فولاد ۲ - تراکتورسازی ۲؛ شیمبای آقای گل

https://static2.farakav.com/files/pictures/01406505.jpg

تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز در آخرین بازی فصل خود به تساوی رسیدند و لیگ را با یک بازی جذاب به پایان بردند.

در یکی از دیدارهای هفته آخر لیگ هجدهم، تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتورسازی در ورزشگاه فولاد آره نا به مصاف هم رفتند. دیدار امشب از نظر جدولی برای تراکتور حساسیت بسیاری داشت چرا که این تیم می‌توانست با کسب سه امتیاز و در صورت لغزش پدیده، به سهمیه چهارم آسیایی فصل آینده امیدوار شود. در سمت مقابل فولاد با افشین قطبی عزم خود را جزم کرده بود که فصل را با یک بازی خانگی خوب به پایان برساند. تراکتورسازی در 5 هفته اخیر لیگ هیچ بردی کسب نکرده بود و همین نتایج، این تیم را از کورس قهرمانی عقب انداخت. فولاد هم در 5 هفته اخیر، 2 برد و 2 باخت و یک تساوی به دست آورده بود. دیدار رفت این دو تیم، اولین حضور افشین قطبی روی نیمکت فولاد بود و در ورزشگاه یادگار امام تبریز، فولاد موفق شد به یک برد ارزشمند برسد. این بازی هم ممکن بود آخرین حضور قطبی در فولاد و آخرین سرمربیگری لیکنز برای تراکتورسازی باشد.

در پایان این دیدار، نتیجه‌ای رقم خورد که نه برای فولاد سود داشت و نه برای تراکتور. شاگردان لیکنز با از دست دادن سه امتیاز، از سهمیه آسیایی دور ماندند و پس از قهرمانی، دومین هدف خود را نیز از دست دادند. تیم افشین قطبی هم یک بار دیگر در ورزشگاه تازه تاسیس فولاد آره نا ناکام ماند و فقط با گل لحظه آخری لوسیانو پریرا، توانست از باخت خانگی فرار کند.

پنجشنبه 26 اردیبهشت؛ ورزشگاه شهدای فولاد؛ تعداد تماشاگر: 2 هزار نفر

داور: پیام حیدری ## کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی – فرهاد فرهادپور داور چهارم: علی احمدی

کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – علی بای

ترکیب فولاد

علی غلام زاده

ایوب والی

سینا مریدی

عبدالله کرمی

عارف آغاسی

رضا میرزایی

صابر حردانی

میثم دورقی

تاکافومی آکاهوشی

حسن بیت سعید

لوسیانو پریرا

سرمربی: افشین قطبی

ترکیب تراکتورسازی

محمدرضا اخباری

محمد طیبی

ایمان سلیمی

دانیال اسماعیلی فر

احسان حاج صفی

اکبر ایمانی

مهدی مهدی پور

مسعود شجاعی

اشکان دژاگه

یوکیا سوگیتا

ساسان انصاری

سرمربی: ژرژ لیکنز

شرح گل

(فولاد خوزستان 1 - تراکتورسازی صفر - دقیقه 36 ): ضربه کرنر برای تیم فولاد ارسال شد. ابتدا ایوب والی یک ضربه سر به توپ زد و سپس لوسیانو پریرا توپ را در ادامه تبدیل به گل کرد.

(فولاد خوزستان 1 - تراکتورسازی 1 - دقیقه 54 ): در شلوغی محوطه جریمه تیم فولاد، اکبر ایمانی موفق شد دروازه فولاد را باز کند.

(فولاد خوزستان 1 - تراکتورسازی 2 - دقیقه 80 ): مسعود شجاعی از سمت چپ ارسال کوتاهی روی دروازه فرستاد و اشکان دژاگه پس از اشتباه مدافعان فولاد، دروازه این تیم را باز کرد.

(فولاد خوزستان 2 - تراکتورسازی 2 - دقیقه 90 ): لوسیانو پریرا روی یک ارسال با ضربه سری تماشایی دروازه تراکتور را گشود و نتیجه را مساوی کرد.

خلاصه بازی

فولاد خوزستان امیدوار بود که در آخرین گام از لیگ هجدهم صاحب یک برد خانگی شود تا فصل را با پیروزی به پایان برساند؛ تراکتورسازی تبریز هم برای زنده نگه داشتن شانس کسب سهمیه آسیایی چاره‌ای جز مغلوب کردن فولاد نداشت.

