بیم و امید چهار تیم مهم ایران که سرمربی ندارند!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01405662.jpg

تیم‌های تراکتورسازی و استقلال به همراه تیم امید و تیم ملی به دنبال سرمربی هستند، همچنین تیم پرسپولیس هم از حضور سرمربی خود در فصل آینده مطمئن نیست.

فصل فوتبالی در ایران رو به پایان است و تیم‌های باشگاهی درصدد استخدام مربیان برای فصل آینده هستند. تیم ملی بزرگسالان ایران نیز در ماه‌های اخیر سرمربی نداشته و فدراسیون فوتبال در تلاش است تا در هفته‌های آینده جانشین کارلوس کی روش را معرفی کند. علاوه بر آن، فدراسیون وظیفه انتخاب سرمربی تیم امید را هم دارد که برای المپیک 2020 توکیو آماده می‌شود.

در بین تیم‌های باشگاهی شاید استقلال و تراکتور با جدیت بیشتری به دنبال مربیان مدنظر خود هستند. این فصل تیم استقلال با وینفرد شفر عملکرد خوبی داشت و تا هفته‌های پایانی هم مدعی جدی عنوان قهرمانی محسوب می‌شد اما شکست این تیم مقابل پدیده سبب شد تا سرمربی آلمانی از کار برکنار شود و دستیارش فرهاد مجیدی هدایت آبی‌ها را برعهده گیرد.

در روزهای اخیر شایعات ریز و درشتی درباره آینده نیمکت استقلال به گوش رسید و نام‌های زیادی نیز در این خصوص مطرح شدند. البته گمانه زنی درباره سرمربی آینده استقلال تنها مختص به رسانه‌های فارسی زبان نبودند و حتی قطری‌ها نیز گزینه‌هایی را برای جانشینی وینفرد شفر مطرح کردند اما به نظر می‌رسد هنوز مدیران استقلال به جمع بندی دقیقی در این باره نرسیده اند.

باشگاه تراکتورسازی نیز پس از ناکامی با جان توشاک، محمد تقوی و ژرژ لیکنز به دنبال مربی مدنظر خود برای لیگ نوزدهم است. تراکتوری‌ها این فصل ستاره‌های پرتعدادی را در اختیار داشتند اما در نهایت نتوانستند به رتبه مدنظر خود برسند و حالا برای حضور در رده چهارم تلاش می‌کنند.

درباره سرنوشت نیمکت تراکتور شایعات مختلفی مطرح می‌شود اما احتمال این که سرمربی آینده قرمزهای آذربایجان داخلی باشد، کم نیست. در این میان نام علی دایی بیش از هر کس دیگری شنیده می‌شود؛ کسی که در سال‌های اخیر درگیری‌های مختلفی را با هواداران تراکتور داشت اما حالا تی تی‌ها علاقه زیادی به حضور او در تبریز دارند و خودش هم در نشست خبری پیش از دیدار سایپا و ماشین سازی، پالس‌های مثبتی را به سوی باشگاه تراکتور ارسال کرد.

اما در این میان شاید مبهم ترین وضعیت را تیم‌های ملی ایران داشته باشند. تیم امید که با زلاتکو کرانچار در بازی‌های آسیایی ناکام بود و صعود سختی را هم به مرحله آخر مقدماتی المپیک داشت، در نهایت با این مربی قطع همکاری کرد و حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از مربیان جوان ایرانی روی نیمکت تیم امید خواهد نشست. پیش تر نام یحیی گل محمدی برای تیم امید به گوش می‌رسید اما سرمربی پدیده این موضوع را تکذیب کرد و حتی از فدراسیون فوتبال نیز برخی این گزینه را تکذیب کردند.

تکلیف سرمربی آینده تیم ملی شاید زودتر از بقیه روشن شود. فدراسیون فوتبال ایران که حالا دوران پسا کی روش را سپری می‌کند، پس از جام ملت‌ها با مربیان مختلفی مذاکره کرد. در این بین نام‌های زیادی هم برای هدایت تیم ملی مطرح شدند که در ابتدا این نام‌ها به یورگن کلینزمن، ژوزه مورینیو و دیگر افراد غیرقابل دسترس ختم می‌شدند اما حالا به اسم‌های قابل باورتری رسیده اند.

البته این پایان کار نیست. قهرمان دو دوره اخیر لیگ برتر و صدرنشین فعلی فوتبال ایران یعنی پرسپولیس هم از سرمربی فصل آینده خود اطمینان کامل ندارد. برانکو ایوانکوویچ که با حضورش پرسپولیس را متحول کرد و این تیم را بر بام فوتبال ایران نشاند، هنوز یک فصل دیگر با پرسپولیسی‌ها قرارداد دارد، اما بدقولی مدیران پرسپولیس و همچنین پیشنهادات ریز و درشت ملی و باشگاهی برای پروفسور سبب شده تا هواداران پرسپولیس نگران آینده تیم خود باشند.

حال در چنین شرایطی باید منتظر روزهای آینده باشیم تا تکلیف 5 نیمکت مهم فوتبال ایران برای فصل آینده روشن شود. البته امکان دارد پرسپولیس و استقلال مربیان جدیدی را روی نیمکت خود نبینند و فصل آینده را با برانکو ایوانکوویچ و فرهاد مجیدی آغاز کنند اما نیمکت تیم ملی، تیم امید و تراکتورسازی در آینده مربیان جدیدی را بر خود خواهد دید.

منبع: ورزش سه

The Latest