تیم‌هایی که دوست دارند ذوب به ستاره اش پول ندهد!

https://static.farakav.com/files/pictures/01282182.jpg

یکی از مهمترین بازیکنان در پنجره زمستانی بی شک دانیال اسماعیلی‌‍فر است. بازیکنی که مورد توجه سرخابی‌های پایتخت، سپاهان و تراکتور قرار دارد.

پر مشتری ترین ستاره نقل و انتقالات در پنجره زمستانی دانیال اسماعیلی‌فر است. بازیکنی که توانایی بازی در پست دفاع و‌هافبک راست را دارد و می‌تواند عصای دست مربیان مختلفی در ادامه لیگ نوزدهم باشد.

بعد از ظهر امروز رسانه‌های مختلف در خصوص پیشنهاد پرسپولیس به دانیال اسماعیلی‌‍فر پرده برداشتند. حتی برخی قدم را فراتر گذاشتند و از توافق سرخ‌ها با این ستاره خبر دادند. مسئله‌ای که تکذیب شد و همه چیز نقش برآب شد. از چند هفته قبل نیز باشگاه تراکتور با موضع گیری رسمی خود خواهان جذب اسماعیلی‌فر شد که در همان زمان با واکنش مدیران باشگاه ذوب‌آهن همراه شد. دو باشگاه استقلال و سپاهان نیز بی میل به جذب این بازیکن جوان اما با تجربه نیستند و چندین مرتبه از علاقه خود به ستاره ذوبی‌ها سخن به زبان آورده‌اند.

مسئله اصلی که مدعیان را به جذب دانیال اسماعیلی‌فر راغب می‌کند این است که او تا پایان لیگ نوزدهم با ذوب‌آهن قرارداد دارد و ذوبی‌ها می‌توانند با فروش او درآمد خوبی به دست آورند. در غیر این صورت وی در پایان فصل به صورت رایگان به تیم‌های دیگر می‌رود. از طرف دیگر با توجه به شناختی که از علیرضا منصوریان وجود دارد او به راحتی ستاره خود را در اختیار تیم‌های مدعی قرار نمی‌دهد و اگر راضی به رفتن شود قیمت بالایی را درخواست می‌کند و یا خواستار تعویض با بازیکنانی از تیم‌های خواهان اسماعیلی‌فر می‌شود.

با این حال یک نکته جذاب دیگر وجود دارد که خبر خوشحال کننده‌ای برای تیم‌های خواهان این بازیکن است. مسئولان باشگاه ذوب‌آهن تا به اینجا و با توجه به مشکلات مالی موجود در جامعه تنها 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده‌اند. این در صورتی است که قرار بوده تا پایان نیم فصل نیمی از قرارداد در اختیار بازیکنان قرار بگیرد. طبق اخباری که به دست آوردیم بندی در قرارداد بازیکنان ذوب‌آهن وجود دارد که اگر تا تعطیلات زمستانی 40 درصد از مبلغ قرارداد پرداخت نشود، بازیکنان می‌توانند بند جدایی خود را فعال کرده و راهی تیم‌های خواهان خود شوند.

البته باید گفت مسئولان ذوب‌آهن و کادر فنی این تیم نیز به راحتی اجازه جدایی بازیکنان خود را صادر نخواهند کرد اما این مسئله و بند موجود در قراردادها چالش جدی پیش روی هیئت مدیره و مدیریت باشگاه خواهد گذاشت و باید دید در نهایت چه تصمیماتی در جهت مثبت و یا منفی برای آن‌ها اتخاذ خواهد شد.

منبع: ورزش سه

The Latest