سوگیتا؛ شاگرد خجالتی و پرتلاش اسبقی

http://static2.varzesh3.com/files/pictures/01323248.jpg

تیم فوتبال تراکتورسازی برای تجهیز و افزایش قدرت تیمی امروز با یک مهاجم ژاپنی که در لیگ فوتبال سوئد توپ می‌زد به توافق رسید.

به گزارش” ورزش سه” یوکیا سوگیتا مهاجم ژاپنی تیم دالکرد سوئد امروز با عقد قراردادی سه ساله به تراکتورسازی تبریز پیوست تا این تیم با یک خارجی دیگر برای موفقیت در لیگ امسال قرارداد بسته باشد. تراکتور پیش از این یک مهاجم بریتانیایی سرشناس را نیز به خدمت گرفته بود و به نظر می‌رسد جان توشاک قصد دارد با خرید این ژاپنی قدرت خط حمله اش را افزایش بدهد.

یوکیا سوگیتا مهاجم 25 ساله و ژاپنی که در تیم دالکرد سوئد بازی می‌کرد یک مهاجم سرعتی و ریزنقش است که در 22 بازی که فصل گذشته در لیگ سوئد انجام داد 3 گل زد و 2 پاس گل هم به نام خودش ثبت کرد. نکته قابل توجه درباره این مهاجم تراکتورسازی اینکه او سابقه همکاری با پویا اسبقی مربی ایرانی حاضر در لیگ سوئد را دارد.

اسبقی چند سالی است که در فوتبال سوئد کار می‌کند بعد از اینکه ابتدا در دالکرد دستیار سرمربی بود فصل گذشته به عنوان سرمربی این تیم مشغول به کار شد. اسبقی زمانی هدایت این تیم را به عهده گرفت که یوکیا سوگیتا نیز از تیم پی تی تی رایونگ تایلند به سوئد آمد. این ژاپنی فوتبال حرفه‌ای را از سال 2013 آغاز کرد و توسط استعدادیاب‌های اسپانیایی برای بازی در لیگ‌های پایین تر این باشگاه انتخاب و سپس به هرکولس پیوست و به عنوان اولین آسیایی این تیم در رقابت‌های کوپا دل ری به میدان رفت.

« من می‌خواهم توجهات را به سوگیتا جلب کنم چرا که او بازیکن خوبی است و توانایی‌های بالایی را از خودش نشان داده است.»

« او بازیکنی است که در فوتبال سوئد نمونه آن نیست یا خیلی کم پیدا می‌شود. او ضربات به توپ سریع و سرعت بسیار بالایی دارد و همین موضوع از سوگیتا بازیکنی ساخته که به کار تیم دالکرد و موفقیت در لیگ سوئد می‌آید. هم تیمی‌های او در سوئد او را بازیکنی آرام و خجالتی و در عین حال با روحیه حرفه‌ای بالا می‌دانند. پویا اسبقی مربی سابق او درباره این بازیکن ژاپنی گفته است:« او با سرعت زیادی در حال پیشرفت کردن است و بازیکنی است که در زمین در پست‌های مختلف بازی می‌کند ضمن اینکه توانایی بازی در جناح چپ و راست را دارد. او به سختی تلاش و تمرین می‌کند و من فکر می‌کنم که بازیکن موفقی خواهد شد.»

منبع: ورزش سه

The Latest