شجاعی: اگر تراکتور قهرمان نشد، تعجب نکنید!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01325011.jpg

هافبک باتجربه و جدید تراکتورسازی اعتقاد دارد نباید از این تیم با توجه به شکل گیری تازه اش انتظار قهرمانی داشت.

مسعود شجاعی که چند روزی است به عضویت باشگاه تراکتورسازی در آمده و در لیگ هجدهم پیراهن این تیم را برتن خواهد کرد، درباره حضورش در تبریز و برخی موضوعات دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

من از بین گزینه‌های زیادی که داشتم با مشورت‌هایی که انجام دادم، تراکتور را انتخاب کردم و تصمیمم این شد که به سرخ‌های تبریز بپیوندم. برای این انتخاب دلایل زیادی داشتم که شاید در این فضا نتوانم همه شان را بگویم. یکسری دلایل شخصی داشتم ولی در نهایت فکر می‌کنم الان که اینجا هستم تصمیم درستی گرفتم و از این تصمیم خوشحالم. امیدوارم همه چیز تا آخر خوب پیش برود و بتوانیم همکاری خوبی داشته باشیم.

یکی از دلایلی که باعث شد به تراکتورسازی بپیوندم، شور و هیجان و حرارتی بود که هواداران تراکتورسازی دارند. آنها در فرودگاه و تمرین استقبال بی نظیری از من و اشکان دژاگه داشتند که فراموش نشدنی بود. این استقبال ما را راغب می‌کند که اینجا بمانیم و برای موفقیت تراکتورسازی بجنگیم. من در طول دوران ورزشی ام هرگز چنین استقبالی را ندیده بودم و در کمتر ورزشگاهی این اتفاقات می‌افتد. حالا باید با تعصب بجنگیم و جواب محبت این هواداران عزیز را بدهیم.

بازی اول تراکتورسازی را متاسفانه نتوانستم تماشا کنم اما بازی دوم را دیدم. من یک خواهش از هواداران دارم و آن هم این است که صبور باشیم. در یک تورنمنت کوتاه مدت نیستیم و در لیگ قرار داریم. مسابقاتی که یکسال طول می‌کشد و فراز و نشیب‌های زیادی دارد. ما با یک باخت دلسرد نمی شویم و الان هم اول فصل است.

فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که داشتیم، دو امتیاز هم بد نیست. تیم ما احتیاج به زمان دارد تا هماهنگی پدید بیاید. باید صبور باشیم تا تیم قدرتمندی را بسازیم و همانی شویم که هواداران انتظارش را دارند. ما می‌توانیم موفق شویم اما باید دست به دست هم بدهیم تا این مهم حاصل شود.

بازی با استقلال خیلی سخت است. بازی کردن در ورزشگاه آزادی مقابل تماشاچیان پرتعداد استقلال بسیار دشوار است. البته هیچ مسابقه‌ای ساده نیست و مقابل استقلال و پرسپولیس کار سخت تر می‌شود. ما نیز تیم جوان و خوبی داریم. نکته مثبتی که نباید از آن غافل شویم، الان تیم پخته تر و کامل تری هستیم. با این حال دلم روشن است که بتوانیم نتیجه بگیریم. قطعا در بازی این هفته نیز هر تیمی باهوش تر باشد و از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کند، نتیجه خوبی می‌گیرد.

مجموعه تراکتورسازی در حال حاضر یک پروژه جدید است. مدیریت،کادرفنی و بازیکنان اکثرا جدید هستند. من نمی خواهم هواداران را ناامید کنم اما فکر می‌کنم از حالا درباره قهرمانی صحبت کردن درست نیست. ما برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم اما مجموعه‌ای که جدید ایجاد شده، برای موفقیت بزرگ نباید عجول باشد. باید صبر داشته باشیم و یواش یواش چیزی که می‌خواهیم را به دست آوریم.

تجربه ام در فوتبال می‌گوید مجموعه‌هایی که جدید شکل می‌گیرند، نمی توانند زود به موفقیت بزرگ برسند. ما تلاش می‌کنیم و نگاهمان هم به قهرمانی است اما اگر این اتفاق نیفتاد هم تعجب نکید. قطعا آقای زنوزی و مسئولان باشگاه حرف شان قهرمانی است وهدف هم همین است اما به نظر من همین که امسال جزو 3 تیم برتر هم باشیم، برای تراکتورسازی قهرمانی است. با این حال هیچ بازیکنی از قهرمانی بدش نمی آید و برای آن می‌جنگیم.

یاشاسین تیراختور، یاشاسین آذربایجان.

منبع: ورزش سه

The Latest