تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

از چلسی و‌هامبورگ تا لیگ پرو با خرید جدید تراکتور

دوشنبه 28 مرداد 1398

ویلیان میمبلا، بازیکن اهل پرو به عنوان جدیدترین خرید باشگاه تراکتور آذربایجان، روز گذشته قرارداد خود را با این باشگاه امضا کرد.

او پس از مازولا، دومین خرید خارجی تراکتور در نقل و انتقالات تابستانی لیگ نوزدهم به شمار می‌رود. این بازیکن در پست‌های‌هافبک تهاجمی و‌هافبک وسط توانایی بازی کردن را داراست و با توجه به علاقه‌ای که دنیزلی به استفاده از بازیکنان پشت مهاجم دارد، به نظر می‌رسد که میمبلا خیلی زود در صورت داشتن آمادگی کافی، به ترکیب اصلی سرخ پوشان فوتبال آذربایجان راه یابد.

برای شناخت بیشتر خرید جدید تراکتوری‌ها با ما همراه باشید:

از چلسی و‌هامبورگ تا دانشگاه ورزشی

ویلیان متولد 14 می‌سال 1992 در لیمای پرو است. نام کامل او ویلیان جونیور میمبلا کاسرس است و لقبش “لا آمه نازا” به معنای تهدید است! او کشف آکادمی کانتولائوی کشورش است و در سال 2009 زمانی که 17 سال داشت اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با تیم زیر 20 ساله‌های خوان یوریچ منعقد کرد. زمانی که او در عضویت تیم دسته دومی کوچاهایکو امه ریکا در کشورش بود، دو پیشنهاد بسیار خوب از اروپا دریافت کرد. تیم‌های مطرح چلسی انگلستان و‌هامبورگ آلمان با ارائه پیشنهادهایی خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن جوان شدند. در نهایت ویلیان تصمیم به حضور در فوتبال آلمان و تیم‌هامبورگ گرفت. حضور او در اروپا اما دوام چندانی نداشت و خیلی زود به کشورش بازگشت.

آغاز دوران باشگاهی

در بازگشت به پرو، ویلیان عملکرد خوبی در تیم کوچاهایکو داشت. این عملکرد خوب باعث شد تا او به تیم اول اسپورتس یونیورسیتی که یکی از قدیمی ترین تیم‌های شهر لیما به حساب می‌آید بپیوندد. او سه سال در لیگ دسته یک فوتبال پرو با لباس تیم اسپورتس یونیورسیتی به میدان رفت. در طول این سه سال، ویلیان تنها 13 بازی انجام داد که در 9 بازی از این 13 بازی در ترکیب اصلی تیم حضور داشت؛ او در اولین باشگاه حرفه‌ای خود در سطح بزرگسالان نه گل زد و نه پاس گل داد! سه سال بعد و در سال 2012، ویلیان راهی تیم تورنئو دسنترالیزادو شد.

نگاهی تلگرافی به کارنامه باشگاهی ویلیان

_ کلوب آلیانزا لیما، آیاکوچو و یونیون کومرسیو سه تیم آخر ویلیان پیش از حضور در تراکتور هستند.

_ ویلیان در طول دوران بازی خود در سطح باشگاهی، در مجموع 162 بازی انجام داده است.

_ او در 141 بازی از 162 باری که به میدان رفته، به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب یازده نفره تیم‌هایش حضور داشته است.

_ 30 گل زده، حاصل کار ویلیان در 162 بازی باشگاهی اش است. او در این مدت 10 پاس گل هم داده است.

_ با توجه به آمار موجود، خرید جدید تراکتوری‌ها برای زدن هر گل به 288 دقیقه زمان نیاز دارد.

_ او فصل گذشته 14 بازی برای یونیون کومرسیو انجام داد.

ویژگی‌های فنی ویلیان در یک نگاه

وب سایت اف ام دیتا، که آمار مربوط به بازیکنان را منتشر می‌کند. ویژگی‌های فنی ویلیان را به شرح زیر اعلام کرده است. بر اساس اطلاعات این وب سایت، سرعت بالا، مهمترین ویژگی بازی این بازیکن است. او در فاکتورهای مربوط به کارهای تهاجمی و تکنیک فردی هم نمره خوب را کسب کرده است. در فاکتورهای مربوط به دفاع و هوش، خرید جدید تراکتوری‌ها نمره پایین را کسب کرده است.

چند نکته جالب در مورد ویلیان:

_ ویلیان در حالی شماره 18 تراکتور را به تن خواهد کرد که در دو تیم قبلی خود شماره 23 را به تن می‌کرد.

_ او تا کنون سه بار موفق شده که در یک بازی دو بار گلزنی کند. خرید جدید تراکتوری‌ها تا کنون در دوران بازی خود هت تریک نکرده است.

_ ویلیان تا کنون هیچ مصدومیت شدیدی را تجربه نکرده و این یک نکته بسیار مثبت در مورد او به شمار می‌رود.

_‌هافبک تراکتوری‌ها سابقه بازی ملی را در کارنامه خود ندارد. او در لیگ کشورش نیز به مقام قهرمانی دست نیافته است.

_ حاصل زندگی ویلیان و همسرش دو فرزند است.

_ بر اساس اطلاعات وب سایت ترانسفر مارکت، ارزش این بازیکن در سایت ترنسفرمارکت 400 هزار دلار تخمین زده شده است. بر اساس این آمار، در تصویر زیر می‌توانید نسبت به رقم قرارداد این بازیکن، جایگاهش را به ترتیب از راست به چپ در جهان، لیگ برتر، تیم تراکتور، کشور پرو،‌هافبک‌های تهاجمی و متولدین سال 1992 مشاهده کنید. برای مثال، ویلیان جایگاه یازدهم را از نظر رقم قرارداد در تیم تراکتور دارد.

سعید عبدی

منبع: ورزش سه