تراکتور نیوز

مرجع اخبار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

تراکتور آدیداس را از تیم ملی تحویل گرفت

سه‌شنبه 22 مرداد 1398

در مراسم رونمایی از پیراهن تراکتور مشخص شد این تیم با لباس‌هایی از کمپانی آدیداس در لیگ نوزدهم شرکت خواهند کرد تا از این نظر سنت شکن باشند.‌

ورزشی و اقتصادی آغاز شد و حالا با حضور بازیکنان ملی پوش، سرمربی نامدار و در آخر با پیراهنی از کمپانی آدیداس ادامه پیدا کرده است.

از ساعاتی پیش جشن رونمایی از پیراهن و لوگوی جدید باشگاه تراکتور در سالن پور شریفی شهر تبریز با حضور گسترده هواداران این تیم همراه با خانواده‌های خود برگزار شد و مسئولان باشگاه سورپرایز جالبی برای هواداران داشتند. در این جشن مشخص شد که تراکتور با پیراهنی از کمپانی آدیداس در لیگ نوزدهم شرکت می‌کند. مسئله‌ای جالب توجه که برای اولین مرتبه در لیگ ایران توسط تراکتور انجام شد و تا این تیم سنت شکن باشد.

پیش از این اکثر باشگاه‌های ایرانی به علت مشکلات ارزی و یا معضلات گمرکی به استفاده از لباس ایرانی روی آورده بودند. یا برخی از دیگر از تیم‌‎ها با انتخاب لباس‌های درجه دوم خارجی از اروپا یا چین در مسابقات شرکت کردند که همین امر دور از حرفه‌ای گری بود. شاید در چند سال اخیر تیم ملی ایران با اصرار کی‌روش استفاده از لباس‌های برند را در دستور کار قرار داده بود. مسئله‌ای که منجر به عقد قرارداد با کمپانی آدیداس نشد و مسئولان فدراسیون از این شرکت خرید کردند.

حالا باشگاه تراکتور طی حرکت حساب شده در ترکیه توافقی را با مسئولان آدیداس انجام دادند و از پیراهنی با همین برند در لیگ نوزدهم استفاده خواهند کرد. نکته جالب توجه این است که طرح اختصاصی برای پیراهن باشگاه طراحی نشده و طرح آن‌ها شبیه به پیراهن تیم ملی است. هم‌چنین مشخص شد که طبق روال همیشگی پیراهن اول این تیم قرمز و پیراهن دوم آن‌ها سفید خواهد بود.

هم‌چنین قبل از رونمایی از پیراهن، لوگوی جدید باشگاه تراکتور توسط صادقیان، دنیزلی و پدر محمدرضا زنوزی مشخص شد. در لوگو جدید به جای نام تراکتور، تراکتور آمده و حاشیه قرمز دور آن حذف شده است. در ادامه می‌توان گفت تاریخ تاسیس باشگاه هم در پایین لوگو حذف شده تا سادگی چاشنی کار جدید آن‌ها شده باشد.

منبع: ورزش سه