جذاب ترین تراکتور تاریخ با مسعود و اشکان‌

https://static2.farakav.com/files/pictures/01324858.jpg

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه با حضور در استادیوم اختصاصی تراکتورسازی اولین تمرین خود را زیر نظر جان توشاک انجام دادند. تمرینی که بیش ۵ هزار هوادار آن را تماشا می‌کردند و شور و حال عجیبی به این تمرین داده بودند.‌

استادیوم عاشورای تبریز که به عنوان زمین اختصاصی تیم تراکتورسازی شناخته می‌شود بعد از ظهر امروز یکی از به یاد ماندنی‌ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت. جایی که 5 هزار تماشاگر تنها برای استقبال از دو کاپیتان تیم ملی ایران گرد هم جمع شده بودند و منتظر بودند با ورود این دو به زمین مسابقه یکی از پرستاره‌ترین تمرینات خود را مشاهده کنند.

تماشاگران قبل از ورود دژاگه و شجاعی به زمین، یک صدا و با لهجه ترکی به تشویق تیم خود پرداختند و در این بین با شعار خود کری‌هایی برای دو تیم استقلال و پرسپولیس خواندند. در این بین می‌توان رضایت را در چهره تک تک هواداران تراکتورسازی دید. آن‌ها بالاخره به رویای چند ساله خود دست یافتند و با رهایی از مالکیت نهادهای نظامی به شخص مورد اعتماد آذری‌ها یعنی محمدرضا زنوزی واگذار شدند.

بالاخره لحظه موعود برای تماشاگران تراکتور فرارسید. شاگردان توشاک یک به یک راهروی منتهی به رختکن را طی کردند و وارد زمین شدند و در ادامه نوبت به بازیکنان بزرگ تراکتور رسید. اول از همه مسعود شجاعی از پله‌ها بالا آمد و بلافاصله بعد از آن اشکان ازاگه وارد پیست تارتان استادیوم عاشورا شد. با ورود این دو ورزشگاه اختصاصی تراکتور منفجر شد و تماشاگران صحنه‌ای که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند را بالاخره مشهاهده کردند.

یکی از تماشاگران از فرط شادی سکوها را ترک کرد تا خود را به دژاگه برساند و در آخر هم به هدف خود دست یافت و قبل از فرارسیدن انتظامات باشگاه در آغوش اشکان دژاگه آرام گرفت. دو کاپیتان تیم ملی در میان تشویق شدید تماشاگران رسما کار خود را با تراکتورسازی شروع کردند. نکته جالی توجه پوشیدن شماره 7 و 21 از سوی شجاعی و دژاگه در بدو ورودشان بود.

بی شک باشگاه تراکتورسازی یکی از پرستاره‌ترین روزهای تاریخ خود را پشت سر می‌گذارد. جایی که این باشگاه پرطرفدار تبریزی با مالکیت زنوزی به سمت آرامش حرکت می‌کند و به دنبال تحقق رویای آذری زبان‌ها است. رویایی که تنها با قهرمانی در لیگ برتر محقق می‌شود و خاطره سیاه چند سال اخیر را از ذهن آن‌ها پاک می‎‌کند. هواداران تراکتورسازی هنوز هم خاطرات عجیب لیگ چهاردهم و کسب نایب قهرمانی تلخ در لیگ برتر را فراموش نکرده‌اند و به دنبال یافتن مسبب آن اتفاق هستند.

اما حالا امیدوارتر از هر زمانی ادامه لیگ را دنبال می‌کنند. در وهله اول شخص مورد اعتماد آن‌ها مالکیت تراکتورسازی را بر عهده گرفت و با وعده ساختن تراکتور رویایی دل هواداران را شاد کرد. وعده‌ای که با استخدام سرمربی سابق رئال مادرید و کاشف گرت بیل استارت خورد و با جذب بازیکنانی هم‌چون محسن فروزان، محمد طیبی، هری فورستر و استوکس ادامه یافت. اما این آخر کار برای تی تی‌ها نبود و زنوزی با جذب دو بازیکن سرشناس پیش از پیش به قلب آن‌ها نفوذ کرد. مالک جدید تراکتور با عقد قرارداد با مسعود شجاعی و اشکان دژاگه آسمان تبریز را پرستاره‌تر از قبل نمود و تمامی ابراز لازم برای کسب موفقیت را فراهم کرد.

حالا تنها نکته‌ی مهمی که می‌ماند هماهنگ کردن این فوق ستاره‌ها با یکدیگر است. بی شک حضور بازیکنانی همچون دژاگه، شجاعی، فورستر، استوکس در کنار بازیکنان جوانی مثل احسان پهلوان و دانیال اسماعیلی‌فر فاز هجومی تراکتوری‌ها را به عنوان یکی از مخوف‌ترین خط حملات لیگ برتر تبدیل کرده و کار را برای حریفان لیگ برتری سخت می‌کند. در این میان با بر طرف شدن نقاط ضعف دفاعی این تیم توسط کادرفنی، می‌‎توان تراکتور را به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب جام در کنار تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن یاد کرد.

منبع: ورزش سه

The Latest