قربانی: شفر برگ برنده آبی‌ها است/ امیدوارم در دیدار با السد، روز بد ژاوی و گابی باشد

https://cdn.isna.ir/d/2018/08/11/4/57724662.jpg

بازیکن پیشین استقلال می‌گوید نمایش زیبا استقلال در دیدار با تراکتورسازی ماحصل تفکرات وینفرد شفر است.

استقلال تیم خوبی دارد که روز به روز بهتر خواهد شد و بازی این تیم پیشرفت خواهد کرد.

استقلال مربی دارد که بهترین بازی را از بازیکنان خود می‌گیرد. شفر مربی بزرگی است که مربی‌های ایرانی می‌توانند درس‌های بسیاری از او بگیرند. از زمان سپردن هدایت استقلال به شفر، من تا حالا مصاحبه‌ای از او ندیدم که بخواهد بهانه‌تراشی بکند و بگوید من چون فلان بازیکن را نداشتم نتیجه نگرفتم.

وی به کار خود اطمینان دارد و همین باعث می‌شود در کارش راسخ باشد. شفر تفاوت زیادی با مربی‌های ایرانی دارد که پس از ناکامی دنبال توجیه هستند. سبک بازی استقلال مقابل تراکتورسازی به خوبی نشان داد که مربی آبی‌ها چه تفکراتی دارد و تیمش چقدر باکیفیت بازی می‌کند. به نظر من برگ برنده استقلال در ایران، وینفرد شفر است.

این استقلال شایستگی قهرمانی را دارد. در ابتدای پنجره نقل و انتقالات فکر نمی‌کردم استقلال جزو مدعی‌ها باشد اما به مرور و جذب بازیکنان مدنظر، شاگردان شفر پیشرفت کردند و اکنون بهترین فوتبال را در ایران ارائه می‌دهند. فوتبال واقعی بازی است که استقلال و پرسپولیس و به خصوص استقلال ارائه می‌دهند. سطح استقلال از دیگر تیم‌ها ایرانی که فقط با " بزن زیرش” بازی می‌کنند فاصله گرفته است.

لیگ قهرمانان با لیگ برتر متفاوت است. استقلال پتانسیل حذف کردن السد را دارد اما در این مسابقات سطح بازیکنان تاثیرگذار است. شفر مربی خوبی است و استقلال مشکلی از لحاظ کادرفنی ندارد اما این بازیکنان هستند که در چنین مسابقات باکیفیتی تعیین‌کننده هستند. امیدوارم در دیدار با السد، روز بد ژاوی و گابی باشد.

ساختار این تیم کاملا تغییر کرده است و بازیکنان و مربیان بزرگی به این تیم اضافه شده‌اند. شجاعی و دژاگه بازیکنان سطح بالایی هستند اما تاثیر آن‌ها زمانی مثبت خواهد بود که روند کار تیمی را بهبود ببخشند. این تیم نیاز به زمان دارد تا پیشرفت کند و به یک مدعی تبدیل شود.

منبع: ایسنا

The Latest