در انتظار کهکشانی ترین تراکتور تاریخ

http://static2.tamasha.com/files/pictures/00026783.jpg

با واگذاری تراکتور به محمدرضا زنوزی، انتظار می‌رود تراکتورسازان فصل نقل و انتقالات پرسروصدایی را سپری کنند.

گفته شده که 100 درصد سهام باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی واگذار شده و در چنین شرایطی، این تیم دیگر نمی تواند از بازیکن سرباز استفاده کند. البته امکان دارد تربیت بدنی نیروی‌های مسلح، مجوز لازم برای حضور بازیکنان سرباز در تراکتور را صادر کند اما دیگر در شرایط عادی، این تیم محبوب را باید بدون بازیکن سرباز تصور کنیم.

در این صورت، چند بازیکن از جمله مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، فرشید اسماعیلی فر، رضا شربتی و… فصل آینده در این تیم حضور نخواهند داشت. همچنین باتوجه به محرومیت نقل و انتقالاتی، تراکتورسازان در تابستان گذشته هیچ بازیکنی جذب نکردند و شاید همین موضوع، کارشان را در فصل نقل و انتقالات سخت تر کند.

نیمکت: در انتظار یک مربی گران قیمت

مربی بعدی تراکتور از اروپا یا آمریکای جنوبی خواهد بود. همچنین شنیده‌ها حاکی از حضور یک مربی بومی و البته نامدار به عنوان دستیار سرمربی جدید است.

خط دروازه: لزوم جذب یک گلر در سطح تراکتور

فصل گذشته یکی از جدی ترین مشکلات تراکتورسازی، در خط دروازه بود. تی تی‌ها فصل را با گروسیانی آغاز کردند که در استقلال و همین تیم تراکتور، گلر دوم و سوم بود و هیچ گاه مربیان روی او به عنوان دروازه بان اصلی حساب باز نمی کردند. ژوردی آلمیدا نیز در نیم فصل به تبریز آمد اما قرارداد او نیز شش ماهه بود و این دروازه بان برزیلی در پایان فصل به تیم قبلی اش بازگشت.

بنابراین با علم به حضور گروسیان در تیم تراکتور، این تیم تبریزی باید یک یا دروازه بان خریداری و حتی می‌تواند یکی از سهمیه‌های خارجی اش را نیز برای این امر صرف کند. گفته می‌شود پس از انتخاب سرمربی، محمد رضا اخباری، پیشنهاد اول مدیران باشگاه به او خواهد بود. همچنین باتوجه به محدودیت در لیست بازیکنان بزرگسالان، آن‌ها می‌توانند از یک گلر زیر ۲۳ سال بر روی نیمکت بهره ببرند.

خط دفاعی: یک خانه تکان اساسی!

محمد ایران پوریان اولین ستاره جدا شده از تراکتور در این فصل بود. همچنین مدت سربازی محمدرضا مهدی زاده، عارف آقاسی و محمد نادری هم به پایان رسیده و این 3 بازیکن هم احتمالا تبریز را ترک خواهند کرد. بنابراین تراکتور عملا هیچ بازیکن نامداری در خط دفاع ندارد و تنها چند نام جوان در فهرست بازیکنان این تیم دیده می‌شود. با این شرایط، سرخپوشان تبریزی باید یک خانه تکانی اساسی در خط دفاع داشته باشند.

خط‌هافبک: فقط کیانی، طاهران و شاید ابراهیمی

اوضاع تی تی‌ها در خط میانی نیز آنچنان جالب نیست. مهدی کیانی قراردادش به پایان رسیده اما بعید است تبریز را ترک کند. همچنین احتمالا علی طاهران نیز در لیگ هجدهم بازیکن تراکتور خواهد بود. محمد ابراهیمی، بازیکن قدیمی و محبوب تراکتوری‌ها، در فصل گذشته مشکلاتی با مدیران باشگاه داشت و حالا باید دید نظر سرمربی جدید تیم راجع به او چیست.

خط حمله: در انتظار بازیکنانی فراتر از لیگ!

بازیکنانی می‌خریم که لیگ ایران تاکنون به خود ندیده! احتمالا مالک جدید یک یا چند خرید بزرگ در خط حمله خواهد داشت چرا که باتوجه به پرهوادار بودن تیم تراکتور، آن‌ها نیاز به مهره‌های شاخص و کارآمد در خط حمله دارند و بعید نیست همچون فصول گذشته، ستاره‌های خارجی در نوک پیکان حمله این تیم دیده شوند. از بین بازیکنان فعلی، ارسلان مطهری و محمدرضا آزادی قرارداد دارند و قرارداد فرزاد حاتمی هم به پایان رسیده است.

  • به نظر می‌رسد در لیگ هجدهم، تراکتورسازی را کهکشانی تر از همیشه ببینیم. آخرین باری که آن‌ها ستاره‌های پرشماری در ترکیب داشتند، لیگ پانزدهم و شانزدهم بود که به ترتیب در جایگاه چهارم و سوم قرار گرفتند.

  • البته باید در نظر داشت که هر تیم برای شروع فصل جدید تنها ۱۸ بازیکن بزرگسال می‌تواند داشته باشد و شاید این موضوع، کار نماینده تبریز را سخت تر کند.

منبع: ورزش سه

The Latest