فحاشی کنید بازی را متوقف می‌کنیم

https://static.farakav.com/files/pictures/01357022.jpg

در آستانه بازی بزرگ و حساس تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی کاپیتان‌های این دو تیم به طرفداران هشدار دادند مراقب رفتار و شعارهای خود باشند.

شرایط رقم خورده در جدول رده بندی لیگ برتر باعث شد تا حساسیت‌های حاکم بر جدال تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته سیزدهم بیشتر از همیشه باشد. از همین رو با جنجال‌های که طی روزهای گذشته میان طرفداران دو تیم در فضای مجازی رقم خورد در اقدامی جالب و مشترک کاپیتان‌های سرشناس دو تیم با انتشار پیامی به طرفداران شان هشدار دادند که مراقب رفتارهای خود باشند.

در حالی که دیدار این دو تیم چه در تهران چه در تبریز طی سالیان گذشته با حواشی زیادی همراه شده است تا جایی که در آخرین رویارویی این حاشیه‌ها به روی سکوها کشیده شد تا صحنه‌های باورنکردنی و اسفناکی ثبت شود سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی کاپیتان‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در فاصله یکی دو روز تا این بازی حساس دست به کار شده و برای کم کردن حساسیت‌ها پیامی منتشر کردند.

در پیام منتشر شده از سوی سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی آمده است:« رویارویی پرسپولیس و تراکتور از زیباترین جلوه‌های فوتبال ایران است. درخواست بازیکنان دو تیم از هواداران این است که تیم محبوب خود را تشویق کنند و از توهین به رقیب یا طرح مسائل غیر اخلاقی بپرهیزند. خواهش سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی، دو دوست قدیمی و کاپیتان‌های دو تیم از هواداران عزیزمان این است که از اتفاقات تلخ قبلی درس بگیریم و حاشیه‌های گذشته را فراموش ‌کنیم. می‌خواهیم یکشنبه، روز ملی فوتبال باشد. برای ثبت یک روز تاریخی، با تمام قوا و با بازی جوانمردانه برای پیروز شدن تلاش خواهیم کرد. ما برای سه امتیاز می‌آییم اما فوتبالی که باعث تفرقه و دشمنی باشد را نمی‌خواهیم. اگر در هر لحظه از زمان مسابقه، شعارهای غیر ورزشی و تفرقه‌آمیز سر داده شود، ما کاپیتان‌های دو تیم پرسپولیس و تراکتور توافق کرده‌ایم بدون توجه به اینکه توهین کنندگان منتسب به کدام تیم‌اند، با حمایت داور و ناظر بازی، مطابق مقررات صریح فیفا، بازی را متوقف ‌کنیم. اطمینان داریم که عاشقان فوتبال و هواداران با فرهنگ سرخپوشان تبریز و تهران، یکشنبه‌ای پاک و تاریخی را رقم خواهند زد».

به این ترتیب فردا در ورزشگاه آزادی در صورتی که اتفاقات تلخی روی سکوها همراه با فحاشی و بی احترامی طرفین رقم بخورد قطعا بازی متوقف خواهد شد و این توافقی است که میان ستاره‌های دو تیم به دست آمد که در این راستا موضوع با حمایت صریح داور و ناظر بازی مواجه خواهد شد. فوتبال ایران طی فصل جدید با اتفاقات تلخی روبرو شد که با واکنش چهره‌های فوتبالی همراه بود.حتی در این راه برای مقابله با اتفاقات تلخ کمپین “نه به خشونت در فوتبال” نیز رقم خورد. اکنون کاپیتان‌های پرسپولیس و تراکتورسازی نیز در اقدامی جالب توجه به دنبال پاکسازی استادیوم‌ها از اتفاقاتی تلخ هستند که می‌تواند جذابیت‌های فوتبال را تحت شعاع قرار دهد.

این هشدار کاپیتان‌های دو تیم سرخپوش و محبوب فوتبال ایران می‌تواند کمک کند تا فردا استادیوم آزادی به خواسته جامعه میزبان نمایشی جوانمردانه از دو تیم باشد تا همگان شاهد یک فوتبال جوانمردانه و به دور از حواشی باشند، نمایشی که دل همه برای دیدن آن تنگ شده است.

منبع: ورزش سه

The Latest