زنوزی و کابوسِ شخص اول ورزش آذربایجان‌شرقی/ آیا گسترشی دست و پا شکسته راهی لیگ هجدهم می‌شود؟!

http://www.anaj.ir/Upload/Image/2018/06/Orginal/eb4898ae_a7b4_4ce5_9ffc_1b1db5dc5e21.jpg

مالک جدید تراکتورسازی تبریز برای حل مشکلات خود چاره‌ای جز پیدا کردن خریدار بومی ندارد و باید شرط مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی را به جا آورد.

گسترش فولاد تبریز که در سال‌های اخیر با حضور متمادی‌اش در رقابت‌های لیگ برتر و همچنین راهیابی به فینال جام حذفی به عنوان یک باشگاه خصوصی طلایه‌دار باشگاه‌های خصوصی کشورمان بوده و خود را به برندی در فوتبال ایران تبدیل کرده است، این روزها در آستانه فروپاشی قرار دارد و برخلاف شروع تمرینات این تیم که نشان از آماده شدن برای حضور در لیگ برتر و پایان بلاتکلیفی داشت، بحث واگذاری این تیم دوباره ورد زبان‌ها شده است.

زنوزی که به صورت همزمان مالکیت این باشگاه و دو تیم ریشه‌دار فوتبال تبریز یعنی تراکتورسازی و ماشین‌سازی را داراست، طبق قانون نمی‌تواند همزمان مالک دو تیم لیگ‌برتری باشد و ناگزیر به فروش گسترش فولاد است؛ هرچند در این قضیه نصیرزاده مدیرعامل گسترشی‌ها نظر دیگری دارد و او مدعی است چون زنوزی سمتی در این باشگاه ندارد، مشکلی برای حضور آبی‌های تبریز در لیگ برتر با مالکیت فعلی‌اش وجود ندارد که این صحبت‌ها با سرکشی زنوزی به تمرین این تیم با عنوان مالک باشگاه جهت عکس داشته و به هیچ عنوان همخوانی ندارد.

اما این مالک متمول فوتبالی اخیرا با آفتابی شدن در تمرین گسترش فولاد در روزهای آغازین تمرینات پیش‌فصل باعث شد تا شایعات درباره واگذاری امتیاز این تیم فروکش کند، ولی او بلافاصله روز بعد در تمرین تیم جدیدش حضور یافته و در میان هواداران از تصمیمش برای فروش امتیاز خبر داد تا این بار بحث واگذاری امتیاز آبی‌های تبریز بسیار جدی‌تر از قبل باشد، بخصوص اینکه زنوزی برای چندمین بار تاکید کرد قصد دارد برنامه تیمداری خود را روی تراکتورسازی متمرکز نماید.

اما آنچه از انتهای لیگ هفدهم تا امروز در مورد نهمین تیم فوتبال ایران مطرح بوده همین ماجرای واگذاری امتیاز است که گسترش فولاد و بازیکنانش را به بلاتکلیف‌ترین تیم و بازیکنان فوتبال کشور تبدیل کرده است. گرچه از فعالیت این باشگاه در نقل و انتقالات هم قابل تشخیص بود که امیدی برای بقای دومین نماینده تبریز در لیگ برتر نیست کما اینکه اگر تصمیمی برای این امر وجود داشت، این تیم هرگز منفعل‌ترین تیم نقل و انتقالات نمی‌شد!

با تمام این تفاسیر، فروش امتیاز گسترش فولاد یک مخالف بسیار قدرتمند دارد و آن هم شخصی نیست جز ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی که به عنوان مدیریت عالی و شخص اول ورزش استان اعلام کرده است هرگز اجازه خروج امتیاز تیم‌ها از استان و واگذاری به استان‌های دیگر را نخواهد داد تا بدین‌ترتیب متقاضیان خرید گسترش فولاد محدود به منطقه خاصی شده و کار را برای واگذاری امتیاز این تیم بسیار سخت کند.

با این حال، با اصرار مالک جدید تراکتور برای فروش دیگر تیم لیگ برتری‌اش، کاملا هویداست که واگذاری امتیاز گسترش فولاد قریب‌الوقوع می‌باشد اما سوالی که در این بین وجود دارد این است که باتوجه به اینکه طرح جابجایی امتیاز تیم‌های ماشین‌سازی و گسترش فولاد با شرط بازگشت مالکیت ماشین‌سازی به کارخانه به شکست انجامید، آیا خریداری برای این تیم در استان پیدا می‌شود یا خیر؟

بایستی منتظر ماند و دید که سرانجام گسترش فولاد چه خواهد شد و آیا بالاخره برای این تیم مشتری استانی یافت می‌شود یا خیر، چراکه در غیر این صورت بحث فروش امتیاز با شرط مدیرکل ورزش و جوانان منتفی خواهد شد و گسترشی‌ها چاره‌ای جز شرکت در هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال با مالکیت جدید و البته تیم دست و پا شکسته خود که بسیاری از بازیکنانش را به احتمال فراوان از دست خواهد داد، نخواهند داشت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest