در برابر هجمه رسانه‌ای پایتخت نشینان بر علیه تیم شهر و استان خودم، واکنش مناسبی داشته باشم؛ هر چند شاید این کار من و امثال من از نظر شما نامربوط باشد و بخواهید با حکمی ملوکانه ۴ سال از ورودمان به استادیوم ممانعت به عمل آورید.

تبریزمن ‌ رئیس فدراسیون فوتبال کشور اخیرا در نشست خود با کمیسیون فرهنگی مجلس، برای خبرنگاران ورزشی خط و نشان کشیدند که خبرنگاران حاضر در هر مسابقه‌ای بایستی در مورد همان مسابقه سوال بپرسند و سوالات بی ربط نداشته باشند که در صورت مشاهده، قانون به ما اجازه می‌دهد تا ۴ سال از فعالیت آنها ممانعت به عمل خواهد آوریم.

قانون در این گفته رئیس فدراسیون به نظر محلی از اعراب ندارد، چرا که اگر داشت خود تاج و تمامی انتصابات‌های وی از این منظر، غیرقانونی است و به قول معروف با تبصره و بند الحاقی فعلا سکان فدراسیون را در دست دارند.

در سوی دیگر بحث سوال‌های بی ربط است که معیار و مصداقی برای آن تعریف نشده است که کدام سوال بی ربط است و کدام سوال با ربط؟! سوال از مسابقه، بازیکنان، زمین چمن، امکانات و تجهیزات استادیوم بی ربط است یا مربوط؟ یا سوال درباره قرارداد بازیکنان، خود سرمربی، بازی ندادن به برخی بازیکنان و الخ که سوال‌های روتین نشست‌های خبری هستند.

البته قبل ورود به بحث سوالات، رئیس فدراسیون بایستی این خط و نشان را برای سرمربیان و مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری می‌کشید. افرادی که با صحبت‌های جنجالی خود، سعی در به حاشیه راندن نشست‌های خبری و تحریف اذهان عمومی دارند.

به عنوان مثال، یقه علی دایی را باید بگیرند که وقتی تیمت می‌بازد، حق فرافکنی ندارید و یا اجازه تشریح و تفسیر شعارهای ورزشگاه یادگار امام را ندارید.

یا مهدی تارتار که فکر می‌کند با تکرار سناریوی علی دایی می‌تواند نیمکت یکی از تیم‌های پایتخت را غصب کند.

امیر قلعه نوئی که مرد پشت صحنه حواشی نشست‌های خبری است و با خطی که به کمک مربیان خارجی خود منجمله تکستیرا می‌دهد، مسائلی را مطرح می‌کند که نه تنها به وی، بلکه به کل فوتبال ایران ربطی ندارد.

مهدی تاج، بایستی یقه خطیر و الهامی و آذری و عرب را نیز بگیرد که افاضاتشان گوش فلک را کر کرده است، و خبرنگار را وادار به طرح سوال از مجموعه کادر فنی تیم‌های این افراد می‌کند.

آقای تاج!

در این گیر ودار و هنگامه فساد فوتبالی در ایران، انواع و اقسام شرط بندی و تبانی و لابی‌های مدیران ارشد فدراسیون، همین مانده بود که رئیس فدراسیون برای خبرنگار خط و نشان بکشد و تهدید به ممانعت از ورود به ورزشگاه کند.

یعنی دیواری کوتاه تر از رسانه و خبرنگار در این فوتبال وجود ندارد که اینگونه به خبرنگاران می‌تازند؟

ما هر سوالی که به نفع فوتبال استان و کشور باشد، خواهیم پرسید و این تهدیدهای رئیس فدراسیون نمی تواند رسالت خبری ما را تضعیف کرده و همچون عروسک خیمه شب بازی فدراسیون درآورد.

ما گر ز سر بریده می‌ترسیدیم

در محفل عاشقان نمی رقصیدیم

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن