زنوزی: دژاگه، شجاعی، قوچان‌نژاد و رضاییان را به هر قیمتی می‌خواستیم اما آن‌ها به ایران نیامدند

https://cdn.isna.ir/d/2018/04/07/4/57661330.jpg?ts=1523182033821

مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز می‌گوید برای حضور قدرتمند این تیم در لیگ برتر با بازیکنان ملی‌پوش و مطرح زیادی صحبت کرده اما آن‌ها ترجیح دادند که به ایران نیایند.

برخی افراد در سال‌های اخیر از من خواستند برای تیم گسترش فولاد سرمایه‌گذاری کنم تا قهرمان شود ولی من معتقد بودم با قهرمانی این تیم تعداد هوادار کمی خوشحال خواهند شد و این تیم را فقط برای اینکه سهمیه فوتبال آذربایجان از بین نرود حفظ کرده بودم. ما باید به سمتی هزینه کنیم که تمامی مردم شاد شوند و وقتی دیدم مردم خواهان این هستند که من تراکتورسازی را خریداری کنم به خاطر ادای دین به مردم آذربایجان و خوشحال کردن هواداران تراکتور نسبت به این موضوع اقدام کردم.

من هم یک هوادار تراکتور هستم و برای خدمت به این تیم آمدم و قرار نیست من را در حوزه مدیریتی این تیم ببینید. در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا تیم خوبی آماده کنیم. بازیکنان خوب فوتبال ایران با توجه به نگاه خاص کی‌روش به لژیونرها در خارج از ایران بازی می‌کنند و به این دلیل جذب بازیکن طراز اول دشوار شده است.

یک سری مسائل جزئی باقی‌مانده است که به‌زودی پایان می‌یابد و پس‌ازآن هیئت‌مدیره و مدیرعامل باشگاه معرفی خواهند شد. ما تلاش می‌کنیم آینده خوبی برای این باشگاه ترسیم کنیم.

بعضاً از من می‌خواهند که یک مدیرعامل ورزشی برای باشگاه انتخاب کنم ولی همه جای دنیا مدیران اقتصادی را برای باشگاه‌های حرفه‌ای انتخاب می‌کنند. در فوتبال خصوصی پس از چند سال هزینه کردن مالکیت ممکن است از این موضوع خسته شود ولی اگر یک باشگاه اقتصادی باشد، این موضوع پیش نمی‌آید. ما تلاش می‌کنیم باشگاه تراکتورسازی نخستین باشگاه اقتصادی فوتبال کشور باشد که درآمدزایی می‌کند.

مالک باشگاه تراکتورسازی درباره مذاکراتی که برای جذب بازیکنان خارجی و داخلی انجام داده‌اند، بیان کرد: با یک بازیکن آسیایی نیز مذاکره کردیم که در تبریز حاضر می‌شود و قصد داریم یک خرید دیگر از اروپا داشته باشیم. ما حاضر نیستیم با بازیکنان خارجی قرارداد یک‌ساله ببندیم و می‌خواهیم با بازیکنانی که رزومه خوبی هم دارند قراردادهایی بلندمدت داشته باشیم.

امسال هم ما به اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، رضا قوچان نژاد، رامین رضاییان و چندین بازیکن خوب تیم ملی پیشنهاد دادیم و حتی بحث رقم پیشنهادی هم نداشتیم و قصد داشتیم هر طور که شده این نفرات را جذب کنیم ولی این نفرات قصد حضور در فوتبال ایران را نداشتند.

علی کریمی، سروش رفیعی، مهدی ترابی و جپاروف ازجمله بازیکنانی بودند که خبر مذاکرات ما به بیرون درز پیدا کرد و به این دلیل سیستم خرید بازیکن را از باشگاه خارج کردم و مذاکرات با بازیکنان خارجی را به دفتر ترکیه منتقل کردم.

منبع: ایسنا

The Latest