پشت پرده حضور شجاعی و دژاگه در تراکتور

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2018/08/02/4/2308110.jpg

دو کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در حالی راهی تراکتورسازی شدند که هر دو می‌توانستند در تیم‌های خارجی بازی کنند اما در اتفاقی عجیب راهی تیم تبریزی شدند تا سوالاتی در این مورد مطرح شود.

، ## مسعود شجاعی و ## اشکان دژاگه دو بازیکن خوب و تاثیرگذار ## تیم ملی فوتبال ایران که به همراه این تیم در بیست و یکمین دوره رقابت‌های ## جام جهانی نیز حضور داشتند، در تصمیمی عجیب به تیم ## تراکتورسازی پیوستند تا فصل هجدهم## لیگ برتر را در این تیم سپری کنند.

این اتفاق هر چند برای تیم تبریزی بسیار خوب و تاثیرگذار خواهد بود اما پرسش‌هایی را در مورد دلایل اتخاذ این تصمیم از سوی شجاعی و دژاگه مطرح می‌کند. خصوصا اینکه این دو بازیکن پا به سن گذاشته قراردادی سه ساله را با تراکتورسازی امضا کرده اند که خود جای سوال و ابهام دارد.

شجاعی و دژاگه به تیمی رفته اند که مالک آن در سالهای اخیر حمایت خوبی از تیم ملی ایران داشته و هواپیمای اختصاصی تیم ملی را نیز در اختیار شاگردان کی‌روش گذاشته که سرمربی تیم ملی از وی تشکر هم کرده بود.

دو کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در حالی راهی لیگ ایران شده اند که بعد از حضور در جام جهانی انتظار می‌رفت راهی تیم‌های بهتر از فصول قبل خود شوند. یا حتی اگر به تیم‌های اروپایی خوب نمی رفتند در لیگ کشورهای اطراف خصوصا قطر به فوتبال خود ادامه دهند. چرا که بازیکنان ضعیف تر و کم تجربه تر از این دو راهی تیم‌های خارجی شدند.

پرسش اصلی اینجاست که چرا مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در سال منتهی به جام ملت‌های آسیا راهی لیگ ایران شده اند؟ این دو درحالی به تیم تراکتورسازی پیوسته اند که کی روش همواره بر حضور بازیکنان در تیم‌های بین المللی برای آمادگی بالاتر تاکید داشت.

پرسش اینجاست که آیا شجاعی و دژاگه که رابطه بسیار نزدیکی - به عنوان کاپیتان‌های تیم ملی - با کی روش دارند، برای انتخاب تیم فصل آینده خود با سرمربی تیم ملی مشورت نکرده اند؟ اگر پاسخ مثبت است آیا کی روش به آنها پیشنهاد کرده که به لیگ ایران بروند؟

با توجه به اینکه کی روش قبل از جام جهانی تاکید کرده بود وضعیت بدنی بازیکنان داخلی با بازیکنان شاغل در خارج تفاوت دارد و همین امر عاملی برای درگیری بین او و برانکو شد، آیا بازهم سرمربی تیم ملی به این دو مشورت داده که به تیم تراکتورسازی بروند؟

به نظر می‌رسد دلایلی غیر از یک انتخاب ساده در انتقال مسعود شجاعی و اشکان دژاگه تاثیرگذار بوده است. با حضور این دو تراکتورسازی جان تازه‌ای خواهد گرفت و به یک رقیب جدی برای پرسپولیس و سایر مدعیان قهرمانی تبدیل خواهد شد.

برانکو که دو فصل پیاپی تیمش را قهرمان لیگ برتر کرده است و محبوبیت زیادی بین هواداران پرسپولیس پیدا کرده و حتی از او به عنوان گزینه جانشینی کی روش در تیم ملی هم نام برده شد، حالا جبهه روبروی خود را قویتر از قبل می‌بیند.

کاپیتان‌های تیم ملی در تیمی بازی می‌کنند که مالکش رابطه خوبی با فدراسیون فوتبال و تیم ملی دارد و شاید همین اتفاق بتواند به حضور بهتری تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا کمک کند و شجاعی و دژاگه هم جزو مردان اصلی کی روش در جام ملت‌ها باشند.

آنچه مشخص است این دو بازیکن با انتخاب یک سرمربی خارجی راهی تراکتورسازی شده اند و حالا می‌توانند عصای دست توشاک و تراکتورسازی باشند و کمک کنند که این تیم پرطرفدار به عنوان قهرمانی در لیگ هجدهم دست پیدا کند.

منبع: مشرق نیوز

The Latest