زد و‌خوردی که برای تراکتور سود داشت!

https://static2.farakav.com/files/pictures/01321442.jpg

مهاجم جدید تراکتورسازی یک سابقه کیفری دارد که همین موضوع باعث شده مسیر برای پیوستنش به تیم تبریزی هموارتر شود.

آنتونی استوکس مهاجم باسابقه ایرلندی که عضو تیم ملی کشورش است و در لیگ برتر اسکاتلند عملکرد خوبی داشته، می‌تواند یکی از بهترین بازیکنان خارجی باشد که به فوتبال ایران آمده است. این مهاجم 29 ساله در سوابق بازی اش حضور در تیم‌های بزرگی مثل آرسنال، شفیلد یونایتد، سلتیک و… دیده می‌شود که همین موضوع هواداران سرخ پوش را امیدوار کرده تا بتواند در خط حمله تیم شان بدرخشد و روزهای خوبی را سپری کند.

نکته قابل توجه این است که چنین بازیکنان بزرگی با قیمت‌های نجومی حاضر به بازی در فوتبال ایران می‌شوند و این موضوع به وجود آمده که احتمالا تراکتورسازی نیز مبلغ کلانی برای خرید استوکس هزینه کرده است. مدیران باشگاه تراکتورسازی اما اعتقاد دارند قیمت او بسیار مناسب است و توانسته اند او با قیمتی به مراتب پایین به خدمت بگیرند.

در این راستا یک حاشیه جالب در زندگی گذشته استوکس سبب شده تا مدیران تراکتور بتوانند با دستاویز قراردادن این موضوع مبلغ قابل توجهی از این بازیکن تخفیف بگیرند.

استوکس چندی قبل درگیر یک پرونده قضایی بود که این موضوع برایش گران تمام شد و مدت‌ها در دادگاه‌ها حضور داشت.در این ماجرا مهاجم ایرلندی در یک نایب کلاب پایش روی پای یکی از افراد حاضر می‌شود و نوشیدنی که در دست داشت، روی لباس آن فرد می‌ریزد. همین مساله عاملی میان یک درگیری فیزیکی می‌شود که تاوان سنگینی برای مهاجم کنونی تراکتور به وجود می‌آورد. با شکایت فردی به نام آنتونی برادلی که طرف دیگر آن درگیری بود، دادگاه حکم دو سال حبس تعلیقی و 250 هزار یورو جریمه نقدی را بابت شکستن بینی و دودندان برادلی توسط استوکس برای این فوتبالیست در نظر گرفت. همچنین این بازیکن ایرلندی 150 هزار یورو برای خسارت عمومی، 50 هزار یورو برای وخامت و 32 هزار یورو برای هزینه‌های پزشکی برادلی از سوی دادگاه جریمه شد.

آنتونی برادلی درباره این درگیری گفته است: «وقتی یکی از دوستان استوکس در قسمت VIP درنایت کلاب پایش رفت روی پای من و نوشیدنی اش روی لباسم ریخت. چند کلمه‌ای بین ما رد و بدل شد که به گواه شاهدان عینی، خشن نبود ولی ناگهان استوکس از آسمان سر رسید و در حالی که داشتم براش توضیح می‌دادم که “هیچ مسئله‌ای نیست و همه چی خوب است” با مشت به بینی ام کوبید. موقعی که خون از دماغ دهانم می‌ریخت می‌شنیدم که استوکس به بقیه می‌گفت: “مگه من چکار کردم؟ من که شروع نکردم. اگه هر کدام از شما بخواهد من را مسئول جلوه بده … »!

این درگیری اما اگر چه اتفاق ناخوشایندی برای مهاجم ایرلندی تلقی می‌شد، به سود تراکتورسازی شد. مدیران باشگاه تبریزی با آگاهی از سابقه استوکس توانستند مبلغ خوبی از قرارداد این بازیکن را کسر و با او قرارداد امضا کنند. اتفاقی که از نظر فنی می‌تواند کاملا به سود تراکتورسازی باشد، چراکه حضور چنین مهاجمی می‌تواند مشکلات این تیم در خط حمله را رفع کند. حالا استوکس به تراکتور آمده و بی تردید می‌توان او را یکی از گزینه‌های آقای گلی در لیگ هجدهم هم دانست.

منبع: ورزش سه

The Latest