لیگ برتر فوتبال|دوئل پرسپولیس و پدیده برای صدرنشینی/ رونمایی از تراکتورسازی «لیکنز»

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/08/29/1396082921251130112559334.jpg

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پدیده در دیداری حساس به مصاف هم می‌روند، دیداری که می‌تواند این دو تیم را به صدر جدول برساند.

در ادامه دیدارهای هفته شانزدهم که هفته اول از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال به حساب می‌آید، امروز (چهارشنبه) دو دیدار در تبریز و تهران برگزار می‌شود. تراکتورسازی با سرمربی جدید بلژیکی‌اش میزبان نفت مسجد سلیمان است و پرسپولیس نیز با بازیکنان تازه به خدمت گرفته‌اش از پدیده میزبانی خواهد کرد. در زیر به بررسی این دو مسابقه پرداخته‌ایم.

تراکتورسازی - نفت‌ مسجدسلیمان با تصمیم مالک باشگاه، هدایت تراکتورسازی پس از رفتن محمد تقوی به جرج لیکنز بلژیکی سپرده شد. تصمیمی که اصلا غافلگیرانه نبود از این جهت که تقوی حتی در مقاطعی که نتایج خوبی با تراکتورسازی کسب می‌کرد هرگز از ماندن خود در این تیم مطمئن نبود. امروز لیکنز برای اولین بار در لیگ برتر ایران هدایت تیم جدیدش را برعهده خواهد گرفت.

نفت مسجدسلیمان در نیم فصل اول تا حدی خودش را از خطر سقوط دور کرد. در تعطیلات نیم فصل علیرضا مرزبان خیلی تلاش کرد تا مهره‌های مدنظرش را جذب کرده و تیمش را آنطور که می‌خواهد تقویت کند که البته اینطور نشد. با توجه به این مسئله قطعا نفت مسجد سلیمان برای بقا در لیگ و ادامه روند روبه‌رشدش کار خیلی سختی دارد. با توجه به اینکه مرزبان مربی با سبک بازی دفاعی نیست انتظار می‌رود امروز یک بازی جذاب را در تبریز شاهد باشیم. حضور پرشور هواداران می‌تواند بر جذابیت و هیجان این مسابقه اضافه کند.

پرسپولیس - پدیده تقابل پرسپولیس و پدیده در هفته اول از نیم فصل دوم لیگ بسیار جالب توجه خواهد بود. برانکو حالا می‌تواند تیمش را آنطور که می‌خواهد ارنج کند و از همه نفراتش بهره ببرد؛ البته مهدی ترابی در این هفته محروم است و محسن ربیع‌خواه هم به دلیل مصدومیت نمی‌تواند برای سرخپوشان به میدان برود. سرخپوشان چند روز قبل مقابل سپیدرود در جام حذفی به میدان رفتند و از این‌رو در مقایسه با حریف مشهدی خود تقریبا در شرایط مسابقه هستند.

در سوی مقابل پدیده بعد از مدت‌ها سرگردانی مالک خود را در تعطیلات نیم فصل شناخت و بازیکنان و مربیان این تیم حالا می‌توانند امیدوار باشند که باشگاه‌شان صاحب دارد. شاگردان گل‌محمدی در نیم فصل اول به معنای واقعی پدیده لیگ بودند و از همان هفته اول لیگ خود را به عنوان یکی از مدعیان مطرح کردند. تقابل برانکو و گل‌محمدی که به نوعی تقابل استاد و شاگرد است بر جذابیت‌های بازی امروز اضافه خواهد کرد.

در بازی رفت پرسپولیس در شرایطی پدیده را در مشهد شکست داد که شاگردان گل‌محمدی بازی خیلی خوبی ارائه دادند و همان موقع برانکو بر این نکته اشاره داشت که پدیده روز‌های خوبی را در این فصل خواهد داشت. حالا این دو تیم در بهترین شرایط خود به مصاف هم خواهند رفت.

با توجه به توقف سپاهان در بازی روز گذشته برابر نفت آبادان، پرسپولیس و پدیده که با 31 امتیاز و یک امتیاز کمتر از سپاهان در رده دوم ایستاده‌اند، برای صدرنشینی به میدان می‌روند.

چهارشنبه - 17 بهمن

* تراکتورسازی - نفت‌ مسجدسلیمان، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز, ساعت 15:30

داور: رضا کرمانشاهی

* پرسپولیس - پدیده، ورزشگاه آزادی, ساعت 17

داور : سیدمهدی سیدعلی

پنجشنبه - 18 بهمن

پیکان - استقلال، ورزشگاه شهدای شهرقدس, ساعت 15:45

داور: سیدوحید کاظمی

منبع: خبرگزاری تسنیم

The Latest