عاشوری: باید به کالدرون فرصت بدهیم

https://static.farakav.com/files/pictures/01394397.jpg

حضور مصطفی دنیزلی در تیم تراکتور و جدایی برانکو از تیم پرسپولیس بهانه‌ای شد تا دقایقی با محسن عاشوری گفتگو کنیم. مربی تیم دسته اولی خوشه طلایی که در برهه‌ای در تیم پرسپولیس دستیار مصطفی دنیزلی بود.

محسن عاشوری در این باره می‌گوید: باشگاه تراکتور دست به انتخاب هوشمندانه‌ای زد. مصطفی دنیزلی در ترکیه به عنوان یک مربی و یک تئورسین بزرگ قابل احترام است و تماشاگران تراکتور هم به این مربی علاقه زیادی دارند. این را در گذشته و در بازی پرسپولیس – تراکتور دیدم و به نوعی می‌توانم بگویم انتخاب مدیران تراکتور یک انتخاب منطقی بود. زمانی که مربی پرسپولیس بودم و برای بازی با تراکتور به همراه مصطفی دنیزلی به تبریز رفتم.

اما در مورد سبک کار مصطفی دنیزلی؛ از نظر مدیریت فوق العاده است. سعی می‌کند همه چیز را تحت کنترل داشته باشد. از تدارکات تا مدیریت و به نظر من شبیه آلکس فرگوسن است. مصطفی دنیزلی علاقه خاصی به فوتبال تهاجمی دارد. یادم می‌آید در بازی با شاهین بوشهر در استادیوم آزادی، وقتی ده نفره شدیم او تعویضی انجام نداد و تیم را به ادامه بازی تهاجمی ترغیب کرد بطوریکه ما بازی را با نتیجه خوبی پیروز شدیم. من شخصا علاقه خاصی به این مربی دارم. نه به خاطر مسایل فنی. بلکه به خاطر شخصیت و خصوصیت اخلاقی. در مدت کوتاهی که در کنار مصطفی دنیزلی در تیم پرسپولیس بودم چیزهای خوبی از او یاد گرفتم به خصوص مدیریت در فوتبال را.

سرمربی تیم خوشه طلایی در مورد جدایی برانکو از تیم پرسپولیس می‌گوید: تماشاگران پرسپولیس به صفحه شخصی می‌آیند و پیام می‌دهند که چرا در مورد تیم صحبت نمی کنم. من حرفم خطاب به تماشاگران خوب و دوست داشتنی تیم این است در جلساتی که به طور شخصی با برانکو داشتم می‌گفت هیچ کس بزرگ تر از پرسپولیس نیست. پرسپولیس عقبه درخشانی دارد. نام‌های بزرگی در این تیم بودند. علی پروین که نزدیک به 18 – 19 سال با تیم کار کرد. به عنوان مربی و بازیکن. استانکو و علی دایی. من هم مثل همه تماشاگران نسبت به آینده تیم نگران هستم و البته امیدوارم تیم با کالدرون راه خود را پیدا کند. در این برهه از زمان برانکو برنده شد چرا که کارنامه خوبی از خود به جا گذاشت و به تیمی پیوست که دستمزدش چند برابر شد. البته برانکو یک مربی حرفه‌ای است و زحمت کشید و حتما لایق این جایگاه است. می‌توانستیم یک فصل دیگر هم شاهد حضور او در تیم پرسپولیس باشیم منتهی بنا به دلایلی این حضور منتفی شد که من دلیلش را نمی دانم. چون نه باشگاه با من در تماس است و نه من از زمانی که از باشگاه جدا شدم به باشگاه رفتم حتی با وجود اینکه مطالباتی هم از باشگاه دارم. به هر صورت این اتفاق رخ داده است و امیدوارم جذب کالدرون با مطالعه صورت گرفته باشد. چون تیم از سبک خاصی به سبک دیگری روی آورده است. نسبت به کالدرون شناخت زیادی ندارم اما سبک فوتبال آرژانتین را به خوبی می‌شناسم و معتقدم باید به سرمربی جدید تیم فرصت بدهیم تا ایده‌های خود را پیاده کند.

منبع: ورزش سه

The Latest