تراکتورسازی سومین تیم با ارزش فوتبال ایران/ ملی‌پوش تازه‌وارد گران‌ترین شد

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/05/Orginal/f0075b4091fa4af8ba3c205eabc14706..JPG

ارزش تیم تراکتورسازی با بازیکنان جدیدش افزایش چشمگیری داشته است.

بعد از اینکه امتیاز باشگاه تراکتورسازی به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری دریک به مدیریت محمدرضا زنوزی واگذار شد، این تیم تحولات زیادی داشت بخصوص در کادر مربیگری و بازیکنان خود که توانست کارنامه‌دارترین مربی تاریخ لیگ برتر را معرفی کند و بازیکنان خارجی با کیفیت فنی بالا را به خدمت گرفت.

این سرمایه‌گذاری و بمب‌هایی که زنوزی در نقل و انتقالات منفجر کرد، حداقل به لحاظ مالی در برند تیم تراکتورسازی خیلی زود جواب داده است، چراکه بر اساس برآوردی که توسط سایت معتبر ‌ترانسفرمارکت‌ از ارزش‌ تیم‌های فوتبال کشورمان منتشر شده است، سرخ‌پوشان آذربایجان از مکان ششم به رده سوم گران‌قیمت‌ترین تیم‌های فوتبال کشورمان صعود کرده‌اند.

در این قیمت‌گذاری، ارزش تیم تراکتورسازی 10/18 میلیارد یورو اعلام گردیده که تاثیر خریدهای کهکشانی این تیم در این مقوله کاملا نمود دارد، جایی که قیمت دو یار ملی‌پوش تازه‌وارد این تیم روی هم رفته یک و نیم میلیون یورو تخمین زده شده است و درکل بازیکنان جدید جزو بازیکنان گران این تیم محسوب می‌شوند.

در بررسی جزئی بازیکنان تیم تراکتورسازی باید عنوان کرد اشکان دژاگه با 800 هزار یورو گران‌ترین بازیکن حال حاضر این تیم بوده و پس از این بازیکن، احسان پهلوان و مهدی مهدی‌پور دو چهره سرباز قرار دارند که با 750 هزار یورو مشترکا رده دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در بین دیگر بازیکنان تازه‌وارد سرخ‌پوشان، مسعود شجاعی 700 هزار یورو، آنتونی استوکس 600 هزار یورو، یوسف سیدی 450 هزار یورو، محسن فروزان و محمد طیبی 400 هزار یورو و نفراتی چون هری فورستر، یوکیا سوگیتا و علیرضا نقی‌زاده نیز 350 هزار یورو ارزش‌گذاری شده‌اند.

این درحالی است که در جدول فوق، ماشین‌سازی دیگر تیم لیگ‌برتری تبریز 4/33 میلیون یورو ارزش دارد که این تیم را در رده سیزدهم گران‌ترین تیم‌های لیگ هجدهم قرار داده است، در میان سبزپوشان نیز فرناندو دخسوس و فرید بهزادی کریمی با 500 هزار یورو و پیمان بابایی با 450 هزار یورو باارزش‌ترین بازیکنان هستند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest