تراکتورِ توشاک سورپرایز ویژه لیگ هجدهم/ بنویسید گسترش فولاد، بخوانید ماشین‌سازی!

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/05/Orginal/216413cdd5a5423f823a55910d125e70..jpg

فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال برای تبریزی‌ها با تازگی همراه است، تازگی‌ای از جنس روح و ظاهر!

چرخ رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از فردا (پنجشنبه) با برگزاری 4 دیدار در شهرهای مختلف کشورمان به حرکت درمی‌آید و این مسابقات رسما وارد هجدهمین دوره خود خواهد شد.

تراکتورسازی و ماشین‌سازی، دو تیم قدیمی تبریز نمایندگان فوتبال آذربایجان در این دوره از رقابت‌ها هستند که در عین حال هر دو تیم از تازه‌های لیگ محسوب می‌شوند، یکی به جهت تغییر ساختار و دیگری از نظر حضور!

سرخ‌پوشان دیار آذربایجان که با تحولات مالکیتی خود و استخدام کارنامه‌دارترین مربی خارجی تاریخ لیگ برتر فوتبال پا به مسابقات خواهند گذاشت، سورپرایز ویژه فصل جدید قلمداد می‌شوند و البته یکی از مدعیان قهرمانی.

این تیم که در دوره هفدهم با عنوان دور از انتظار دهمی به فصل کابوس‌وارش فرجام بخشید، امیدوار است تا با کادر فنی قدرتمند و حضور مربی سرشناسی به نام جان توشاک بار دیگر ردای مدعیان را بر تن کرده و به رقابت قهرمانی بازگردد.

با وجود اینکه تراکتوری‌ها در نخستین گام از بازیکنان خارجی خود بی‌بهره خواهند بود اما هواداران پرشمار این تیم بی‌صبرانه منتظر رونمایی از تیم جدیدشان هستند و این انتظار بالاخره در بازی روز جمعه به پایان می‌رسد.

اما بدون‌شک، اتفاق جالب و بی‌نظیر این دوره از مسابقات حضور تیم گسترش فولاد با نام ماشین‌سازی است یا بهتر بگوییم تیم گسترش فولاد با لباس و نام ماشین‌سازی در لیگ هجدهم به میدان می‌رود.

آبی و زردهای سبز و زرد پوش شده درحالی با همان کادر فنی و بازیکنان وارد مسابقات می‌شوند که به لطف بلاتکلیفی تا روزهای پایانی پیش‌فصل دوران آماده‌سازی بسیار نامطلوبی را سپری کردند.

در چنین شرایطی، فیروز کریمی کار بسیار سختی با تیم تحت هدایتش خواهد داشت اما نکته امیدوار کننده برای سبزقبایان این است که مدیریت این باشگاه در کمترین زمان ممکن توانست تیمش را از انفعال انتقالاتی درآورد.

هرچند نحوه آماده‌سازی تفاوت بارز دو تیم تبریزی برای شروع لیگ هجدهم است ولی با این حال باید منتظر ماند و دید که آنها فصل جدید را چگونه استارت می‌زنند و آیا خاطره تلخ فصل گذشته از فوتبال این دیار رخت برمی‌بندد یا خیر؟

ناگفته نماند، هر دو نماینده آذربایجان کارزار خود را در جدال با جنوبی‌ها آغاز می‌کنند که بر اساس برنامه ماشین‌سازی در تبریز از استقلال خوزستان پذیرایی می‌کند و تراکتورسازی میهمان نفت مسجد سلیمان خواهد بود.

برنامه کامل هفته نخست این مسابقات به صورت زیر است:

پنجشنبه 4 مردادماه

  • پدیده مشهد - پرسپولیس تهران؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه امام رضا (ع)‌ مشهد

  • ‌سایپا تهران - سپیدرود رشت؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه پاس قوامین تهران

  • ‌نساجی مازندران - ذوب‌آهن اصفهان؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه (نامشخص)

  • ‌فولاد خوزستان - پارس جنوبی جم؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه غدیر اهواز خوزستان

‌جمعه 5 مردادماه

  • گسترش فولاد تبریز (ماشین‌سازی تبریز) - استقلال ‌خوزستان؛ ساعت 20‌، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

‌* فولاد مبارکه سپاهان - صنعت نفت ‌آبادان؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

  • نفت مسجدسلیمان - تراکتورسازی ‌تبریز؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان

  • ‌استقلال تهران - پیکان تهران؛ ساعت 20:45‌، ورزشگاه آزادی تهران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest