توشاک: هرکسی من را می‌بیند قهرمانی می‌خواهد!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01315514.jpg

توشاک، سرمربی جدید تراکتوری‌ها در نشست مطبوعاتی خود پیش از برگزاری دیدار دوم لیگ برتر به صحبت پرداخت.‌

توشاک حرف‌های خود را این گونه آغاز کرد: هواداران در دیدار پیش رو نیستند و این برای ما ماجراجویی جدیدی است. من فکر می‌کنم ما حدودا به یک ماه زمان نیاز داریم تا بازیکنان جدیدمان هماهنگ شوند. همه چیز در تیم ما از مربیان تا مدیران و بازیکنان جدید است. مشکلی که در فوتبال است این است که هواداران صبوری از خود نشان نمی دهند و همه چیز را خیلی سریع می‌خواهند. هر کسی که من را می‌بیند از من قهرمانی می‌خواهد. من از آنها می‌پرسم تراکتور در این سال‌ها چند بار قهرمان شده و آنها به من می‌گویند در لیگ قهرمانی نداشتیم. فوتبال ورزشی است که باید در آن صبور باشید همان طور که یک خانه به راحتی ساخته شود.

همیشه سه چهار بازی ابتدایی برای هر تیمی سخت است شما بازی‌های اروپایی را هم که ببینید سه چهار بازی ابتدایی را می‌بینید که نتایج درستی نمی گیرند. اما پس از آن راه می‌افتند. این طبیعی است که همه تیم‌ها به چهار پنج هفته نیاز دارند تا به فرم ایده آل خود برسند. لیگی که ما در آن حضور داریم مانند ماراتن می‌ماند و ما باید با صبوری به اهداف مان برسیم.

نمی دانم این را می‌دانید یا خیر که وقتی شما وارد باشگاه جدیدی می‌شوید نیاز به زمان دارید. ما با گروهی از بازیکنان چند وقت گذشته تمرین کردیم و حالا دو بازیکن جدید به تیم ماپیوسته اند. اولین چیزی که باید به آن توجه کنیم این است که آنها در شرایط جسمانی خوبی هستند یا خیر. این درست نیست به محض اینکه بازیکن جدیدی با ما قرارداد می‌بندد از او استفاده کنیم. باید منتظر بمانیم کمی زمان بگذرد تا آنها با همه تیم هماهنگ شوند و به شرایط خوبی برسند. این بازیکنان اگر چهار هفته پیش می‌آمدند اکنون می‌توانستیم به راحتی از آنها استفاده کنیم. ما چهار هفته پیش برنامه‌های خود را آغاز کردیم اما این بازیکنان اکنون به ما اضافه شدند.

ما فقط نیاز داریم تا این بازیکنان با شرایط هماهنگ شوند. مشکلی که هست ما با تعدادی از بازیکنان تمرینات مان را شروع کردیم و با آنها به سطحی رسیده ایم اما پس از آن بازیکنان دیگری به ما اضافه شدند و به همین دلیل باید این‌ها را نیز هم سطح بقیه کنیم. در مورد بازیکنانی که به ما پیوستند باید خیلی مراقبشان باشیم تا آسیب نبینند.

مشکلی که است این است بازیکنانی که از بریتانیا آمدند باید هم از نظر زبان، هم آب و هوایی و هم ارتباط با تماشاگران تیم راه بیفتند. بازیکنان جدیدمان فکر می‌کنم دو شنبه به ما می‌پیوندند ما باید در یک جلسه تمرینی آنها را ببینیم. چیزی که هست می‌دانم آنها بازیکنان با تجربه‌ای هستند.

این اتفاق به ندرت پیش می‌آید اما این طور نیست که من تاکنون آن را تجربه نکرده باشم. من این تجربه را داشتم که درب‌های استادیوم به روی تماشاگران بسته شده و حتی تیم مجبور شد برای برگزاری بازی خود راهی ورزشگاهی دیگر که بدون تماشاگر است برود. زمانی که من در کازابلانکا بودم که استادیوم بزرگ و هواداران پرشوری دارند این اتفاق برای من افتاده بود. آنها را هم فدراسیون محروم کرده بود. دو تیم راجا و کازابلانکا در مراکش، بازی‌های حساسی را بین خود برگزار می‌کنند. یک بار به خاطر حساسیت بالای این بازی، دو هوادار جان خود را از دست دادند و به همین دلیل بازی بعدی ما را بدون تماشاگر کردند. در واقع این تجربه جدیدی است که شما هواداران فراوانی دارید و نمی توانید از آنها استفاده کنید.

ادامه دارد…

منبع: ورزش سه

The Latest