وقت‌کشی به سبک تراکتورسازی/ این خارجی‌های «سَر» کی جذب می‌شوند؟!

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/04/Orginal/c174bc706df9423fbe3af44f4b2822be..jpg

تراکتورسازی همچنان نتوانسته است یاران خارجی مدنظرش را جذب کند و این وقت‌کشی می‌تواند به ضرر سرخ‌پوشان باشد.

یکی از نگرانی‌ها و البته انتظارات هواداران تراکتورسازی در فصل نقل و انتقالات استخدام بازیکنان خارجی باکیفیت طبق وعده مالک جدید این باشگاه است که در فاصله کمتر از دو هفته به آغاز فصل جدید رقابت‌های فوتبال باشگاهی کشور هنوز این امر میسر نشده است.

مطمئنا جذب چنین نفراتی که به مثابه بسته سربسته می‌مانند مستلزم دقتی موشکافانه و بررسی فراوان است و از این جهت نمی‌توان ایرادی به کادر فنی گرفت اما نباید فراموش کرد که تعلل بیش از حد نیز می‌تواند دردسرساز شود بخصوص اینکه هماهنگی فوتبالی و محیطی این بازیکنان نیز زمان‌بر خواهد بود.

اگر واقع‌بین باشیم درحال حاضر تیم تراکتورسازی با اینکه توانسته است مشکلات ستون دفاعی خود را با خرید دروازه‌بان و مدافعان توانمند روی کاغذ رفع نماید اما همچنان در خط‌هافبک و حمله با کمبودهایی روبرو است که این تیم را به یک تیم معمولی تبدیل کرده است تا مدعی قهرمانی!

همانگونه که پیش‌تر عنوان شد، در حقیقت این بازیکنان خارجی هستند که عیار تراکتورِ خصوصی را مشخص می‌کنند و درغیر این صورت و در خوش‌بینانه‌ترین حالت باید منتظر شاهکاری از جان توشاک و هنر این مربی کارکشته که ستاره‌سازی با بازیکنان معمولی است، بود.

کمااینکه فلش‌بکی به دوره‌های اخیر لیگ برتر نیز گواه این مدعاست که تراکتور هر زمان یاران خارجی باکیفیتی داشته، در زمره مدعیان بوده است؛ لذا این تیم برای بازگشت به روزهای درخشانش به بازیکنانی نظیر فلاویو لوپز، توسی رودریگو، سلیو دوس سانتوس و لوسیانو ادینیو نیاز دارد تا امثال کرپیچ، شیمه و … که کابوس‌وار شدند.

آنچه مسلم است وقت‌کشی در شرایط کنونی به ضرر سرخ‌پوشان خواهد بود و در شرایطی که امیرحسین پیروانی، دستیار اول توشاک از توافق اولیه با بازیکنان خارجی مدنظر تیمش خبر داده است، بایستی منتظر ماند و دید که بالاخره چه زمانی از خارجی‌های ‌سَر‌ فوتبال ایران و جدید تراکتور رونمایی خواهد شد؟

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest