تاوارس: می‌گفتند کار کردن با رشید و لک دردسر دارد

روی تاوارس می‌گوید، موفقیت‌های پیام نیازمند نتیجه کار و تلاش مداوم او طی سال‌های گذشته بوده است.

تاوارس به همراه تونی اولیویرا به ایران آمد و در مدتی که او در تراکتورسازی حضور داشت در مقطعی حامد لک به عنوان گلر این تیم زیر نظر او کار می‌کرد و اتفاقا این همکاری مصادف بود با دوره‌ای که لک از سوی کی‌روش به تیم ملی دعوت می‌شد.

در مقطع بعدی که تاوارس بار دیگر با اولویرا به تبریز رفت، این محمدرضا اخباری بود که زیر نظرش فعالیت می‌کرد و گلر آن روزهای تراکتورسازی هم بعد در طول آن مدت پای ثابت فهرست کی‌روش برای تیم ملی بود. تاوارس پس از جدایی دوم اولیویرا از تراکتور در این تیم ماند و از آن پس یکی از نفرات ثابت کادرفنی امیر قلعه‌نویی شد. تا پایان حضور تاوارس و قلعه‌نویی در تراکتورسازی گلرشان همچنان محمدرضا اخباری بود و این بازیکن در اکثر اردوها به تیم ملی دعوت می‌شد.

فصل بعد تاوارس همراه قلعه‌نویی به ذوب آهن رفت که در این مقطع یکی از درخشان‌ترین فصل‌های رشید مظاهری در دروازه ذوب آهن بود. گلر ذوبی‌ها اگرچه سابقه دعوت به تیم ملی را داشت ولی بیشترین تداوم حضورش در فهرست کی‌روش را فصل گذشته تجربه کرد و توانست یکی از 3 گزینه نهایی سفر به جام جهانی شود.

حالا در لیگ هجدهم هم که شاهد همکاری تاوارس با نیازمند هستیم این گلر به تیم ملی دعوت شده است. صد البته که رسیدن به پیراهن تیم ملی حاصل تلاش و تمرین و استعداد خود بازیکن است ولی یک مربی خوب می‌تواند بازیکن را در بهترین شرایط خود قرار دهد تا بهترین کارایی ممکن را داشته باشد.

نتیجه‌ای که در مشهد مقابل پدیده کسب شد در گفتگو با “ورزش سه”

برای ما بهترین نتیجه این است که در تمام زمان‌ها برنده باشیم ولی در بازی روز شنبه ما مقابل حریفی بازی داشتیم که خیلی خوب بازی می‌کرد.

از تاوارس در مورد عملکرد پیام پرسیدیم که او پاسخ داد: او عملکرد خارق العاده‌ای داشت. این عملکرد باورنکردنی بود. البته من کیفیت پیام و عملکردی که در این فصل داشته را می‌دانم. او به مانند یک الماس است و روزهای زیادی را برای رسیدن به این روزها کار مداوم کرده است و در واقع این عملکرد پاسخی به کارهای ما است.

همیشه وقتی در پنجره تابستانی پیش فصل هستیم به دروازه بان‌هایم می‌گویم به کار من باور داشته باشند. بعضی اوقات این کار ساده نیست ولی گام به گام ما به چیزهای خوب نزدیک می‌شویم. دروازه بان‌ها باید ایده من را درک و باور کنند. وقتی آنها روش من را درک می‌کنند، همه چیز خوب پیش می‌رود و با احترام رخ می‌دهد و تا حالا هم من هیچ وقت با هیچ یک از گلرهایم مشکل نداشته ام.

من وفتی کارم را در ایران شروع کردم هر کسی می‌آمد و می‌گفت، مراقب باش؛ مربی حامد لک شدن دردسرهای زیادی دارد؛ همینطور با رشید هم چنین چیزهایی شنیدم ولی من هیچ وقت با این بچه‌ها مشکلی نداشتم. تمام گلرهایی که با آنها کار کرده ام، احترام من را حفظ کرده اند و من هم احترام آنها را. آنها مثل خانواده من هستند.

روش‌های مربیگری در ایران پرسیدیم که او البته جواب روشنی

دوست ندارم در مورد دیگر گلرها صحبتی داشته باشم . همیشه من می‌گویم اگر دروازه بانی خوب عمل کند، او مربی خوبی داشته است.

بهترین گلرهای لیگ چه نظری دارید؟ تاوارس در این مورد

من در مورد دروازه بان‌های دیگر هم صحبت نمی کنم. برای من پیام بهترین دروازه بان فصل است. او بیشتر از هر دروازه بانی بازی کرده و 14 کلین شیت هم دارد.

هفته پایانی لیگ بود و اینکه چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد؛ او

چیزهای زیادی ممکن است رخ دهد. اول آرزو می‌کنم پیام نمایش خوبی داشته باشد و دوم امیدوارم تیم ما بازی را ببرد تا بتوانیم رتبه خوبی داشته باشیم و در بازی‌های آسیایی فصل بعد حضور پیدا کنیم.

امیرقلعه نویی و کار کردن با او بود که تاوارس در پاسخ

من بسیار ممنونم از کار کردن با او؛ او بهترین مربی ایران است. به من همیشه احترام می‌گذارد و این معنای بسیاری برای من دارد. من مسن ترین فرد کادر فنی سپاهان هستم و همیشه سعی می‌کنم به او کمک کنم. می‌دانم برای همیشه با آقای امیر نمی مانم ولی او همیشه در قلبم خواهد بود. فوتبال همین است؛ روزی اینجا و روزی جای دیگر.

منبع: ورزش سه

The Latest