خانه ملت از تراکتورسازی تفحص می‌کند/ علت دخالت اسپانسرها در ترکیب تیم‌ باید مشخص شود!

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/03/Orginal/069322174d65469db96801cfa9de73e7..JPG

یکی از طراحان طرح تحقیق و تفحص از تیم‌های دولتی از اضافه شدن تیم تراکتورسازی به این طرح خبر داد.

با توجه به حساسیت‌های به وجود آمده در رابطه با این تحقیق و تفحص به ویژه از ناحیه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آخرین تصمیم در این زمینه به این منوال شد که عنوان طرح به ‌تحقیق و تفحص از مجموعه‌های فرهنگی ورزشی زیر نظر وزارت ورزش و جوانان‌ تغییر یابد.

هدف نمایندگان مجلس از این تحقیق و تفحص کمک به وضعیت باشگاه‌های پرطرفدار کشور است و نمی‌خواهند هزینه‌ای به این تیم‌های بزرگ تحمیل کنند.

سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی به ترتیب از پرطرفدارترین تیم‌های ایران و حتی آسیا به شمار می‌آیند که به نوعی سرمایه اجتماعی محسوب می‌‌شوند لذا باید در مدیریت این تیم‌های بزرگ و وابسته به بودجه‌های دولتی دقت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضاف کرد: نحوه هزینه‌کرد و درآمدهای این باشگاه‌ها قطعا مدنظر طراحان طرح خواهد بود و باید مشخص شود برخی افراد که به عنوان اسپانسر پول‌هایی را در این دو باشگاه هزینه کردند دقیقا چه نقشی را ایفا می‌کنند و اگر صرفا اسپانسر هستند، چرا در ترکیب و چینش تیم دخالت می‌کنند؛ در عین حل این موارد مورد سئوال نمایندگان است که در طرح تحقیق و تفحص باید پاسخگویی برای آن وجود داشته باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest