تراکتورسازی به یک دوست قدیمی واگذار می‌شود

https://static1.parsnews.com/thumbnail/BmxCbBtQQcBr/bx7kU-dcXHdiHrFjd5Ds4M1woIEu8v_DyLT63k8K60dmpxqCEi_WhSkvb6OMzk_5/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C.jpg

تکلیف بازیکنان سرباز فعلی تراکتورسازی که اتفاقاً کم هم نیستند، چه می‌شود؟

این روزها صحبت از واگذاری تراکتورسازی با شبهاتی همراه است که حتی مالک جدید را هم به سکوت واداشته است. در حالی که تراکتورسازی اوضاع چندان مناسبی نداشت و در لیگ برتر فصل گذشته جایگاه مناسبی کسب نکرد و از طرف دیگر در لیگ قهرمانان آسیا هم با ناکامی مطلق روبرو شد، واگذاری این تیم با ابهاماتی روبرو بود، از طرف دیگر بدهی‌های تراکتورسازی و پرونده‌های متعدد در مجامع بین المللی فوتبال بیش از هر زمان واگذاری این تیم پرطرفدار تبریزی را با مشکل روبرو می‌کرد. با این وجود براساس ادعای الیاسی سرپرست این باشگاه، تراکتورسازی ظرف ۴۵ روز به زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد در لیگ برتر واگذار شد. پیش از اعلام واگذاری باشگاه تراکتورسازی عنوان می‌شد که مشتریانی برای این تیم از جمله شهرداری تبریز، مالک باشگاه گسترش فولاد و … وجود دارد، اما در روزهای اخیر با رد همه این خبرها، زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تنها متقاضی خرید باشگاه تراکتورسازی معرفی شد و در عرض یک هفته باشگاه به این شخص واگذار شد. همانطور که در گزارش‌های گذشته به آن اشاره شد، واگذاری باشگاه تراکتورسازی به هیچ وجه در قالب واگذاری به بخش خصوصی نمی گنجد و به هیچ وجه نمی توان نام آن را واگذاری به بخش خصوصی گذاشت. مهمتر اینکه اکنون خبرهای در تبریز پیچیده است که این باشگاه مشتریان دیگری هم داشته است و واگذاری این باشگاه، نه تنها واگذاری به بخش خصوصی نبوده است بلکه این باشگاه به یک دوست قدیمی واگذار شده و به طور حتم مدیران فعلی تراکتورسازی در سال آینده نیز در این تیم حضور خواهند داشت. در صورتی که ادعای مسئولان تراکتورسازی در خصوص واگذاری به بخش خصوصی درست بوده و پذیرفته شود، آنوقت باید مسئولان نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرده تا مشخص شود این باشگاه چطور به تنها مشتری مورد ادعای مسئولان تراکتورسازی واگذار شده است.

تراکتور بدون سرباز می‌راند

با ادعای مسئولان تراکتورسازی در خصوص واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی، این باشگاه دیگر قادر به جذب بازیکن سرباز نخواهد بود. در این بین دو سوال پیش می‌آید اول اینکه تکلیف بازیکنان سرباز فعلی تراکتورسازی که اتفاقاً کم هم نیستند، چه خواهد شد؟ و سوال دیگر اینکه فوتبالیست‌های مشمول سربازی از این پس به چه تیمی خواهند رفت؟ با توجه به اینکه دیگر در لیگ برتر تیم نظامی نخواهد بود، بازیکنان لیگ برتری و ستاره به چه تیمی خواهند پیوست. به این هم باید توجه داشت حتی در لیگ یک هم دو تیم نظامی حضور دارند و البته برخی بازیکنان راضی به حضور در لیگ یک نیز نخواهند بود.

منبع: پارس نیوز

The Latest