تراکتورسازی تیم نظامی نیست

https://static3.parsnews.com/thumbnail/BmxCbBtQQcBr/bx7kU-dcXHdiHrFjd5Ds4M1woIEu8v_DyLT63k8K60dmpxqCEi_WhSkvb6OMzk_5/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C.jpg

سرپرست باشگاه تراکتورسازی تبریز، گفت: خصوصی‌سازی باشگاه عملی شد.

عباس الیاسی در کمتر از دو ماه بعد از حضورش به عنوان سرپرست باشگاه تراکتورسازی به وعده‌ای که مبنی بر واگذاری داده بود، جامه عمل پوشاند و توانست امتیاز تراکتورسازی را به محمدرضا زنوزی واگذار کند.

الیاسی در رابطه با این مسئله و شرایط تراکتورسازی صحبت‌های زیر را انجام داد.

فارس: پس از کش‌وقوس‌های فراوان بالاخره تکلیف تراکتورسازی مشخص شد.

بعد از اینکه به عنوان سرپرست تراکتورسازی انتخاب شدم به هواداران قول خصوصی‌سازی دادم و خوشبختانه توانستم به این وعده عمل کنم. با تلاش‌هایی که انجام شد توانستیم خیلی زود این امر را به سرانجام برسانیم. با رایزنی‌هایی که صورت گرفت و با کمک افراد دلسوز و کاربلد شب گذشته واگذاری تراکتورسازی به زنوزی قطعی شد.

فارس: تراکتورسازی کار بزرگی انجام داد. اتفاقی که پرسپولیس و استقلال نتوانستند انجام دهند را شما در تراکتورسازی انجام دادید.

بله، واقعاً کار سختی بود. خدا را شاکریم که توانستیم به وعده‌ای که به هواداران آذری دادیم جامه عمل بپوشانیم و این امر عملی شد و توانستیم سربلند شویم.

فارس: برنامه بعدی تراکتورسازی چیست؟

در وهله اول باید هرچه سریع‌تر هیات مدیره تراکتورسازی مشخص شود و نباید زمان را از دست داد تا بتوانیم خیلی سریع تیم قدرتمندی برای لیگ هجدهم تشکیل دهیم و با انتخاب سرمربی و جذب بازیکنان قوی کار را پیش ببریم.

فارس: بحث حضور اطغرل ساغلام هم منتفی شد.

بله، ساغلام هم با یک تیم جدید قرارداد بست، ولی ما پول او را تا ریال آخر پرداخت کردیم. قرارداد ساغلام به شکلی بسته شده بود که اگر یک روز هم در پرداخت پول او تاخیر می‌کردیم جریمه سنگینی به همراه داشت و باشگاه با مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شود.

فارس: گزینه سرمربیگری تراکتورسازی کیست؟

چند گزینه به ما معرفی شده است که این مسئله نیاز به بررسی دقیق دارد. با توجه به وضعیت موجود تراکتورسازی به دنبال جذب یک مربی خارجی درجه یک خواهد بود و در این راستا تلاش می‌شود.

فارس: شرایط گسترش فولاد بعد از واگذاری امتیاز تراکتورسازی به محمدرضا زنوزی چه خواهد شد؟

در این مورد مسئولان مربوطه تصمیم‌گیری می‌کنند. من بحث واگذاری امتیاز گسترش فولاد به ماشین‌سازی را شنید. طی یکی دو روز آینده تصمیم قطعی در این مورد اعلام خواهد شد.

فارس: وضعیت سربازهایی که در تراکتورسازی هستند چه می‌شود؟

دوباره تاکید می‌کنم، تراکتورسازی دیگر یک تیم نظامی نیست، به همین خاطر آنها نمی‌توانند سرباز داشته باشند. سربازان غیرفوتبالی که آنجا خدمت می‌کردند هم باید هرچه زودتر به یگان خدمتی خود بازگردند.

فارس: وضعیت بازیکنان سرباز فعلی چه می‌شود؟

در این مورد هم به زودی تصمیم‌گیری می‌شود و نتیجه را اعلام می‌کنیم. فعلاً چیزی مشخص نیست.

فارس: تراکتورسازی پرونده‌های مالی زیادی دارد، برای این مشکل چه راهکاری وجود دارد؟

متاسفانه تراکتورسازی ازجمله تیم‌هایی است که پرونده‌های مالی زیادی علیه آن وجود دارد و باید این مشکل حل شود. روز اولی که در تراکتورسازی مسئولیت گرفتم دستور دادم تا مسئولان حقوقی این امور را پیگیری کنند تا باشگاه دیگر با مشکلاتی مثل اتفاقاتی که در یکی دو سال خیر رخ داد، روبه‌رو نشوند. با مدیران فدراسیون هم صحبت کردیم، همچنین زنوزی حاضر شده برای حل مشکلات رقم بیشتری را پرداخت کند.

فارس: و صحبت پایانی.

بازهم از افرادی که برای نهایی شدن امر واگذاری به ما کمک کردند تشکر می‌کنم. باشگاه تراکتورسازی با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای خصوصی‌سازی تلاش خود را انجام داد و توانست در بحث خصوصی‌سازی موفق عمل کند و باشگاه به زنوزی منتقل شود. امیدوارم در ادامه حمایت‌های لازم صورت بگیرد تا تراکتورسازی بتواند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند و باعث شادی هواداران پرشمار خود شود.

منبع: پارس نیوز

The Latest