شفر- توشاک؛ طلسم شکنی در آزادی

https://static2.farakav.com/files/pictures/01325286.jpg

دو بازی اول در لیگ هجدهم بدون برد برای مردان سرشناس نیمکت‌های دو تیم محبوب تهران و تبریز توام شد تا جدال سوم برای آنها جنبه‌ای حیثیتی پیدا کند.

حساس ترین در عین حال جذاب ترین نبرد روز سوم لیگ هجدهم به میزبانی استقلال از تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی برمی گردد جایی که سوای از تمام حواشی که رویارویی این دو تیم در تاریخ لیگ داشته این بار حضور دو چهره مطرح مربیگری دنیا روی نیمکت‌های مربیگری دو تیم باعث شده تا همه نگاه‌ها جمعه شب به آزادی معطوف شود.

وینفرد شفر و جان توشاک با کوله باری از افتخار و تجربه حالا در سال‌های پایانی مربیگری سکاندار دو تیم مطرح و پرطرفدار فوتبال ایران شده اند تا برای اولین بار جمعه شب مقابل هم قرار بگیرند. جدالی حساس و حیثیتی از این باب که هر دو در پی شکستن طلسم‌های این فصل و رسیدن به اولین برد هستند تا کمی از زیر بار فشارها رهایی پیدا کنند.

وینفرد شفر بعد از گذراندن روزهای پرتنش و بحران‌های نقل و انتقالاتی در شرایطی غیرمنتظره وارد لیگ شد تا در غیاب ستاره‌هایی که فصل گذشته عصای دست او در ساخت استقلالی رویایی بودند مقابل پیکان و در ادامه ذوب آهن به تساوی قناعت کند. دو تساوی در هفته‌های ابتدایی باعث شد تا استقلال شفر از همین ابتدا در کورس مدعیان قهرمانی حسابی امتیاز از دست داده و اختلافش با رقبا از جمله رقیب دیرینه و سنتی به 4 امتیاز برسد تا این اتفاق چندان به مذاق طرفداران خوش نیاید.

شفر که کمتر از 15 روز دیگر باید شاگردانش را در یکی از بازی‌های مرگ و زندگی در لیگ قهرمانان اسیا به مصاف السد قطر بفرستد حالا با خریدهای پرتعداد هفته جاری چاره‌ای ندارد تا در بازی بزرگ با تراکتورسازی به بردی ارزشمند و سرنوشت ساز برسد تا دوباره آرامش به اردوی استقلال بازگردد چون در غیر این صورت ممکن است اوضاع بدتر از آن چیزی شود که تصور می‌شد.

در آن سوی میدان جان توشاک بعد از تمام سرو صداهایی که مالک جدید باشگاه در تابستان به راه انداخت هنوز طعم برد در لیگ برتر ایران را نچشیده و تساوی برابر دو تازه وارد لیگ امیدها به او و تیمش را به حداقل رسانده است حالا برای شکستن طلسم‌های اخیر چاره‌ای ندارد تا در اولین حضور خود در ورزشگاه بزرگ آزادی تهران مقابل استقلال شاگردانش را به سمت برد راهنمایی کند.

توقف برابر نفت مسجدسلیمان و نساجی که تازه به لیگ برتر صعود کرده و از توان چندانی برخوردار نبودند آن هم با ارائه نمایشی نسبتا ضعیف نشان داد که جان توشاک هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن در اردوی تیم محبوب آذربایجان دارد گرچه اضافه شدن چند ستاره کهکشانی کار را برای او کمی آسان تر خواهد کرد اما با این وجود فشارهای روانی زیادی نیز به مربی مشهور ولزی و شاگردانش وارد خواهد کرد که می‌تواند خطرساز باشد.

منبع: ورزش سه

The Latest