تراکتورسازی که بازی را تهاجمی آغاز کرده بود، ابتدا یک فرصت گلزنی را توسط اشکان دژاگه هدر داد و پس از آن با ضربه ایمان سلیمی به یک گل رسید که از سوی کمک داور آفساید اعلام شد تا حملات دقایق ابتدایی تیم میهمان ثمری نداشته باشد.

در ادامه نیمه اول، جریان بازی به میانه‌های زمین کشیده شد و سرخ‌پوشان فولاد خوزستان در دقیقه 38 با بهره بردن از یک ضربه کرنر توسط لوسیانو پریرا به گل رسیدند تا این نیمه را با شکست تراکتورسازی به رختکن بروند.

در نیمه دوم، تراکتورسازان برای جبران گل خورده تلاش می‌کردند و فولادی‌ها ضمن حراست از گل زده در پی استفاده از ضدحملات بودند تا از پیش آمدن مدافعان تیم میهمان بهره لازم را ببرند. فولادی‌ها در ابتدای این نیمه با ضربه رافائل مسی به گل دوم رسیدند اما این گل به دلیل آفساید از سوی کمک داور مردود اعلام شد. بعد از آن تیم تراکتورسازی با ضربه اکبر ایمانی به گل تساوی رسید تا نتیجه در دقیقه 54 برابر شود.

تراکتورسازی که نیاز مبرم به پیروزی در این مسابقه داشت، پس از زدن گل تساوی به بازی تهاجمی‌اش ادامه داد و پس از خلق چند موقعیت گلزنی سرانجام در دقیقه 80 توسط اشکان دژاگه گل دوم را به ثمر رساند و در دقایق پایانی به دفاع از نتیجه پرداخت اما در پنجمین دقیقه از وقت اضافی ضربه سر لوسیانو پریرا دومین گل فولاد خوزستان را در پی داشت تا این دیدار با تساوی 2 بر 2 به پایان برسد.

دقایق حساس

دقیقه 9: تیم تراکتورسازی موفق شد دروازه فولاد را باز کند اما داور این گل را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 30: روی یک ارسال از سمت راست، ضربه سر مهاجم تراکتورسازی به شکل خطرناکی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

حاشیه

  • حدود دو هزار هوادار در استادیوم فولاد حضور دارند

  • کادرفنی دو تیم در ابتدای بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

  • حدود ۳۰ هوادار تراکتورسازی هم خود را به ورزشگاه شهدای فولاد رسانده اند.

  • تلویزیون مرکز خوزستان که اقدام به پخش زنده بازی نفت مسجدسلیمان و ذوب آهن کرده بود، در برخی دقایق اتفاقات مهم بازی فولاد و تراکتورسازی نظیر گل‌های مسابقه را برای بینندگان این شبکه پخش می‌کرد.

  • افشین قطبی در این مسابقه دست به تغییر درون دروازه تیمش زد و از علی غلام‌زاده دروازه‌بان جوان فولاد در ترکیب اصلی استفاده کرد.

  • تعدادی از هواداران تراکتورسازی با حضور در استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان به تشویق تیم میهمان پرداختند.

  • فرزاد جعفری مدافع راست فولاد خوزستان به دلیل محرومیت انضباطی از حضور در این مسابقه محروم بود. آنتونی استوکس ستاره تراکتورسازی هم به خاطر مصدومیت آخرین بازی تیمش را از دست داد.

بهترین بازیکن: لوسیانو پریرا

بدون شک مهاجم برزیلی تیم فولاد، بهترین بازیکن این میدان بود. لوسیانو پریرا که در هفته‌های اخیر عملکرد فوق العاده‌ای داشته، امروز هم توانست کار یکی دو ماه خود را کامل کند و برای هفتمین هفته متوالی گل بزند. شیمبا امروز یک گل با پا و یک گل با سر زد و در جدول گلزنان به عدد 16 رسید.

اتفاق ویژه:

مهاجم برزیلی فولاد که امروز درخشید و هر دو گل تیمش را وارد دروازه تراکتورسازی کرد، با این دبل به صدر جدول گلزنان رسید و موفق شد پس از چند سال، بار دیگر عنوان آقای گلی لیگ برتر ایران را از آن خود کند. با توجه به گلی که کی روش استنلی به استقلال خوزستان زد، این دو مهاجم برزیلی به صورت همزمان آقای گل لیگ هجدهم شدند و بالاتر از علی علیپور ایستادند.

منبع: ورزش سه

The Latest