توشاک: در رئال هم مثل پرشورهای تراکتور ندیدم

https://static2.farakav.com/files/pictures/01314610.jpg

سرمربی ولزی تراکتورسازی اعلام کرد از عملکرد شاگردانش در روزهای گذشته راضی است.

جان توشاک سرمربی پرآوازه فوتبال دنیا که مدتی است هدایت تراکتورسازی را برعهده گرفته، امروز در اولین نشست خبری خود بعد از حضور در ایران شرکت کرد و صحبت‌هایی را بر زبان آورد. مشروح حرف‌های توشاک را در ادامه می‌خوانید:

امیدوارم ابزار موفقیت فراهم شود

حضور در تراکتورسازی یک تجربه جدید برای من است و امیدوارم بتوانم ابزار موفقیت را در این تیم فراهم کنم. چیزی که مشخص است، ما برای هماهنگی با این جمع به زمان نیاز داریم. من باید تمام بازیکنان را بشناسم و نیاز به آوردن چند بازیکن باتجربه و قوی هم داریم. در 4 روز گذشته بازیکنان خیلی خوب کار کردند. به همین خاطر فردا به آنها استراحت دادیم. روز دوشنبه صبح اردویی را در ترکیه برپا می‌کنیم که بسیار برایمان اهمیت دارد. 4 بازی دوستانه هم آنجا انجام می‌دهیم.

به وضوح می‌گویم به چند بازیکن باتجربه نیاز داریم

در نهایت قبل از اینکه فصل لیگ برتر شروع شود، امیدوارم پتانسیل بازیکنان برای من روشن شود. به وضوح می‌گویم که نیاز به چند بازیکن باتجربه داریم. مخصوصا در پست‌های تهاجمی و فوروارد. این را هم بگویم که تاکنون از عملکرد بازیکنان خوشحالم.

در رئال هم مثل پرشورهای تراکتور ندیدم

از میهمان نوازی مردم تبریز تشکر می‌کنم. من خیلی دوست داشتم مسیر فرودگاه تا هتل را سریع تر بیایم اما واقعا متعجب شدم. شلوغی زیادی بود و من حیرت زده شدم. من دوبار در رئال مادرید بودم اما پرشورتر از این جمع ندیدم. امیدوارم قدر محبت‌هایشان را بدانم و خوب عمل کنم.

حضور در ایران یک چالش جالب است

زمان زیادی بود که به این موضوع فکر می‌کردم. همیشه باتجربه‌های جدیدی روبه رو شدم و چیز جدیدی برایم نیست. من در شرق آسیا هم کار کردم و هیچ شناختی از بازیکنان این بخش نداشتم. در ترکیه هم حضور داشتم که بازهم بازیکنان این کشور را نمی شناختم. حتی با لیگ این کشورها هم آشنا شدم. پس حضور در ایران هم یک چالش جالب برایم است.می دانم کار سختی در پیش داریم و همانطور که قبلا گفتم قبلا هم با باشگاه‌هایی کار کردم که شناختی از آنها نداشتم. با این حال توپ گرد و یکی است. هر تیم 11 بازیکن دارد و تیمی که توپ را به دروازه وارد کند، برنده بازی است. ایران یا هرجای دنیا هم فرقی ندارد. ما باید این کار را با سعی و تلاش انجام دهیم.

کاسیاس را من به فوتبال آوردم

من در باسک هم کار کردم و در آنجا نیز برخی بازیکنان با نظر مستقیمم جذب نشدند. آنجا احساس کردم با بازیکنانی که باسک دارد، می‌توانیم کار کنیم و ادامه دهیم. همین اتفاق هم افتاد و با تلاش زیاد بازیکنان خوبی را تولید کردیم. دستور کارمن همیشه این بوده که فرصتی به بازیکنان جوان بدهم. نیهات، کاسیاس و… از 18سالگی با من بودند، بیل هم از 17 سالگی زیر نظر من کار کرد. الان هم شرایط تیم تراکتورسازی خوب است اما به 3 بازیکن مجرب نیاز داریم.

دستیارانم را باشگاه انتخاب می‌کند

دستیاران من کسانی خواهند بود که باشگاه انتخاب می‌کند. هرجای دنیا که بودم هیچ وقت با خودم کسی را نبردم. هرجا رفتم از نفرات داخل باشگاه استفاده کردم تا بتوانم به آنها درس بدهم و از من چیزی یاد بگیرند.

درباره قراردادم چیزی نمی گویم

حرفی درباره مبلغ قراردادم نمی زنم. اگر می‌خواهید راجع به قراردادم چیزی بدانید با باشگاه صحبت کنید.

سحر و جادو نمی کنم

همانطور که قبلا گفتم همیشه به جوان‌ها میدان دادم. این علاقه من است. وقتی کسی به یک مجموعه جدید می‌آید باید توسط اطرافیان و حاضران راهنمایی شود تا کار را به دست بگیرد. ضرب المثلی وجود دارد که رم یک شبه رم نشده است. من خودم می‌دانم که در تراکتورسازی چه می‌خواهم و خیلی تجربه در این زمینه دارم. با این حال سحر و جادو نمی کنم. بازهم تکرار می‌کنم که ما نیاز به جذب چند بازیکن داریم. نیاز به زمان دارم تا بازیکنان جای خود را پیدا کنند.

کارمان سخت است

ما کار سختی در پیش داریم. مطمئنم با هماهنگی باشگاه از این موضوع عبور می‌کنیم. خیلی سخت است که کارهایمان به نتیجه برسد. باید صبور باشیم و موفق شویم.

ادامه دارد…

منبع: ورزش سه

The Latest