موضع باشگاه تراکتور درباره احتمال عفو بیرانوند

https://static.farakav.com/files/pictures/01417698.jpg

معاون حقوقی باشگاه تراکتور می‌گوید در آیین نامه انضباطی مصداقی به نام بخشش وجود ندارد.

روز گذشته مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که عذرخواهی علیرضا بیرانوند از هواداران تراکتور به خاطر حرکتش در بازی هفته گذشته بهتر از تنبیه کردن او است و این موضوع اعتراض‌های شدیدی را به همراه داشت.

ما در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال هیچ ماده قانونی برای بخشش نداریم. در قانون مجازات اسلامی مبحثی تحت عنوان عفو داریم اما در اینجا مصداقی ندارد. به همین خاطر نمی شود قانون را نادیده گرفت. اگر این کار را انجام دهیم، برخورد سلیقه‌ای است.

بحث فرهنگ و اخلاق عذرخواهی کاملا پسندیده است و ما استقبال می‌کنیم امابازیکنی که به صورت حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کند، نمی شود در مدتی کوتاه 4، 5 بار اشتباه کند. اینکه ما در هر بازی اشتباه کنیم و بعد از عذرخواهی سوءاستفاده انجام دهیم، پسندیده نیست.

ما وظیفه اخلاقی و قانونی خود را انجام دادیم. از این رو روحیه تمکین به قانون را در تیم و بین هواداران خود گسترش می‌دهیم. یعنی اینکه اگر مساله‌ای رخ می‌دهد، می‌گوییم اجازه بدهید از منظر حقوقی کتبا و قانونا اعتراض کنیم. حال این کاری که فدراسیون انجام می‌دهد، نقض غرض است و مخالف رویه ما عمل می‌کنند که این موضوع تبعاتش دامن فوتبالدوستان را می‌گیرد.

ما هواداران بافرهنگی داریم اما مکررا هم داریم فرهنگ سازی می‌کنیم. اگر قرار باشد اقدامی از سوی کمیته انضباطی انجام نشود، آش همان است و کاسه همان.

منبع: ورزش سه

The Latest