تقوی: نمی‌دانم فردا سرمربی تراکتور هستم یا نه!

https://static.farakav.com/files/pictures/01352943.jpg

مربی موفق تیم تراکتورسازی می‌گوید وضعیت همکاری او هنوز با تراکتورسازی نا مشخص است.

محمد تقوی با تکمیل یک بازگشت مهم پیش چشمان نزدیک به 70 هزار هوادار تراکتوری‌ها حالا در بیشترین میزان محبوبیت در میان تبریزی‌ها قرار دارد و تراکتور را به جمع مدعیان اضافه کرده است. سرمربی تراکتورسازی با حضور در نشست خبری درباره این دیدار صحبت کرد. مشروح صحبت‌های او در ادامه می‌آید:

*صحبت‌های شجاعی تیم را جمع کرد

پیروزی برابر ذوب آهن با اشاره به حضور هواداران

امروز باید تشکر ویژه‌ای از هواداران تراکتورسازی داشته باشم که یادگار امام (ره) را به جهنم تبدیل کردند. بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می‌کنم.

جشنواره گل‌های پاییزی تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته‌های اخیر

ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک‌های مختلفی را به کار می‌گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متاسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.

*لازم باشد با 10 مهاجم بازی می‌کنیم

در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل‌های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب‌آهن کنیم. ما در بازی‌های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می‌گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با 10 مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته‌های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی‌پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.

*روح تیمی ما را برنده کرد

تاکتیک تیم ما در این بازی 2-4-4 لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک‌ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی‌رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.

*گل نزدن آنتونی طبیعی است

طبیعی است وقتی آنتونی گل نمی‌زند، لی اروین بتواند وظایف او را انجام دهد. اروین بازیکنی است که در انگلستان و سطوح پایین‌تر از لیگ برتر بازی کرده است و اکثر تیم‌های در سطوح پایین لیگ برتر با دو مهاجم بازی می‌کنند. وقتی ما نیز تصمیم گرفتیم با دو مهاجم بازی کنیم همه نگاه‌ها به مهاجم اول‌مان آنتونی استوکس جذب شد و لی اروین توانست راحت‌تر بازی و بهتر گلزنی کند.

*نمی دانم فردا صبح در تراکتور هستم یا نه!

تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده

من نمی‌دانم فردا صبح همچنان در مسئولیت خود هستم یا نه، اما در صورت باقی ماندن در سمت خود سعی می‌کنم در هر بازی با توجه به داشته‌های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال‌های بلند استفاده می‌کنیم، اما موضوعی که می‌توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.

*عدم هماهنگی بازیکنان طبیعی است

ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس

طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.

برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی

بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

*سوگیتا الگو است و تکلیف عبدالله زاده را باشگاه مشخص می‌کند

واکنش سوگیتا بعد از تعویضش و حرکت او به سمت رختکن

سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه‌ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می‌تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تاکید کرد دلیل ناراحتی‌اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می‌تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول‌های بدنش برای تیم بازی می‌کند.

وضعیت علی عبدالله‌زاده

در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم‌گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در مورد او باشیم.

*نفرات زیادی در موفقیت ما دخیل هستند

احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان

اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است. نباید برای بازیکن تعداد دقایق بازی کردنش مهم باشد و او باید به این فکر کند چقدر می‌تواند برای تیم مفید باشد. خوشبختانه احسان نیز امروز در دقایقی که به میدان رفت بازیکن مفیدی بود. من در ترکیب تیم خود 18 تا 20 بازیکن دارم که در هر دیدار تنها می‌توانم، از 11 بازیکن استفاده کنم. در اینجا باید از عملکرد همکاران خود در کادر فنی از جمله امیرحسین پیروانی، اسفندیاری و کاظم محمودی تشکر کنم. قطعاً دلیل خوب بازی کردن تیم تنها من نیستم و این نفرات در موفقیت‌های اخیر تراکتورسازی نقش داشته‌اند.

*شجاعی بهترین بازیکن من است

شجاعی زحمات زیادی را در زمین می‌کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می‌شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می‌داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز 10 پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.

حساسیت داوران نسبت به عملکرد شجاعی بعد از اخراج این بازیکن در دیدار سرخپوشان برابر صنعت نفت

من با این موضوع موافق هستم. در بین دو نیمه با مسعود صحبت کردم که نباید به هیچ عنوان احساسی شود. شجاعی در طول هفته مصدوم بود و در چند روز قبل از این دیدار به سختی راه می‌رفت. او با خواهش من در این دیدار به میدان رفت.

منبع: ورزش سه

The Latest