پایان کار آنتونی استوکس در تراکتور؟!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01404494.jpg

داستان مصدومیت مهاجم بریتانیایی پرکش و قوس شده و به نظر می‌رسد تراکتوری‌ها دیگر قید آنتونی استوکس را زده اند.

چند روز مانده به آغاز لیگ هجدهم، زنوزی در ادامه سورپرایزهای تابستانی خود، دو مهاجم بریتانیایی را به خدمت گرفت. آنتونی استوکس و هری فورستر با سابقه بازی در لیگ جزیره و چمپیونشیپ به تیم تراکتور ملحق شدند اما فورستر خیلی زود از این تیم جدا شد و استوکس رفته رفته در ترکیب قرمزها جا افتاد.

او خیلی زود بالاتر از دیگر مهاجمان لیگ ایران، در صدر جدول گلزنان قرار گرفت و با گل‌هایش، تراکتوری‌ها را به یاد لوسیانو ادینهو انداخت اما این تازه ابتدای داستان تی تی‌ها با آنتونی بود. در اواسط نیم فصل اول بود که او برای استراحت به کشورش رفت ولی با تاخیر چند روزه به ایران بازگشت و حتی در یک مقطع کوتاه با خانواده اش به تبریز رفت تا رضایت نامه اش را بگیرد. همگام با او، لی اروین نیز از جمع سرخپوشان جدا شد اما استوکس به ترکیب تراکتور بازگشت و با گلزنی مقابل سپاهان، دوباره در جمع برترین گلزنان لیگ ایران قرار گرفت.

اما این بار نه غیبت و تاخیر در تمرینات که مصدومیت از ناحیه کتف باعث دوری او از میادین شد. استوکس سه بازی متوالی از جمله دیدار با پرسپولیس را از دست داد تا در حساس ترین مقطع فصل، تراکتور بدون بمب افکن خود لیگ را ادامه دهد. با این حال رسانه‌های رسمی باشگاه تراکتورسازی هفته گذشته خبر از بازگشت این مهاجم به تمرینات را دادند ولی حالا مشخص شده که او بازهم در تمرینات حضور پیدا نمی کند.

مشکلات این مهاجم گلزن که تسلط زیادی بر توپ دارد و جزو بهترین خارجی‌های لیگ هجدهم نیز محسوب می‌شود باعث شده تا هواداران تراکتور نیز به نوعی دلزدگی نسبت به او برسند و دیگر تمایلی به حضورش در تراکتور نداشته باشند. در نیم فصل اول سناریوهای مختلفی برای غیبت این بازیکن در بازی‌های حساس به گوش می‌رسید اما هرچه که گذشت مشخص شد که این بازیکن ایرلندی در واقع به‌هالیدی و مرخصی علاقه ویژه‌ای دارد و حواشی مطرح شده، عامل عدم حضور او نیستند.

اکنون غیبت در بازی با فولاد که آخرین دیدار فصل تراکتور است، می‌تواند پایان کار آنتونی استوکس در تراکتور نیز تلقی شود. مهاجم پا به سن گذاشته‌ای که در این چند ماه فوتبالیست بسیار بسیار خوبی نشان داد اما از لحاظ اخلاقی و انضباطی در سطح نام و نمایش خود ظاهر نشد.

با این حال باشگاه متمول تبریزی احتمالا در نقل و انتقالات تابستانی 2 مهاجم جذب خواهد کرد و که حداقل یکی از آن‌ها خارجی خواهد بود. باتوجه به این که فصل جاری نخستین دوره مالکیت زنوزی بر تراکتوری‌ها بود، حالا می‌توان اطمینان داشت که او با تجربه حاصل از این یک فصل، می‌خواهد تیمی بهتر برای تراکتوری‌ها ببندد و خودش هم به خوبی می‌داند که باید قراردادهای سفت و سخت تری را با بازیکنان داخلی و خارجی امضا کند.

منبع: ورزش سه

The Latest