نقش ویژه پسر توشاک در تمرین تراکتور

https://static2.farakav.com/files/pictures/01314956.jpg

الکسیس توشاک پسر سرمربی جدید تراکتور است و وظایف سنگینی در تمرین این تیم برعهده دارد.

تراکتوری‌ها این فصل هدایت تیمشان را به جان توشاک سرمربی ولزیایی سپرده اند و امیدوارند با این مربی نامدار و پرسابقه برای اولین بار در لیگ برتر به قهرمانی برسند. توشاکِ 69 ساله سابقه مربیگری در تیم‌های رئال مادرید، سوانسی و… را دارد و این روزها همراه با پسرش الکسیس توشاک، در تمرین سرخپوشان تبریزی حضور می‌یابد.

توشاک علی رغم تجربه و دانش بالا، به نظر می‌رسد دیگر نیروی جوانی را ندارد و شاید تاب تمرین دادن به شاگردانش به صورت مداوم و همچون جوانی را نداشته باشد. از همین رو توشاک پسرش را که اعتماد کامل به او دارد را به تبریز آورده تا در کنارش حضور داشته باشد و دستورات فنی و تاکتیکی را به بازیکنان منتقل کند.

سرمربی سابق رئال مادرید این روزها تمرینات را روی یک صندلی در کنار زمین دنبال می‌کند و در دقایقی از تمرین که کار با توپ شروع می‌شود، به جمع بازیکنان رفته و فرمان‌های لازم را به آن‌ها انتقال می‌دهد.

او دیروز نیز به همین شیوه تمرین نوبت عصر را که در حضور هواداران برگزار شد، دنبال کرد. سرمربی پا به سن گذاشته تراکتورسازی، رابطه خوب و صمیمانه‌ای با هواداران دارد و در تمرین روز جمعه هم با برخی از طرفداران خردسال به گفتگو پرداخت. اما با این وجود، او به خاطر حفظ تمرکز بازیکنان اجازه حضور مداوم هواداران در محل تمرین را نمی دهد و تمرینات سرخپوشان تبریزی اغلب یک روز در هفته درب ورزشگاه تراکتورسازی به روی دوستداران این تیم باز است.

همچنین به نظر می‌رسد توشاک هنوز به صورت کامل بازیکنان تراکتور را نمی شناسد و شاگردانش را با شماره پیراهن خطاب قرار می‌دهد. وی در بازی‌های درون تیمی شماره بازیکن و نکته لازم را به پسرش می‌گوید تا الکسیس موضوع را با بازیکنان در میان بگذارد.

حضور الکسیس توشاک روی نیمکت تراکتور در حالی است که برانکو ایوانکوویچ برادرش را به عنوان دستیار انتخاب کرده، شفر همچون توشاک پسرش را به ایران آورده و علی دایی نیز سال‌هاست با محمد دایی کار می‌کند؛ این در حالی است که سرمربی تیم ملی نسبت به انتصابات این چنینی در باشگاه‌های ایرانی با طعنه و کنایه صحبت می‌کند اما مشخصا هر مربی علاقه مند است تا دستیارش، نزدیک ترین فرد به او باشد.

منبع: ورزش سه

The Latest