درگذشت سرمربی مشهور تراکتورسازی در سال ۲۰۱۶

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/02/Orginal/e4b8408b4bdd42b3bbba3f3b5a669a5b..jpg

درگذشت سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی در سال ۲۰۱۶ از سوی همسر وی تایید شد.

‌واسیلی گودجا‌ سرمربی رومانیایی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی درحالی 2 سال پیش در پی یک بیماری سخت دار فانی را وداع گفته است که این خبر هیچ‌گونه بازتابی در کشورمان نداشته و علاوه بر مسئولان باشگاه تراکتورسازی، اصحاب رسانه هم از این اتفاق تلخ بی‌خبر بوده‌اند.

البته روز گذشته پس از اینکه خبر فوت اولین مربی خارجی فوتبال ایران بعد از انقلاب اسلامی را منتشر کردیم، همچنان شبهاتی در مورد صحت و سقم آن وجود داشت که به همین دلیل این خبر را از همسر واسیلی گودجا پیگیری کردیم که وی نیز در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار ما درگذشت همسرش را تایید کرد.

فرهاد فرهادپور، مدیر روابط عمومی باشگاه دبیری تبریز و خبرنگار خبرگزاری فارس در تبریز از جمله خبرنگارانی است که با واسیلی گودجا در ارتباط بوده است اما او نیز اذعان می‌کند که در این دو سال نتوانسته است با واسیلی گوجا ارتباط برقرار کند و باور نمی‌کرده که سرمربی سابق تراکتورسازان در چنین سنی فوت کرده باشد.

در این قضیه متاسفانه من هم مقصر هستم. تنها خبرنگاری که با واسیلی ارتباط داشت من بودم اما آخرین بار اسفند 94 با ایشان صحبت کردم، فکر نمی‌کردم به این زودی فوت کند.

‌no vasile‌ و من هم فکر کردم که واسیلی در خانه حضور ندارد و اصلا گمان نمی‌کردم فوت کرده باشد.

متاسفانه همسر واسیلی گودجا هم در این بی‌خبری نقش دارند و‌ای کاش او با تراکتورسازی به نحوی تماس می‌گرفت و باشگاه را در جریان این اتفاق قرار می‌داد.

واسیلی خیلی سیگار می‌کشید و به احتمال فراوان بیماری و فوت او به همین دلیل بوده است. به خاطر دارم که در بازی‌های تراکتور که روی نیمکت تیم می‌نشست باید یکی، دو نخ سیگار می‌کشید!

فرهادپور درباره بدهی باشگاه تراکتورسازی به این مربی رومانیایی متذکر شد: در سال 1390 وقتی از طرف آقای دبیری ماموریت پیدا کردم که با ایشان برای مدیر فنی تیم ماشین‌سازی دبیری مذاکره کنم واسیلی به بنده اعلام کرد که از تراکتورسازی طلب دارد و برای همین قرار شد ادامه مذاکرات در رومانی باشد چون از این تیم ناراحت بود.

دکتر دبیری در کنفرانس خبری ماشین‌سازی هم اعلام کرد که واسیلی گودجا مدیر فنی تیم ماشین‌سازی است اما زمانی که مربی وقت تیم از این موضوع اطلاع پیدا کرد نمی‌دانم چه کاری انجام داد که قضیه آمدن واسیلی به کلی منتفی و به فراموشی سپرده شد!

دکتر دبیری به کار واسیلی گودجا اعتقاد خاصی داشت و حتی در سال 83 بعد از برکناری واسیلی از تراکتورسازی، وی را برای استعدادیابی به عنوان مدیر آکادمی باشگاه دبیری تبریز منصوب کرد.

بنده از این اتفاق بسیار متاثر شدم چراکه این مربی سرنوشت خیلی تلخی داشت و‌ای کاش مسئولین باشگاه تراکتورسازی لااقل بدهی ایشان را به همسرش پرداخت کنند!

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest