این استقلال بی ستون فقط به درد لیگ برتر می‌خورد!/ قول قهرمانی تراکتورسازی اشتباه است

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2018/01/05/4/2157339.jpg

پیشکسوت آذری تیم استقلال گفت: هر دو تیم استقلال و تراکتور برای بازی این هفته هنوز به شرایط آرمانی و هماهنگی لازم نرسیده اند ولی هر دو تیم برد می‌خواهند.

هر دو تیم استقلال و تراکتور برای بازی این هفته هنوز به شرایط آرمانی و هماهنگی لازم نرسیده اند ولی هر دو تیم برد می‌خواهند.

سرویس ورزش مشرق – در آستانه برگزاری دیدار سوم تیم‌های تراکتورسازی و استقلال در لیگ هجدهم با نگاهی به رویارویی‌های دو تیم در ورزشگاه آزادی مشخص می‌شود از مجموع تقابل‌های دو تیم در استادیوم آزادی کفه ترازو بیشتر به سمت تیم تبریزی سنگینی می‌کند.

استقلالی‌ها در دوره اول لیگ برتر با هدایت منصور پورحیدری ۰-۴ با گلهای محمد نوازی، سیروس دین‌محمدی، یدالله اکبری و فرزاد مجیدی، لیگ دوازدهم با تک گل جواد نکونام و سرمربیگری امیر قلعه نویی و لیگ هفدهم با هدایت منصوریان و تک گل سرور جپاروف موفق به شکست دادن تراکتور در استادیوم خانگی شان شدند ولی در ۶ مصاف دیگر این تراکتور بوده که برنده زمین را ترک کرده است. البته یک بازی هم در لیگ نهم به تساوی ۲-۲ رسید.

تراکتورسازی در ادوار لیگ برتر در دوره اول و نهم تا لیگ جاری برتر در ۱۰ دوره قبل ۱۰ بار در آزادی مقابل استقلال بازی کرده که ۶ برد، یک تساوی و ۳ باخت در کارنامه اش دارد.

ستار همدانی در گفت و گو با ## مشرق، درباره یازدهمین دیدار این دو تیم در تهران حرف زد و پیش بینی اش از این مسابقه حساس را عنوان کرد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

*دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی را چطور پیش بینی می‌کنید؟

  • ابتدا باید درباره استقلال بگوییم که متاسفانه این تیم در فصل نقل و انتقالات ستون اصلی تیمش را از دست داد. امید نورافکن و سید مجید حسینی در دفاع، امید ابراهیمی و سرور جپاروف در کمربند میانی و مامه تیام در نوک حمله در واقع ستون اصلی تیم بودند که به درستی و بهترین شکل از عقب تا جلوی تیم شکل گرفته بود ولی حالا اثری از آن در تیم نیست.

* اما استقلال نفراتی را جایگزین شان کرده است؟

  • هنوز که بازیکنان جدید را در ترکیب تیم ندیده ایم و اگر هم بازی کرده اند نمی توان با یکی دو بازی درباره شان نظر داد.

* تراکتور چطور! این تیم هم در دو دیدار اول این فصل تساوی بدست آورده است؟

  • تراکتورسازی از بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار شده و در آن تیم هم تغییرات گسترده‌ای در کادر فنی و بازیکنان ایجاد شده است. شاکله تیم عوض شده و طبیعی است که تا هماهنگی لازم را بدست بیاورند زمان لازم است. در دو بازی قبلی استوکس بازیکن ایرلندی تراکتور را دیدم. فوتبالیست خوبی است و حضورش در دیدار با نساجی را دیدم. ژاپنی این تیم هم بد نبود ولی بازیکن اسکاتلندی تراکتور هنوز زمان لازم دارد تا به شرایط خوب برسد.

* تبریزی‌ها برای درست شدن تیم محبوب شان صبر می‌کنند؟

  • صبر مردم تبریز زیاد است. قبلا هم این را ثابت کرده اند و شک ندارم که فرصت خوبی به توشاک می‌دهند.

* تراکتور خصوصی شده به سرنوشت استیل آذین‌ها دچار نشود؟

  • بعید می‌دانم. البته بهتر این بود که مدیران باشگاه با چشم انداز سه ساله کار را در دست می‌گرفتند و قول قهرمانی در پایان سه سال را می‌دادند. چون با وجود رقبای سرسخت در لیگ برای تراکتور رفتن ره صدساله یک شبه مقدور نیست. در شرایطی که امروز برای تراکتورسازی بوجود آمده قطعا فشار مخاطب هم به اندازه توقعش بالاتر می‌رود و ممکن است تیم را از مسیر اصلی اش منحرف کند.

* پیش بینی تان از این بازی چیست؟

  • هر دو تیم دو بازی اول شان را مساوی کردند و حتما برای کسب سه امتیاز به زمین می‌روند. این قطعا باعث جذابیت بیشتر مسابقه می‌شود.

* اینکه استقلال در تهران بیشتر بازی‌هایش روبروی تراکتور را باخته دلیل خاصی داشته است؟

  • این به خصلت تبریزی‌ها برمی گردد. من خودم تبریزی ام و می‌دانم آذری‌ها در مواجهه با کارهای بزرگ بزرگتر هم فکر می‌کنند و انرژی بیشتر برایش می‌گذارند. بازی در استادیوم آزادی روحیه و انگیزه هر تیمی را بالا می‌برد و این برای تراکتوری‌ها انگیزه دو برابر ایجاد می‌کند.

* به عنوان یک استقلالی وضعیت این تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

  • همانطور که گفتم ما هنوز نفرات جدید را در قالب تیم ندیده ایم. اما آنچه مهم است اینکه تیمی که امروز برای استقلال بسته شده بیشتر به درد بازی در لیگ برتر ایران می‌خورد و در لیگ قهرمانان آسیا کار برای این تیم دشوار می‌شود. السد و الدحیل یا حتی پرسپولیس تیم‌هایی نیستند که بتوان با این استقلال از سدشان گذشت. همه ما پیشکسوتان استقلال با دیدن تیمی که در پایان فصل قبل در استقلال بود امید قطعی داشتیم که ستاره سوم را در آسیا بدست می‌آوریم ولی با جدایی بازیکنانی که رفتند حالا تنها امیدواری مان به خود شفر است. ولی اگر آن ستون و شفر باز هم کنار هم قرار می‌گرفتند اتفاقات خوبی رخ می‌داد.

منبع: مشرق نیوز

The Latest