امیدواری ‌تی تی‌ها به تراکتورِ توشاک

https://static2.farakav.com/files/pictures/01324344.jpg

تراکتورسازی در طول دو سال اخیر نتایج خوبی کسب نکرد و هواداران این تیم دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشتند.‌

آنها سال گذشته در حالی لیگ را به پایان رساندند که در هفته‌های پایانی نام شان در بین گزینه‌های سقوط دیده می‌شد. این بدترین اتفاق ممکن برای هوادارانی بود که همواره عادت به دیدن تیم شان در بین تیم‌های مدعی قهرمانی داشتند. تراکتورِ لیگ هجدهم با هدایت توشاک اما تیمی است که هواداران به آن امید زیادی دارند.

تراکتورِ توشاک اگرچه در دو بازی ابتدایی خود در لیگ هجدهم تنها ۲ امتیاز از ۶ امتیاز ممکن را کسب کرده اما هنوز تیم کاملی نیست و نفراتی به این تیم اضافه خواهند شد که حضورشان می‌تواند برگ برنده سرمربی ولزی باشد. از هفته آینده دژاگه و شجاعی دو بازیکن ملی پوش فوتبال ایران به جمع تراکتوری‌ها ملحق خواهند شد. بی شک حضور این دو بازیکن از نظر روحی و روانی نیز تراکتور را در شرایط شخصیتی بسیار بالاتری قرار خواهد داد. این تیم همچنین قصد خرید یک بازیکن خارجی دیگر را نیز دارد.

آنتونی استوکس، مهاجم سرشناس تیم تراکتورسازی تبریز برای اولین در بازی هفته دوم این تیم مقابل نساجی مازندران به میدان رفت. استوکس از همان آغاز بازی با دوندگی‌های فراوان و توپگیری‌های هوشمندانه خود نشان داد که می‌توان روی او حساب ویژه‌ای در خط حمله باز کرد. اوج کار استوکس اما شوت سرکش او در اواخر نیمه اول بود که دور از دستان لک درون دروازه نساجی قرار گرفت. شوت پشت محوطه جریمه استوکس پس از برخورد به دستان دروازه بان حریف در گوشه دروازه جای گرفت تا این مهاجم در اولین بازی خود برای تیم جدیدش گلزنی کند.

تراکتورسازی در دو سال اخیر به شدت با مشکل گلزنی مهاجمانش مواجه بوده است. مهاجمان این تیم به خصوص در لیگ سال گذشته به هیچ عنوان نتوانستند انتظارات را برآورده کننده و روی هم کمتر از انگشتان دو دست موفق به گلزنی در کل فصل شدند. استوکس بازیکنی است که در سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی در زمینه گلزنی داشته و از او به عنوان ناجی تراکتور در خط حمله یاد می‌شود. او شروع بسیار موفقی در تراکتورسازی داشت و این امیدواری را در هواداران و کادر فنی تیمش به وجود آورد که در هفته‌های آینده نیز می‌توان حساب ویژه‌ای رویش باز کرد.

درون دروازه هم تراکتوری‌ها فروزانی را دارند که با کوهی از انگیزه به تبریز بازگشته است. او که از سال‌ها پیش با زنوزی ارتباط بسیار نزدیکی داشت اولین خرید تراکتورسازی در لیگ هجدهم بود. فروزان در هفته اول مقابل نفت مسجد سلیمان موفق شد دروازه تیمش را در یک جهنم به تمام معنا بسته نگه دارد. فروزان در بازی دوم مقابل نساجی علی رغم دریافت یک گل، عملکرد رضایت بخشی داشت. تراکتوری‌ها پس از جدایی اخباری با مشکلات بسیاری در درون دروازه خود مواجه بودند. آنها یک نیم فصل در لیگ فصل گذشته به فرزین گروسیان میدان دادند و یک نیم فصل هم از وجود دروازه بان برزیلی بهره بردند. این دروازه بان اما هیچکدام دوای درد سرخ پوشان فوتبال آذربایجان نبودند. فروزان در این فصل وظیفه بسیار خطیری بر عهده دارد ولی با توجه به شرایط موجود به نظرمی رسد که بتواند به خوبی از پس این وظیفه بربیاید.

" من از 4 دفاع مان راضی هستم آنها بازیکنان بسیار خوبی هستند که از بازی در پشت شان بسیار لذت می‌برم.” این اظهارت نشان می‌دهد که هماهنگی فنی و روانی خوبی بین این دو خط استراتژیک در تراکتورسازی وجود دارد. بی شک هماهنگی روحی و روانی دروازه بان با مدافعان در کنار عملکرد فنی شان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است که تراکتورِ امسال از آن بهره می‌برد. سال گذشته اما نوعی بی اعتمادی بین نفرات این دو پست وجود داشت که در نهایت دود آن به چشم کل تیم می‌رفت.

در راس کادر فنی تراکتورسازی فردی قرار دارد که گذشته بسیار پر افتخاری را برای خود ثبت کرده است. جان توشاک در فوتبال اروپا یک مربی کاملا شناخته شده است. اگر چه برخی‌ها سن او را بالا و افتخاراتش را مربوط به سال‌های بسیار دور می‌دانند اما توجه به این نکته که تجربه و دانش فنی، مهمترین فاکتور برای او به شمار می‌رود می‌تواند این امید را برای تراکتوری‌ها به وجود بیاورد که در آینده‌ای نه چندان دور تیم شان را یک تیم بسیار منسجم خواهند دید. هنوز نمی توان در مورد مسائل فنی در تراکتورِ توشاک صحبت کرد. گذشت حداقل 6 هفته و البته حضور کامل بازیکنان جدید و جا افتادن آنها در ترکیب برای آنالیز کامل عملکرد توشاک نیاز است و دو تساوی هفته‌های اول و دوم را نمی توان معیار مناسبی برای سنجش این سرمربی صاحب نام دانست.

سعید عبدی

منبع: ورزش سه

The Latest