آشنایی با حریف امروز تراکتور در اردوی ترکیه/ سرخ‌پوشان به مصاف تیم هفتم رومانی می‌روند

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/04/Orginal/9e4bc83c62f64c2ea46f33cccbe6546c..jpg

تیم فوتبال تراکتورسازی امروز در هشتمین روز اردوی آماده‌سازی ترکیه در سومین دیدار دوستانه خود به میدان می‌رود.

تیم فوتبال تراکتورسازی عصر امروز (چهارشنبه) در دیداری تدارکاتی در اردوی ترکیه به مصاف تیم ‌اف سی پولیتنیکا ایآشی‌ رومانی می‌رود که این دیدار سومین بازی دوستانه سرخ‌پوشان در این اردو محسوب می‌شود.

تیم پولیتنیکا تیمی برخاسته از شهر ‌ایآشی‌ کشور رومانی معروف به شهر کاخ‌ها و کلیساها است که قدمتی 73 ساله دارد و در سال 1945 تاسیس شده است.

البته این تیم در ابتدا تحت عنوان تیم دانشگاه فنی و حرفه‌ای گراهه آساچی در رقابت‌های فوتبال باشگاهی رومانی حضور می‌یافت که در سال 2010 منحل شده و به تیم کنونی تغییر نام داد.

راه راه پوشان آبی و سفید ایآشی در فصل گذشته لیگ 14 تیمی دسته اول رومانی که بالاترین سطح فوتبال باشگاهی این کشور است، با 39 امتیاز به مقام هفتم دست یافتند.

این درحالی است که بهترین عنوان آنها در لیگ باشگاهی رومانی به فصل 66-1965 با همان ساختار قبلی برمی‌گردد که توانستند در رده ششم جدول قرار بگیرند.

هدایت تیم پولیتنیکا هم‌اکنون بر عهده ‌فلاویوس ولادیمیر استویکان‌ مربی 41 ساله و بازیکن سابق تیم ملی رومانی است و در ترکیب این تیم نیز 5 بازیکن خارجی از کشورهای پرتغال، هلند، اسپانیا، مولداوی و اوگاندا حضور دارند.

دنیس روسو، گلری از کشور مولداوی، لوواگا کیزیتو از اوگاندا، پدرو مندز از پرتغال، موسی سانو از هلند و آدریا قایخو از اسپانیا یاران خارجی این تیم رومانیایی را تشکیل می‌دهند که در این بین کیزیتو با 22 بازی و یک گل ملی شناخته‌تر است.

همچنین آندری کریسته‌آ، کاپیتان 34 ساله که پیراهن شماره 10 تیم پولیتنیکا را می‌پوشد، معروف‌ترین بازیکن این تیم رومانیایی است که 10 بازی ملی بین سال‌های 2003 تا 2010 در کارنامه خود دارد.

ناگفته نماند چند بازیکن جوان این تیم نیز افتخار پوشیدن پیراهن تیم‌های ملی رده‌های پایه رومانی شامل زیر 19، 21 و 23 سال را تجربه کرده‌اند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest