تراکتوری که با نفت هم کار نمی کند/ اشتباهات مرگبار در تیم بزرگ!

http://tabrizeman.ir/wp-content/uploads/2018/10/photo_2018-10-20_21-15-31.jpg

تراکتورسازی در آبادان با عملکرد ضعیفش بازی را واگذار کرد تا در این فصل در خارج از خانه بردی در کارنامه خودش نداشته باشد.

تبریزمن، سرویس ورزشی؛ هفته نهم لیگ برتر دیروز درحالی با بازی تراکتورسازان با نفت آبادان به پایان رسید که نماینده آذربایجان، شکست تلخی را پذیرا شد تا این تیم آبادانی، گربه سیاه تراکتور تلقی شود.

به نوعی می‌توان گفت سرخپوشان در بازی‌ای که می‌توانستند حریف خود را به راحتی از پیش رو بردارند اولین برد تیم آبادانی در لیگ برتر را رقم زدند.

این بازی که پر از اشتباهات فنی از سوی سرمربی تراکتور بود و عملا باعث شد تا تراکتورسازان در نیمه اول حرفی برای گفتن نداشته باشند. بازی سردرگم بازیکنان و نداشتن تاکنیک مشخص و تمرین شده و اشتباهات مهلک خط دفاعی، باعث شدند طرفداران شب سختی را سپری کنند.

به جرات می‌توان گفت که خط دفاعی صنعت نفت در نیمه اول بازی، کم دردسر ترین روز خود را پشت سر گذاشت، که از مهمترین عوامل این اتفاق، نیمکت نشینی زهردار ترین بازیکن خط حمله لیگ برتر بود که تراکتورسازان را در فاز هجومی بی خطر کرده بود.

شاید دلیل این تصمیم تقوی بخاطر هت تریک اروین در بازی دوستانه برابر تیم دسته سومی عقاب تبریز، و عدم حضور استوکس در چند جلسه تمرینی، قبل از بازی بوده باشد که قطعا یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود.

از دیگر نقاط ضعف شاگردان تقوی در این بازی، خط دفاع بود. در بازی‌هایی که توشاک سکاندار بود، دانیال اسماعیلی فر در نقش‌هافبک راست نفوذی بازی می‌کرد و علی عبدالله زاده در نقش مدافع کناری. با این تاکتیک، اسماعیلی فر فضای زیادی برای نفوذ در اختیار داشت و بازی به مراتب تاثیر گذار تری ارائه می‌داد اما عملا چند بازی است که اسماعیلی فر بواسطه حضور در پست غیر تخصصی از بازی‌های درخشانش فاصله گرفته است.

به هر حال جای سوال است که ایمان سلیمی که برای بهبود روند خط دفاعی تیم جذب شده است چرا در این بازی جایی در تاکتیک ندارد و عبدالله زاده در پست او بازی می‌کند.

اما هر چه که باشد تراکتور در بازی‌ای که می‌توانست پیروز شود و خود را به جمع مدعیان اضافه کند به واسطه اشتباهات تاکتیکی سرمربی اش، روز تلخی را سپری کرد و امید است این باخت تلنگری به مدیران این تیم شود تا بازنگری‌ای در کادر فنی بکنند و قدمی در برطرف کردن نقاط ضعف تیم در بعضی از پست‌ها بردارند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن

The Latest