تراکتورسازی ۱ - ۰ سایپا؛ جشن ۶۰ هزار نفری سرخ‌پوشان در یادگار/ موتور تراکتور با سوختِ «سوپر» روشن شد!

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/05/Orginal/90c7829126cb47f69e3d80302fef7f9b..jpg

تیم فوتبال تراکتورسازی در شب استقبال پرشور هوادارانش موفق شد با یک گل میهمانش سایپا را شکست داده و اولین پیروزی فصل خود را جشن بگیرد.

در ادامه دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، شامگاه امروز (جمعه) تیم تراکتورسازی از ساعت 19:45 در ورزشگاه خانگی خود یادگار امام ره تبریز میزبان سایپا بود که در یک بازی جذاب، سریع و نفس‌گیر موفق شد میهمانش را با یک گل شکست داده و اولین پیروزی خود را در لیگ هجدهم جشن بگیرد.

سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان در این بازی که در حضور نزدیک به 60 هزار هواداران این تیم برگزار شد، با تغییر سیستم و دو جابجایی مهم در ترکیب تیم خود به میدان رفتند و در نیمه اول مالک توپ و میدان بود اما نتوانست دروازه میهمانش را باز کند.

جدی‌ترین حمله تیم تراکتورسازی در دقیقه 27 شکل گرفت که طی آن ارسال مواج مسعود شجاعی به روی دروازه سایپا در تیر دورتر و در کمال ناباوری در یک قدمی دروازه از مقابل سه بازیکن تراکتورسازی گذشت و به بیرون رفت.

در این نیمه تیم تهرانی هم موقعیت‌هایی برای گلزنی داشت که درخشش فروزان و مدافعان تراکتورسازی موجب شد تا طلسم دروازه‌ها در نیمه اول بسته بماند و دو تیم در پایان این نیمه با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم شاگردان علی دایی می‌توانستند به گل برسند اما ضربه بازیکنان این تیم با بدشانسی و البته خوش‌شانسی میزبان به تیرک دروازه برخورد کرد و خطر از بیخ گوش تیم توشاک گذشت.

درست در ادامه همین موقعیت بود که تراکتور ضد حمله سریعی را ترتیب داد ولی کاپیتان سایپا با سرنگون کردن دژاگه از پیشروی این بازیکن جلوگیری کرد تا تیمش را از یک خطر جدی رهایی دهد.

تراکتورسازی که از حمایت پرشور هوادارانش برخوردار بود، به حملات خود افزود اما موقعیت‌های این تیم راه به جایی نمی‌برد تا اینکه سرخ‌پوشان در دقیقه 77 با ضربه سر دانیال اسماعیلی‌فر موفق شدند قفل دروازه تیم میهمان را بشکنند.

اسماعیلی‌فر که چند ثانیه قبل یک موقعیت ایده‌آل را از دست داده بود، خیلی زود فرصت‌سوزی خود را جبران کرده و از روی سانتر شجاعی و درحالی که از یارگیری بازیکنان سایپا رهایی یافته بود، توانست توپ را به تور دروازه سایپا نشانده و ورزشگاه را منفجر کند.

بعد از این گل تراکتوری‌ها فرصت داشتند تا اختلاف را دو برابر کنند اما آنتونی استوکس که یکی از بهترین‌های میدان بود، روی پاس یوکیا سوگیتا ضربه پای چپ خود را با اختلاف کم به بیرون زد تا نتیجه همان یک بر صفر باقی بماند.

در لحظات آخر این مسابقه، تلاش بازیکنان سایپا برای رسیدن به گل تساوی و فرار از شکست خارج از خانه نتیجه‌ای نداد و جدال دو تیم درنهایت با یک گل به سود تیم تراکتورسازی به پایان رسید.

با این نتیجه، تیم تراکتورسازی همچون لیگ هفدهم اولین برد خود را در هفته چهارم و در یک بازی خانگی دشت کرد تا در شب کولاک هوادارانش جشن پیروزی گرفته و آنها را شادمان روانه خانه‌هایشان کند.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، تراکتورسازی با برتری که در این دیدار خانگی کسب کرد، ضمن جدا شدن از قعر جدول، از سایپای 4 امتیازی سبقت گرفته و با 5 امتیاز بالاتر از این تیم در جایگاه نهم ایستاد.

گروه داوری: داور وسط: محمدحسین زاهدی‌فر - کمک‌ها: مهدی عالیقدر،‌هادی طوسی و شاهو اصلانی/ ناظر داوری: حسین نجاتی.

اخطار: علی دشتی، روزبه شاه علیدوست و ساموئل از سایپا و مهدی مهدی‌پور از تراکتورسازی

تراکتورسازی: محسن فروزان، محمد طیبی، علی عبدالله‌زاده، محمدرضا مهدی‌زاده، دانیال اسماعیلی‌فر، رضا شربتی، مسعود شجاعی، علی طاهران، اشکان دژاگه (مهدی مهدی‌پور)، احسان پهلوان (یوکیا سوگیتا) و آنتونی استوکس (رضا عبدی).

سرمربی: جان توشاک

سایپا تهران: محمدحسین اکبر منادی، ساموئل سارفو، رضا علیاری، روزبه شاه‌علی‌دوست (محمد سلیمانی‌اصل)، امید خالدی، رضا اسدی، عبدالله ناصری، معین عباسیان، علی دشتی (مهدی ترابی)، آرش رضاوند و آرمان رمضانی.

سرمربی: علی دایی

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest