تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

لوگویی که به مرور خلوت شد

جمعه 25 مرداد 1398

تراکتوری‌ها پیش از آغاز لیگ نوزدهم طی مراسمی از لوگوی جدید و همینطور اسپانسر جدید البسه خود رونمایی کرد. لوگوی جدید تراکتوری‌ها را باید خلوت تر از تمامی لوگوهای پیشین این تیم دانست.‌

در روزهایی که بحث لوگوی تیم‌های فوتبال ایران داغ است و در این باره حرف و حدیث‌هایی مطرح شد تراکتوری‌ها نیز از لوگوی جدید خود رونمایی کردند. لوگویی که تفاوت اساسی با لوگوهای پیشین این باشگاه نداشت اما مختصرتر و خلوت تر از آنها شده بود.

تراکتوری‌ها از ابتدای موجودیت خود یعنی 49 سال پیش (1349) و در لوگوی ابتدایی خود نام کامل تراکتور(به فارسی و لاتین) تبریز را حک کردند و سعی در استفاده خلاقانه‌ای حروف لاتین در تصویر بدنه تراکتوری که طراحی شده داشتند. این لوگوی تراکتوری‌ها حدود 35 سال دوام آورد.

تبریزی‌ها در دومین اقدام خود برای این کار سعی کردند لوگوی ابتدایی خود را کامل کنند و به همین دلیل خطی دور آن کشیده و نوشته تراکتور(به فارسی و لاتین) را برداشتند و به جای آن عنوان لاتین تراکتور کلوب و سال 1970(سال تاسیس) را به کار بردند. در ضمن حروفی که در بدنه تراکتور به کار رفته بود برداشته شد تا بدنه‌ای ساده تر از قبل را شاهد باشیم. این تغییر در سال 1384 و بعد از حدود 35 سال اتفاق افتاد.

آخرین اقدام تبریزی‌ها درباره لوگوی این تیم چند روز پیش اتفاق افتاد و آنها در جشن پیراهن، لوگوی جدید خود را نیز معرفی کردند. آرمی که قطعا باید آن را ساده تر از قبلی‌ها دانست. باز هم همان تراکتور معروف به کار رفته در لوگو، اما ساده تر از همیشه و عنوان لاتین تراکتور که زیر آن حک شده است. این تغییر نیز حدودا پس از 14 سال رخ داد.

البته در این میان نکته‌ای نیز در مورد نام کامل تراکتوری‌ها در ماه اخیر اتفاق افتاد و آن هم اینکه از این پس به جای عنوان تراکتور تبریز باید از نام تراکتور آذربایجان استفاده کرد.

منبع: ورزش سه