ترابی با تراکتورسازی قرارداد دارد

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2018/04/18/4/2230829.jpg

سرپرست باشگاه تراکتورسازی، گفت: مهدی و در شرایطی که دفترچه خدمت را پست کرده نمی‌دانیم به یکباره چطور به عنوان دانشجو به پرسپولیس پیوست.

ما یک مربی کارنامه‌دار را آوئردیم و سعی کردیم انتخاب‌هایمان همه براساس برنامه و اصول باشد. مثلاً برای آکادمی‌مان از مربی‌ای مثل یونس باهنر استفاده کردیم و می‌خواهیم اصولی جلو برویم.

ما یک برنامه ۳ ساله مد نظر داریم، ارتورول ساغلام نیم‌فصل لیگ هفدهم جذب شد و او قصد داشت امسال از تیم برود، نوع قراردادی که با این مربی بسته شده بود به شکلی بود که اگر ۱۰۰ دلار از مبلغ قرارداد او می‌ماند باید ۵۰۰ هزار دلار جریمه می‌دادیم. سعی کردیم براساس بودجه باشگاه کار را پیش ببریم.

زنوزی حرف خوبی می‌زند، متاسفانه به صفرهایی که مقابل قرارداد گذاشته می‌شود تعلق نداریم و انگار تعهدی نیست. این تفکر وجود دارد که وقتی من می‌روم دیگر مشکلات مربوط به فردی است که در آینده می‌آید. فقط به این فکر می‌کنیم که سریع قراردادی ببندیم و کار را پیش ببریم، باید حواس جمع بود، در بخش خصوصی این مشکلات کمتر می‌شود، ما قراردادی می‌بندیم و بعد به دنبال این هستیم که چطور آن قرارداد را نفی کنیم. متاسفانه این مشکل در مورد بازیکنان هم بوده است. ما امسال تیم‌مان یک مرتبه خالی شد و بازیکنان با توجه به تقاضاهای بهتری که داشتند راهی تیم‌های دیگر شدند. ما تفکرمان این است که هیچکس بزرگتر از تیم نیست و کسی که این اعتقاد را نداشته باشد را قبول نداریم. ما امسال بازیکنان جوان و خوبی داریم که حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

دقیقاً همینطور است. کریمی به طور مستقیم با زنوزی صحبت کرده بود. او قرار بود بعد از رسیدن به استانبول راهی آنکارا شود اما تلفن خود را خاموش کرد و بعد هم شنیدیم که با استقلال در حال مذاکره است. این رفتارها را یک مقدار غیر حرفه‌ای می‌دانم. او با وجود اینکه توافقاتی کرده بود این کار را انجام داد.

ما در حال انتقال گسترش فولاد به ماشین‌سازی هستیم درست است که الان بازیکنانی مثل سیدی و نقی‌زاده از گسترش به ما اضافه شدند اما اگر بدانیم این تیم‌ها نیاز به تقویت دارند آنها را حمایت می‌کنیم. باید نگاه‌ها به سمت فرپلی برود. شما مطمئن باشید بازیکنی که به خاطر ۲۰۰ میلیون به جای دیگری می‌رود در آن تیم جدید هم تمام تمرکز خود را نمی‌تواند معطوف به کارش کند و دائم نگاهش به پیشنهادهای بهتر و بیشتر است. البته اگر آن مقدار پول بیشتر را پرداخت کنند.

موضوعی در این رابطه هست که تا به الان بیان نکرده‌ام. ترابی با تراکتورسازی قرارداد دارد، ما به خاطر جام جهانی صحبتی در این مورد نکردیم تا تمرکز این بازیکن بر هم نخورد. بعد از بازگشت او به ایران اعلام کردیم به باشگاه بیاید و وضعیتش را مشخص کند اما او امروز و فردا می‌کرد و به یکباره با پرسپولیس قرارداد بست. اینجا برای ما سئوالی مطرح است، بازیکنی که دفترچه سربازی ارسال کرده به چه شکلی با عنوان دانشجو با پرسپولیس قرارداد می‌بندد، این علامت سوال‌هایی است که به دنبال جوابش هستیم. از طریق مرجع قانونی این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا به جواب‌هایمان برسیم.

ما روی ترابی حساب کردیم، زمانی که باشگاه تراکتورسازی به زنوزی منتقل شد بازیکنان و قراردادها هم در قیمت‌گذاری باشگاه و مطالبات طرف مقابل نقش داشتند. ما قرارداد ترابی را هم به زنوزی ارائه کرده بودیم و پیگیر این موضوع هستیم.

ما الان ۳ تیم تراکتورسازی، گسترش و ماشین‌سازی را داریم، تراکتور تیمی نیست که بتوان با حاشیه کار آن را پیش برد و باید تمرکزمان را روی آن بگذاریم. ما ۵ تیم داریم از تیم ملی بزرگسالان هم حمایت کردیم و ۲ روز قبل به تمرین تیم امید رفتیم تا از آنها هم حمایتی کنیم که انشاالله بتوانند نتایج قابل قبولی کسب کنند.

منبع: مشرق نیوز

The Latest