فرکی: نمی‌توانیم خود را با ۵ تیم بالای جدول مقایسه کنیم/داربی سکوت را با ۶ تماشاگر برگزار کردیم

https://cdn.isna.ir/d/2017/09/26/4/57562825.jpg?ts=1506407702767

سرمربی تیم فوتبال پیکان می‌گوید تیمش در همه بازی‌ها به دنبال ارائه یک بازی زیبا است.

امیدواریم بازی فردا مسابقه‌ای خوب و تماشاگر پسند باشد. ما با هر تیمی که بازی می‌کنیم مهم‌ترین انگیزه ما انجام بازی زیبا است که تماشاگر لذت ببرند. طرفداران قابل احترام هستند و در سرما و گرما به ورزشگاه می‌آیند و باید به خاطر آنها بازی زیبایی ارائه کرد.

فوتبال نتایج غیر قابل پیش‌بینی دارد اما هدف ما این است که بتوانیم بهترین نتیجه را از تبریز بگیریم. مشکل بزرگی که پیکان در طول فصل داشته است این است که همواره مقابل تیم‌هایی قرار گرفته که پیش از بازی با ما اتفاقاتی برایش افتاده است. ما فردا مقابل تراکتورسازی قرار می‌گیریم که همه چیز برای قهرمانی این تیم آماده شده است. شرایط جدول این گونه است که حساسیت بالایی در مسابقات وجود دارد. جدول نشان می‌دهد که ما در ۵ بازی پیش رویمان باید برنده بشویم تا شرایط خودمان در جدول بهتر شود و وقتی چنین هدفی داریم چیز دیگری برای ما مهم نیست و به دنبال یک بازی خوب و همراه با کسب نتیجه هستیم. ما برای خودمان تلاش می‌کنیم که بتوانیم دست پر از زمین مسابقه خارج بشویم. تلاش ما برای ۳ امتیاز است اما اولویت بعدی ما نباختن است. برای حریف احترام زیادی قائل هستیم. امیدوارم بتوانیم در بازی فردا بازی زیبایی را ببینیم.

بازیکنان تیمش

ما یک تیم بیست و نه نفری هستیم که چهار دروازه‌بان و بیست و پنج بازیکن داریم. بازیکنانی وجود داشته‌اند که در یک بازی حتی در لیست بیست نفره ما حضور نداشتند اما در بازی بعدی فیکس بوده‌اند. این نشان می‌دهد که همه در مسیر تیم حرکت می‌کنند. من به همه این بازیکنان احتیاج دارم. در هر تیمی مشکلاتی وجود دارد و برخوردهایی انجام می‌شود که همه آن‌ها دوستانه است. این بازیکن است که باید خودش را با تیم هماهنگ کند. نتیجه برای من زمانی مهم است که همه نفرات بتوانند یک تیم باشند. اگر اینگونه نباشد نتیجه برای من در اولویت دوم است. هنوز چیزی که دلخواه من است اتفاق نیفتاده است. وقتی یک تیم موفق می‌شود که همه اعضای آن با هم متحد باشند و این فاکتور می‌تواند در یک تیم بسیار مؤثر باشد. تمام بضاعت ما این است و ما هیچگاه نمی‌توانیم در حال حاضر خودمان را با ۵ تیم بالای جدول مقایسه کنیم. من به بازیکنان اعتقاد دارم و اگر بتوانیم در مسیر همدلی و دوستی قرار بگیریم نتایج خیلی بهتری می‌توانیم بگیریم.

ما در مقابل سپیدرود با دو گل جلو بودیم اما در دقایق پایانی بازی را واگذار کردیم. وقتی نتوانستیم از فرصت‌هایمان استفاده کنیم مقابل پرسپولیس قرار گرفتیم و گل خوردیم و راهی برای جبران نداشتیم. در مقابل سایپا هم حق ما باخت سه بر یک نبود. مقابل ذوب‌آهن دو توپ روی دروازه ما آمد که به گل تبدیل شد. تیم پیکان می‌توانست نتایج بهتری بگیرد و باید برای فصل آینده شرایط را بهتر از این کنیم. اما باید در چارچوب شرایط باشگاه حرکت کنیم. پیکان تماشاگر هم ندارد و همانطور که دیدید مقابل سایپا داربی سکوت را با ۶ تماشاگر برگزار کردیم. این موضوع تاثیر خیلی زیادی در نتایج تیم پیکان دارد. وجه مشترک تیم ما و سایپا نداشتن تماشاگر است. امیدوارم با نتایجی که در بازی‌های آینده می‌گیریم بتوانیم جایگاه خوبی در جدول کسب کنیم.

گفته می‌شد مقابل پرسپولیس چند بازیکن تیمش کم کاری کردند

ما بحث فنی با تیم نداریم و فقط به دنبال تیم بودن و همدل بودن هستیم. بیشتر به دنبال مسائل اخلاقی و رفتاری هستیم. همانطور که دیدید کی‌روش به خاطر یک حرکت بازیکن تیمی را کنار گذاشت و ما هم رفتارمان اینگونه است. می‌خواهیم بازیکنان را از باشگاه‌ها طوری تربیت کنیم که وقتی به تیم ملی می‌روند دچار چنین مشکلاتی نشوند. ما از اکنون به بازیکنان آموزش می‌دهیم که داور چه درست و چه غلط قضاوت می‌کند و نباید به او اعتراض کنیم. متاسفانه هنوز هم اعتراض به داوری در فوتبال ما وجود دارد و من تابع اصولی هستم که به بازیکنان چنین مسائلی را آموزش دهم. اولویت برای من مسائل اخلاقی و رفتاری و فرهنگی بازیکنان است. اگر این مسائل رعایت شود پشت سر آن حتماً نتیجه هم کسب می‌کنیم. من تجربه قهرمانی با فولادی را دارم که با هزینه‌های خیلی کمی بسته شده بود اما با همدلی توانست به مقام قهرمانی برسد.

منبع: ایسنا

The Latest