چالش قدیمی زیر سایه حضور اشکان و مسعود‌

https://static2.farakav.com/files/pictures/01324825.jpg

روز آینده دو تیم تراکتورسازی و استقلال یکی ازحساس ترین و جذاب ترین دیدارهای هفته سوم لیگ هجدهم را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کنند.

چند سال پیش بود که مهدی رحمتی پس از یک فصل حضور در تیم فوتبال پیکان به استقلال بازگشت و محسن فروزان که یک فصل در چارچوب دروازه آبی پوشان ایستاده بود، مجبور شد به سیاه جامگان و مشهد کوچ کند تا دوقطبی میان این دو گلر مطرح سال‌های اخیر فوتبال کشور شکل بگیرد.

این حواشی وقتی سیاه جامگان و استقلال بلافاصله پس از جدایی فروزان از استقلال به مصاف هم رفتند و این دو گلر از برخورد با هم اجتناب کردند هم بیشتر به چشم آمد تا همواره دیدارهایی که یک سوی آن فروزان و یک سوی آن رحمتی قرار دارد، مورد توجه اصحاب رسانه باشد.

با این حال روز آینده بیشترین توجهات روی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه خواهد بود؛ کاپیتان‌های تیم ملی که با حضور خود حرارت ویژه‌ای به لیگ برتر بخشیده اند. شجاعی سال‌هاست که از فوتبال ایران دور بوده و دژاگه هم احتمالا اولین حضور خود در لیگ برتر را در ورزشگاهی تجربه می‌کند که چندان با آن غریبه نیست و سال‌ها با پیراهن تیم ملی در آن به میدان رفته است.

تراکتورسازی با سرمربی نام آشنای خود جان توشاک ولزی یکی از جذابیت‌های لیگ هجدهم است. این مربی با سیستم 2-5-3 تیمش را برابر حریفان آرایش می‌دهد؛ سیستمی که اگر در ورزشگاه آزادی و مقابل دیدگان هواداران آبی پوش به درستی جواب ندهد می‌تواند روز سختی را برای این تیم تبریزی و البته محسن فروزان رقم بزند که در چارچوب دروازه قرمزپوشان تبریزی خواهد ایستاد.

روز آینده به چند دلیل نباید تماشای دیدار دو تیم تراکتورسازی و استقلال را از دست بدهیم؛ اول اینکه سابقه بازی‌های این دو تیم نشان می‌دهد می‌توانیم انتظار بازی مهیجی داشته باشیم؛ دومین دلیل اولین حضور مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در لیگ برتر فوتبال ایران است و در نهایت هم می‌توانیم به دوگانه رحمتی و فروزان اشاره کنیم که همواره کری خاصی میان آنها در بازی‌های رو در رو برقرار بوده است و بازی روز آینده نیز مستثنی نخواهد بود.

البته این‌ها تنها بخشی از جذابیت دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی است که روز آینده با دو سرمربی اروپایی و سرشناس به مصاف هم می‌روند.

منبع: ورزش سه

The Latest