واکنش سرپرست تراکتور به جذب ساموئل اتوئو

https://static2.farakav.com/files/pictures/01280075.jpg

سرپرست باشگاه تراکتورسازی می‌گوید ۴ بازیکن خارجی سطح بالا جذب این تیم می‌شوند اما به دنبال نام‌های بزرگ نیستند.

تیم تراکتورسازی با مالکیت محمد رضا زنوزی حدود دوماه است کارش را دنبال می‌کند و به دنبال موفقیت در لیگ برتر هجدهم است. تراکتورسازان اکنون در اردوی ترکیه حضور دارند و خود را برای مسابقات آماده می‌کنند.

عباس الیاسی، سرپرست باشگاه تراکتورسازی درباره مسائل روز این باشگاه به خصوص نقل و انتقالات و برخی موضوعات دیگر صحبت‌هایی انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

هر زمان از توشاک راضی نباشیم، می‌توانیم فسخ کنیم

اعتقاد ما بر این است که در یک سیستم نظم باید از بالا به پایین تزریق شود. در تراکتورسازی با حضور مالک جدید که امتحانش را قبلا در گسترش فولاد پس داده نیز همین شیوه عملی خواهد شد. آقای زنوزی در مسائل اقتصادی کارنامه مثبتی دارد و با رویه مناسب باشگاه کارش را شروع کرد. ما با طمانینه کادرفنی را انتخاب کردیم. قرارداد 3 ساله‌ای با جان توشاک امضا شد به طوری که هر زمانی باشگاه از او راضی نباشد، بتواند قرارداد را فسخ کند. از این رو آقایان رضا مهاجری، امیر حسین پیروانی و کاظم محمودی که جزو بهترین‌ها هستند به کادر اضافه شدند و با همه این شرایط طبق هدفگذاری خود در مسیر قهرمانی و موفقیت تراکتورسازی گام برمی داریم.

اگر 100 هزار دلار از پول ساغلام می‌ماند، باید 500 هزار دلار جریمه می‌دادیم

امضای قراردادها توسط مدیران باشگاه بسیار اهمیت دارد. من مثالی در این خصوص می‌زنم. قراردادی که با ارطغرول امضا شده بود، یک بند در آن وجود داشت که اگر 100 هزار دلار از پول او باقی بماند باشگاه باید 500 هزار دلار جریمه بدهد. این نوع قراردادها درست نیست. چراکه با تغییر مدیران مشکلات عدیده‌ای گریبان باشگاه را می‌گیرد و مدیر بعدی مشکلاتش بیشتر می‌شود. ما صد درصد با قراردادهای اینچنینی مخالف هستیم و سعی داریم جلوی این موضوعات را بگیریم.

تراکتورسازی ناگهان خالی شد

در بحث نقل و انتقالات سعی کردیم تیم جوان و یکدستی را جمع کنیم. مشکل ما این بود که ناگهان تیم مان خالی شد و دلیل آن هم شرایط مالی بهتری بود که باشگاه‌های دیگر برای بازیکنان مان به وجود آوردند. از طرف دیگر ما بازیکنی را که خودش را بالاتر از تراکتورسازی بداند، نمی خواهیم . به همین خاطر مجبور شدیم نفرات جوان تری را جذب کنیم. ما علاوه بر خریدهای لیگ برتری که داشتیم، بازیکنانی مثل عبدی داریم که پدیده لیگ برتر می‌شوند.

کریمی به استانبول آمد و غیبش زد!

علی کریمی با آقای زنوزی صحبت کرده بود. بلیتی از آلمان به استانبول برای او تهیه شد و قرار بود از استانبول به آنکارا برود و در اردوی تیم شرکت کند. او حتی به استانبول هم سفر کرد اما ناگهان از آنجا غیب شد. موبایلش را خاموش کرد و دیگر خبری نداشتیم تا اینکه شنیدیم با استقلال توافق کرده است. این در حالی است که همه توافقات انجام شده بود و خودش هم گفته بود به تراکتور می‌رود. این رفتارهای غیرحرفه‌ای است و شما شک نکنید چنین بازیکنانی حتی در تیم جدید هم تمام مایه اش را نمی گذارد.

دوره این رفتارها گذشته است

الان از گسترش فولاد یوسف سیدی و نقی زاده به ما اضافه شدند و قرار است این باشگاه فروخته شود. اما ما هر زمانی احساس کنیم آنها نیاز به تقویت دارند، حمایت شان می‌کنیم. چراکه فوتبال در کل دنبال به سمت بازی جوانمردانه می‌رود و دوره این رفتارها گذشته است.

به خاطر جام جهانی حرفی درباره ترابی نزدیم

درباره مهدی ترابی حرف زیاد شده شده اما باید برخی موضوعات را مطرح کنم. او با تراکتورسازی قرارداد دارد و قراردادش هم در باشگاه موجود است. ما به خاطر حضور ترابی در جام جهانی صحبتی با او نکردیم و می‌خواهیم روحیه اش خراب نشود. با این حال فردای روزی که از روسیه برگشت با او تماس گرفتیم که بیاید و تکلیف قرارداد را روشن کند. یکی، دو روز تاخیر به وجود آمد و بعد دیدیم که با پرسپولیس قرارداد بسته است. الان هم منتظریم فدراسیون در این خصوص تصمیم نهایی اش را بگیرد.

دفترچه خدمت سربازی ترابی چه شد؟

سوالی که درباره ترابی مطرح است و کسی جواب ما را نمی دهد درباره سربازی اش است. او دفترچه خدمت سربازی را پست کرده بود اما حالا به پرسپولیس رفته است. برای ما یک علامت سوال بزرگ وجود دارد که دفتر چه خدمت ترابی چه شد؟ ما روی او حساب کرده بودیم و روزی که تیم را به زنوزی منتقل کردیم گفته بودیم ترابی قرارداد بسته است.

جذب اتوئو؟

ما در نظر داریم 4 بازیکن باکیفیت خارجی به خدمت بگیریم، اما اسامی که مانند اتوئو و… در رسانه‌ها مطرح می‌شود، مد نظر ما نیستند. ما بازیکنی جذب می‌کنیم که به تاکتیک تیم مان بخورد و بتواند به تیم کمک کند.

منبع: ورزش سه

The Latest