هشدار خطیبی بابت اشتباهات داوری علیه تراکتور

https://static.farakav.com/files/pictures/01380851.jpg

رسول خطیبی ملی پوش و سرمربی سابق تراکتورسازی تبریز از شرایط داوری دیدار امروز تراکتور به شدت گلایه کرد.

تساوی تراکتورسازان مقابل نساجی

یک امتیاز خارج از خانه برای تیم‌ها خوب است ولی تراکتور می‌توانست این بازی را ببرد و لیاقت 3 امتیاز بازی را داشت ولی اشتباهاتی که همیشه مهر سهوی به آن خورده است بردها و امتیازات تراکتور را به باد می‌دهد.

معلوم نیست داور بازی بر چه معیاری خطای روی ساسان انصاری را پنالتی تشخیص نداد و باید چکار میکردند که پنالتی می‌شد و اگر هم آوانتاز داده باشد در چنین شرایطی آوانتاز دادن اشتباه است و اگر گل نشود باید پنالتی گرفته شود.

صحنه مشکوک

من خودم فوروارد بودم و دقیقا شرایط ساسان را تجسم می‌کنم و زمانی که در چنین شرایطی خطای پنالتی گرفته نمی شود دیگر تمرکز بازیکن از دست میرود و حتی بازیکن دیگر نیز تمرکز کافی برای باز کردن دروازه را ندارند و در همان صحنه دیدید که در برگشت توپ دوباره به ساسان رسید و او هنوز نتوانسته بود از شوک پنالتی گرفته نشده خارج شود.

تراکتور در سال‌های گذشته با یک امتیاز اختلاف قهرمانی را از دست داده است و الان این امتیازات به راحتی و با اشتباهات داوری از دست می‌رود و در انتها تاثیر گذار خواهد شد و متاسفانه هیچ برخوردی با داوران پر اشتباه تیم شود تا این اشتباهات عادی شود. امسال تراکتور با بستن چنین تیم مقتدری و با بازیکنان حرفه‌ای سطح کیفی لیگ را بالا برده است ولی متاسفانه اشتباهات داوری تمامی زحمات یکساله را برباد می‌دهد.

هفته آینده تراکتور میزبان استقلال تهران است و از همین امروز کمیته داوران و فدراسیون به فکر داوری این دیدار باشند تا خدای ناکرده یک اشتباه سهوی دیگر باعث اتفاقات ناگواری را نشود.

منبع: ورزش سه

The Latest