نقشه‌های زنوزی؛ راز سرمربی در تراکتورسازی

https://static.farakav.com/files/pictures/01321417.jpg

به نظر می‌رسد محمدرضا زنوزی مالک تیم تراکتورسازی می‌خواهد با تصمیماتی جدید، تراکتورسازی را به صف مدعیان لیگ برتر اضافه کند.

تراکتورسازی تبریز دومین فصل دور از صدر جدول را سپری می‌کند. آخرین بار که آن‌ها در جایگاه نخست قرار گرفتند، به 2 سال پیش بازمی گردد؛ اما بدون شک اگر آخرین روز خوش تی تی‌ها را جویا شوید، احتمالا روزهای تاخت و تازشان با تونی اولیویرا در لیگ چهاردهم را نام می‌برند. در تابستان گذشته باشگاه تراکتورسازی با مالک جدید و متمولش گام‌های بزرگی در بازار نقل و انتقالات برداشت و با سپردن هدایت تیم به جان توشاک، تراکتورسازی بار دیگر در گمانه زنی‌ها به جمع مدعیان بازگشت.

اما نتایج در لیگ و جام حذفی باب میل هواداران نبود و تراکتور نتوانست خود را در بین تیم‌های بالای جدول قرار دهد. شکست مقابل صنعت نفت، جان توشاک را به درب خروجی باشگاه نزدیک کرد و باعث شد محمد تقوی، جانشین او شود. اما آیا قرار است تا پایان فصل تقوی سرمربی تراکتور باشد؟

بی شک این تصمیم ریسک بسیار بزرگی برای محمدرضا زنوزی و علیرضا اسدی خواهد بود. اما حداقل تا پایان بازی با استقلال خوزستان، تقوی روی نیمکت خواهد نشست. پس از آن، زنوزی که با ادعای بزرگ درباره انتخاب سرمربی، مالک تراکتور شده بود، فرصتی 20 روزه خواهد داشت تا سرمربی جدید قرمزهای تبریز را از آن طرف مرزها بیاورد؛ دقیقا از همان جا که واسیلی گوجا آمد و فوتبال تبریز را متحول کرد و از همان جا که اولیویرا آمد و قلب تی تی‌ها را با خود برد.

تاکنون توضیح و خبر مشخصی درباره سرنوشت تیم تراکتورسازی مطرح نشده است. اما زنوزی بدون شک در ذهنش به این موضوع بارها فکر کرده و خواهد کرد، زیرا او نمی خواهد در این پروژه جدید شکست بخورد؛ پروژه‌ای که شکست در آن می‌تواند تبعات بسیاری برایش داشته باشد. زنوزی محبوبیت بسیار زیادی نزد تبریزی‌ها دارد و حالا نقشه‌های جدیدی برای تحول در تراکتورسازی کشیده است.

قرمزهای آذربایجان روز جمعه به مصاف استقلال خوزستان می‌روند؛ این بازی در ورزشگاه یادگار امام برگزار می‌شود و بدون شک وضعیت سکوها و البته نتیجه مسابقه، تاثیر مستقیم در تصمیم مدیران تراکتور خواهد داشت، زیرا آن‌ها نه می‌خواهند پایگاه اجتماعی شان را از دست دهند و نه می‌خواهند بیش از این از صدر جدول دور شوند.

منبع: ورزش سه

The Latest