تراکتورسازی - نساجی؛ دوئل لالیگایی در یادگار خالی/ موتور تراکتورِ توشاک روشن می‌شود؟

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/05/Orginal/786afb7b08cc405382804cd6b687a827..jpg

شاگردان جان توشاک در هفته دوم لیگ برتر فوتبال و در نخستین بازی خانگی خود مقابل یاران تازه‌وارد جواد نکونام صف‌آرایی می‌کنند.

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور موسوم به جام خلیج همیشه فارس امروز با 4 دیدار در شهرهای مختلف کشورمان وارد هفته دوم می‌شود که در ادامه این هفته فردا (جمعه) تیم تراکتورسازی در نخستین بازی خانگی خود میزبان نساجی مازندران خواهد بود.

طبق برنامه این مسابقه از ساعت 20 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار می‌شود و رضا کرمانشاهی به همراه علیرضا ایلدروم، جواد مداح و علی صفایی کار قضاوت آن را بر عهده دارند. ضمن اینکه حسین خانبان به عنوان ناظر این بازی انتخاب شده است.

موتور تراکتورِ توشاک روشن می‌شود؟

سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان که در اولین دیدار رسمی خود با هدایت جان توشاک در گرمای سوزناک مسجد سلیمان مقابل نفت این شهر به تساوی بدون گل دست یافته و با یک امتیاز فصل را استارت زدند، حالا برای دومین هفته متوالی رودرروی دیگر تیم تازه‌وارد لیگ برتر قرار می‌گیرند.

در آن سو، شاگردان جواد نکونام در تیم نساجی مازندران در نخستین بازی لیگ برتری خود نتوانستند از پسِ ذوب آهن برآیند و در مقابل دیدگان تماشاگرانشان با یک گل مقابل این تیم تن به شکست دادند تا سرآغازی تلخ در این رقابت‌ها داشته و دست خالی به ایستگاه دوم در تبریز برسند.

هرچند تراکتورسازی در این جدال خانگی از نعمت تماشاگرانش محروم است اما بدون‌شک این تیم که با خریدهای طوفانی در صف مدعیان قهرمانی قرار گرفته است و در این بازی نیز هر سه یار خارجی خود را در اختیار خواهد داشت، به دنبال اولین 3 امتیاز فصل خواهد بود.

اولین تقابل در نبرد اولین‌های لالیگایی!

باتوجه به اینکه نساجی به عنوان نماینده شمالی کشورمان نخستین حضور خود را در لیگ برتر فوتبال تجربه می‌کند، بازی فردا اولین نبرد دو تیم قرمزپوش آذربایجان و مازندران در این رقابت‌ها محسوب می‌شود.

از سویی، جان توشاک و جواد نکونام، سرمربیان دو تیم با تجربه حضور در لالیگای اسپانیا از اولین‌های لیگ برتر فوتبال هستند با این تفاوت بارز که کارنامه و افتخارات دو مربی اصلا قابل قیاس نیست و تجربه و جوانی دیگر وجه تمایز آنها را تشکیل می‌دهد.

با این تفاسیر، باید دید که در نخستین نبرد تیم‌های تراکتورسازی و نساجی مازندران در لیگ برتر فوتبال، آیا تجربه توشاک بر جوانی نکونام فائق آمده و اولین برد به نام سرخ‌های آذربایجان ثبت می‌شود یا شاهد اتفاقات دیگری خواهیم بود؟

دوئل قرمزهای پرطرفدار، این کجا و آن کجا؟!

اگر حدود 9 سال پیش تیم تراکتورسازی با ورود به لیگ برتر توانست شور و هیجان دوچندانی به فوتبال کشور ببخشد، اکنون این سرخ‌پوشان مازندرانی هستند که با طرفداران خونگرم خود پیام‌آور هیجان جدید بوده و نشاط تازه‌ای به بدنه این فوتبال تزریق کرده‌‌اند.

هرچند تیم مازنی قدمت بیشتری دارد لیکن در لیگ برتر فوتبال این سابقه تراکتور است که بر حریف می‌چربد و مضاف بر آن به لحاظ تماشاگران نیز دو تیم درعین اینکه از تیم‌های پرطرفدار شهرستانی به حساب می‌آیند اما آمار بیانگر چیز دیگری است.

بطور میانگین، نزدیک 30 الی 40 میلیون نفر از جمعیت کل کشورمان که به زبان ترکی تکلم دارند و در شهرهای مختلف نیز پراکنده هستند، هوادار تراکتور هستند اما تیم نساجی به استان مازندران محدود می‌شود و این درحالی است که باید هواداران خونه به خونه و … را هم از آنها سوا کرد.

پاگشای توشاک در تبریز بدون تماشاگر

بدون‌شک نقطه تاریک دیدار دو تیم تراکتورسازی و نساجی محرومیت هواداران از حضور در ورزشگاه است، محرومیتی که از لیگ کابوس‌وار هفدهم برای تراکتوری‌ها به یادگار مانده و آنها به ناچار در نخستین بازی خانگی خود با توشاک در غیاب تماشاگرانشان به میدان خواهند رفت.

با این حال، تراکتورسازان سخت در تلاش هستند تا این محرومیت بخشیده شود و بایستی منتظر ماند و دید که مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشورمان چه تصمیمی می‌گیرند و آیا این حکم که برای فوتبال دوستان نیز بسیار ناپسند است، لغو خواهد شد یا خیر؟

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest